@wybryk_natury: i jeszcze jedna porada, załóż sobie zeszycik i zapisuj każde pojęcie, zarówno techniczne jak i bardziej branżowe/biznesowe, którego nie zrozumiesz na różnych spotkaniach/prezentacjach.
Później jak będziesz miała wolny czas, to na spokojnie sprawdź jego znaczenie w internecie, bądź zapytaj tutaj (czy na innym forum). Niewiedza nie jest powodem do wstydu, tkwienie w niej już jest :)

Powodzenia w nowej pracy :)
  • Odpowiedz
@DerMirker: Masakra, na każdej grupie typu "testowanie oprogramowania - wsparcie na starcie" polecają tą książkę jakby to byl graal. Ale żeby polecić to do nauki to trzeba być skończonym kretynem.
Kiedyś pisałem, że byłem na konferencji testerskiej dla juniorów i głównym gościem był właśnie autor książki. Od widzów padło pytanie "jak zdobyć pierwsze doświadczenie". A ten w pełni poważnie powiedział że "w pracy" xD
Książka tak samo błyskotliwa
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: orzech ma racje samsung miał opcje czcionek ale to trzeba patrzec po UI np. w oppo/realme/oneplus chyba od androida 11 tez są czcionki market itp. i wtedy zmiana czcionki dziala tez w apce a nie tylko system
  • Odpowiedz
#pracaitbruksela #praca #testowanie #testowanieoprogramowania #java #selenium #damprace

Hej mirki z #it
Wpadła mi taką oferta, może ktoś by był chętny

We are looking for a strong Test Automation engineer with a solid expertise in Selenium, Cucumber and Java knowledge. A strong plus is considered Jenkins pipelines and BDD. The project is setting-up the test environment for a customer, and
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej,

Orientujecie się może jak na zmianę pracy po 3-miesięcznym okresie próbnym patrzą nowi pracodawcy?
Dostałem się w styczniu na stanowisko Junior Tester Automatyzujący - wcześniej pracowałem jako Dev, ale chciałem się przerzucić na testy i mi się udało. Ale zamiast obiecanej pracy w Selenium, RestAssured i Appium dostałem przestarzały framework do utrzymywania testów automatycznych bez mozliwości zmiany projektu przez następne pół roku. Dodatkowo jako junior mam być odpowiedzialny w firmie do
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Disaster2: Nikt specjalnie nie ma wyboru, jest zdecydowanie za mało fachowców na rynku. A jak na rozmowie padnie pytanie o powód tak krótkiego zatrudnienia zwyczajnie powiedz, ze skorzystałeś z rozwiązania kontraktu bo nie zostały dotrzymane ustalone warunki pracy
  • Odpowiedz
  • 0
#testowanieoprogramowania ponownie szukam qa z automatyzacja (najlepiej Java). Praca w korpo w banku we Wrocławiu. Płacą spoko ale tylko UOP. Póki co zdalnie docelowo hybrydowo.
Mam kilka pozycji dla naprawdę seniorów.
A i kogoś na staż z związku z programem wsparcia kariery kobiet w IT :).
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Abel11: ja miałem podobną sytuację. Widełki w ofercie były do X, ja chciałem od nich maksymalną stawkę, przeszedłem rekrutację ale na samym końcu powiedzieli, że X nie dostanę bo z zewnętrznej rekrutacji nie dają tyle, może dostanę taką stawkę po roku współpracy ( ͡º ͜ʖ͡º) Widełki w ofercie mieli po to, żeby przyciągnąć chętnych. Koniec końców zrezygnowałem.
  • Odpowiedz
@Abel11: @westsajd: Ja mam taką sytuację że powiedziałem kwotę X, dali mi troche mniej, a teraz dzwonili, że jednak dadzą X ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z tym że różne opinie w internecie krążą i sie zastanawiam, bo też prawdopodobnie gdzieś indziej na podobnych warunkach się dostanę
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Czy kobietom łatwiej jest się wbić do branży IT? Rekruter mając zdecydować kogo zatrudnić o tych samych skillach (mężczyznę czy kobietę) wybierze różową? Jakie jest wasze doświadczenie/zdanie?
#pracait #programowanie #testowanieoprogramowania #kiciochpyta #rozowepaski #it #rekrutacja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wołam plusujących TEN WPIS

I cyk.
1. Negatyw
2. Jeszcze nic - na 90% negatyw, tragicznie mi poszło
3. Pozytyw
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Goronco pewnie wolą dać więcej i mieć pracownika na dłużej niż płacić żebyś sobie poszedł po pół roku. Ale mówisz o kwocie netto na UoP?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Niedawno dostałem ofertę z pracy na jakiś darmowy kurs związany z informatyka. Zastanawiam się czy warto brać się za to, jeśli jestem w tej dziedzinie typowym laikiem, który nie ma żadnego doświadczenia i ma prawie 40 lat na karku xd
Oferty jakie dostałem to
- administrator baz danych
- analityk do spraw bezpieczeństwa informacji
- programista rozwiązań internetowych i opragromowania
- tester oprogramowania
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@b4a3: nie będziesz dobrze zarabiał jeśli tematyka nie jest w kręgu twoich najmniejszych zainteresowań, wybierz cos co wydaje ci się ciekawe i tyle. Jak będziesz miał do czegoś pasję to kasa sama przyjdzie
  • Odpowiedz
że to będzie stracony czas


@b4a3: nauka czegoś nowego na fajnym darmowym kursie to wartość sama w sobie. Idź, poszerzysz horyzonty, zrozumiesz trochę więcej jak działa współczesny świat - przecież wszystko się opiera na IT. Nie wszystko się musi opłacać w życiu
  • Odpowiedz
Chcę przetestować metodę która kopiuje/przenosi pliki z jednego miejsca do drugiego. Ścieżki źródłowe i docelowe plików są podawane jako parametry. Jak najlepiej sprawdzić czy wszystkie pliki zostały przeniesione? Czy robienie dla każdej ścieżki docelowej i/lub źródłowej assertTrue(file.exists()) w pętli jest dobrym pomysłem?
#testowanieoprogramowania #junit #java #programowanie #naukaprogramowania
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@F3NRIR: nie, tylko warto nabrać intuicji "czy jak test nie przejdzie to ja/ktoś będzie w stanie w miarę szybko ogarnąć co nie działa?". Takie zbiórcze asercje jak np. porówanie outputów z jakiegoś ls są o tyle dobre, że pokazują cały wynik a nie składowe, przez co łatwiej analizować takie testy
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Pytanie do grona testerskiego i może nie tylko. Muszę pilnie zmienić prace czyli w przeciągu miesiąca. W dużym skrócie szkoda mojego czasu bo zamiast pisać testy automatyczne to 90% czasu testuje manualnie, a miało być odwrotnie. Niestety dysponuje doświadczeniem w technologiach narzędzi/bibliotek do automatyzacji które nie są zbyt popularne i w sumie to jest największy problem. Mam wykształcenie informatyczne czyli ten background rożny i szeroki jest.

Chciałbym automatyzować w
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

OP: No dzięki ale muszę pilnie prace zmienić w przeciągu 3-4 tygodni a nie wiem czy wymasteruje tak cypressa skoro tez nie bardzo potrafię się zdecydować czy jednak ten python czy java. Background mam tak jak mówię i wiem ze nie muszę mieć skilla jak programista w programowaniu ale chce szczególnie mieć przyjazna przestrzeń do nauki bo w obecnej pracy mam nadgorliwego przełożonego który stworzył toksyczna atmosferę i trochę się podłamałem
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jest dużo firm, które nie wymagają konkretnego stacku technologicznego w testach, a każda szanująca się firma da ci czas na douczenie się. Do póki nie idziesz szukasz zatrudnienia jako np. freelancer, gdzie wpadasz, robisz projekt i lecisz dalej, to spokojnie możesz się rekrutować. W dobrego pracownika trzeba trochę zainwestować. Nie przejmował bym się brakiem znajomości danego języka. Wybieraj te ogłoszenia w których chciałbyś pracować i nie przejmuj się ewentualnymi
  • Odpowiedz
Mircy z tagów #testowanieoprogramowania i #androiddev - mam pytanko dot. testów Espresso oraz użycia tzw. Robot Pattern.

Natknąłem się na hasło "robot pattern" w internetach i zauważyłem, że stało się ono fancy w świecie natywnych testów na mobilki. Lecz widzę tutaj bardzo dużo podobieństw z Page Object Pattern i trudno mi ocenić jaka jest przewaga Robota nad Page Objectem (lub na odwrót).

Na plus "robocika" jest napewno składnia
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Czy w obecnych czasach da radę znaleźć pracę jako tester/QA bez doświadczenia? Czy rok nauki po około 2h dziennie + zrobienie studiów podyplomowych z tego tematu+ zdany certyfikat ISTQB wystarczy? Ciągle słyszę głosy że rynek jest przesycony juniorami i ciężko dostać pracę, ale jak to na serio jest?
#testowanieoprogramowania #qa #tester #pracait

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj,
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: wszystko zależy co to znaczy te mityczne 2h dziennie od roku. To brzmi jak kawał czasu, rozmowa techniczna weryfikuje to. Rekrutowalem sporo juniorów i czesc z nich miała typowo „książkowa” wiedzę w sensie potrafią wymienić rodzaje testow, poziomy itd, ale jak pokazujesz im apke i prosisz żeby wskazali praktycznie gdzie w przypadku takiej apki są jakie testy używane lub jakimi technikami co by testowali to nagle zdziwko i oni
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Na początek musisz zrozumieć, że ile byś nie poświęcił(a) czasu to nawet przy założeniu, że radzisz sobie o wiele lepiej niż np. osoby, które już pracują, nie będziesz brany/brana pod uwagę w zestawieniu z osobą, która ma liczbę przy "doświadczenie komercyjne" jeżeli na daną ofertę polecą takie cefałki. Po swoich doświadczeniach - mało kogo interesuje co osiągnąłeś(aś). Najbardziej przykuwa wzmianka "doświadczenie komercyjne". "Doświadczenie niekomercyjne" jest plusem, ale nie jest
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: To wciąż największa gałąź rynku automatów. Jak najbardziej nadal ma wzięcie :)

@Goronco: W testach to jest trudne dość. Jeżeli interesują Cię automaty, to piszesz test case'y i automaty do nich, wrzucach na githuba i masz jakiś projekt za sobą :).
W przypadku testów manualnych, widziałem zrobione scenariusze, TC i zgłoszenia bugów. Jednak w mojej ocenie, najważniejsza w pracy manualnego testera jest praca z wymaganiami. A to
  • Odpowiedz
@Goronco: testerka to p--------a robota i nie jest to dla każdego, szczególnie jak trafisz do miejsca, gdzie jest jeden typ produktu co tylko latami ewoluuje. Lepiej jeśli masz wybór to wybierz jakiś software house bądź firmę, w której będzie duża różnorodność.
  • Odpowiedz