Wpis z mikrobloga

Hej,

Orientujecie się może jak na zmianę pracy po 3-miesięcznym okresie próbnym patrzą nowi pracodawcy?
Dostałem się w styczniu na stanowisko Junior Tester Automatyzujący - wcześniej pracowałem jako Dev, ale chciałem się przerzucić na testy i mi się udało. Ale zamiast obiecanej pracy w Selenium, RestAssured i Appium dostałem przestarzały framework do utrzymywania testów automatycznych bez mozliwości zmiany projektu przez następne pół roku. Dodatkowo jako junior mam być odpowiedzialny w firmie do której zostałem wyoutsourcowany za postawienie i napisanie od zera wszystkich scenariuszy dla testów manualnych oraz dodanie do tego automatyzacji w Cucumberze dla nowego modułu. Zgłaszałem moje obawy mojamu PM, ale bezskutecznie. Wiem, że firma chce przedłużyć okres próbny na nieokreślony czas (znalazła jelenia) ale chyba jest to ponad moje nerwy i stres związany z tym że sobie nie poradze.

#testowanieoprogramowania #qa
  • 6
@Disaster2: zalezy od pracodawcy, w sumie jak ktoś źle na to będzie patrzył w czasie rekrutacji to znaczy, że najprawdopodobniej twój scenariusz nieudanego zatrudnienia znowu się powtórzy ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jeśli pracodawca zrozumie sytuacje, to znaczy że najpewniej ma świadomość jak jej uniknąć, wiec win-win
@Disaster2: Cześć firm będzie na to patrzyła krzywo, ale to sa dokładnie te same firmy które będą potem chciały zrobić cie w #!$%@?, jak Twoja obecną

Poza tym polecam skończyć z mentalnością chlopopanszczyzniana i powiedzieć sobie przed lustrem, że okres próbny jest DLA OBU STRON. To nie jest jakaś tajna broń pracodawcy tylko możliwość sprawdzenia i vice wersa, nie ma w tym absolutnie nic dziwnego
@Disaster2: Pytanie o powód tak szybkiej zmiany na pewno padnie :)

Przepisz to na język, który zrozumie osoba nie mająca pojęcia o automatach, a na kolejnych etapach, cytuj dokładnie tą wypowiedź.

Sam zrekrutowałem osobę, która zaczęła się rozglądać za nowa firmą po kilku miesiącach na stanowisku juniorskim, więc nie jest to nic dziwnego.

@kaaban: Dokładne to samo wkładam do głowy osobom, które są u mnie na szkoleniach :) Szczęśliwie, jeszcze
@Disaster2: Ziomek mów prosto o tym ze firma cię zmyliła ładnymi słówkami i tobie nie pasuje rozwijanie się w jakichś frejmłorksch lepionych z gowna, każdy normalny PM i firma to zrozumie, normalność to normalność i nie dajmy sobie wmówić ze wszędzie jest #!$%@?, bo tak nie jest, cenmy się, widać to po ilości ogłoszeń ostatnio