@PiotrFr: bo nasrali jakichś australi, arkan, capturów, nowych australi, symbiozów, rafali, sceniców i wszystko to jednym wujem robione wysokie gówna.
Jednocześnie skillowali megankę, zostawiając ją tylko w elektryku
  • Odpowiedz
Tesla ma własne farmy troli w necie w Polsce też ?


@Issac:

ja bym nawet powiedzial ze na wykopie sa
ciekawe czy w tych tajnych materialach propagandowych jest zeby ciagle podkreslac ze model y jest najchetniej kupowanym samochodem na swiecie, jakby to mialo oznaczac ze tesla to wogole jest gigant motoryzacyjny xd
  • Odpowiedz
@anonimowy_programista: no spoko, robi najprostszą czynność 44s gdzie ja bym to zrobił w 3. Może niech pokażą jak wyciąga z suszarki, układa, segreguje i roznosi do szaf dla każdego członka rodziny, składa skarpety w kulkę. Mógłby teź wykrywać np zabawki/maskotki z bateriami i ich nie prać. Droga kiedy to będzie naprawdę pomocne jest jeszcze bardzo długa. W nowych nowoczesnych fabrykach pewnie najszybciej będzie wdrożone.
  • Odpowiedz
no spoko, robi najprostszą czynność 44s gdzie ja bym to zrobił w 3.


@appmstt: No i zajebiście, moje 3 sekundy są cenniejsze. Nawet jakby mu to godzinę miało zająć to niech się dobrze bawi.

Inna sprawa na kiedy rzeczywiście będzie w stanie zrobić coś konstruktywnego poza wątpliwej jakości pokazówką jak na filmie.
  • Odpowiedz
Tesla zaczyna działać z RoboTaxi w San Francisco, od razu bijąc na głowę obszar działania Waymo.

Od startu w Austin minęło 39 dni. Po trzech tygodniach miała miejsce pierwsza ekspansja obszaru działania w Austin. Nie minęły kolejne 3 tygodnie i Tesla wchodzi do drugiego miasta.

Tesla przygotowuje się do wyjścia do co najmniej 9 innych miast:

-
anonimowy_programista - Tesla zaczyna działać z RoboTaxi w San Francisco, od razu bij...

źródło: temp_file821731436650871249

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@xz2580 a nie wiem nawet. Ale widziałem, że w wypadku Bay area ziomek od bezpieczeństwa musi siedzieć za kierownicą, nie na fotelu pasażera.
  • Odpowiedz
Da się jakoś ustawić w ABRP poziom naładowania? Nawet jeśli daję absurdalnie wysoki ogólny czas ładowania, planuje wszystkie ładowania do ~65%, nie więcej. Trochę nie wiem o co chodzi

#samochodyelektryczne #tesla
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy to prawda, że zyski ze sprzedaży certyfikatów odpowiadały za 40% dochodu Tesli?
Taką informację znalazłem na Reddicie:

The other big loss will be that other companies will no longer purchase carbon credits from Tesla. That alone was responsible for 40% of Tesla's profit in 2024. Trump administration basically told industries that if they don't purchase carbon credits, there is no longer any punishment.


#tesla #motoryzacja #elonmusk
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Manah co masz na myśli wyniki giełdowe? Mówisz o wycenie?
Bo jeżeli tak, to ta się lata temu już odkleiła od czegoś sensownego i wycenia wzrost przychodów na kilka lat do przodu mimo że pod tym względem firma stoi od 2022 roku w miejscu.
Trochę haseł o FSD, Optimusie od Elona i akcjonariusze będą kupować jak szaleni nie patrząc co tam w raportach napisane.

Firma może zarobi bez nich mniej, choć
  • Odpowiedz
@Manah: Niekoniecznie - analitycy już dawno mierzą Gross Margins (marże brutto) głównie z wyłączeniem owych kredytów i zysk netto az tak ich nie interesuje. a w ostatnim kwartale ta marża poszła aż o 2% do góy mimo "średniej" sprzedaży (choć i tak lepsze niż spodziewana). Może mieć to jakiś wpływ, ale to już "priced in", bo wiadomo o tym od kilku miesięcy, że tak będzie.

Dodaj do tego, że te
  • Odpowiedz
#gielda #evzchin

China EV insurance registrations for week ending Jul 27: #nio 3,250+Onvo i Firefly jeszcze nie wiadomo, #tesla 10,620, #xiaomi 7,590, #xpeng 6700


Tesla's Shanghai Megafactory today saw the first 1,000 Megapack energy storage systems roll off the production line, which will be shipped to Europe.

1000 megapacków, a produkcja wystartowała w lutym tego roku. Chińskie rączki są najszybsze.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
@PiersiowkaPelnaZiol: ta woda w sumie nie jest jakaś wysoka, max 2/3 wysokości koła, tylko typ szybko wjechał i wlało się na maskę. Spalinowym mógłbyś dać radę jakbyś wolno jechał, zależy od modelu. Moim x5 na miękko bym to przejechał
  • Odpowiedz
salon daje 50cm brodzenia. Ja przez takie kałuże już nim sam przejeżdżałem bez problemu


@__MadCat: Twój samochód, Twój wybór. Ja tylko pokazuję, czego byłem świadkiem. I tam nie było nawet 50 cm, ale fala wytworzona przez jadące auto potrafi wyrządzić najwyraźniej szkody zabójcze nawet dla twardych zawodników (G Klasa może niby brodzić do bodaj 70 cm).
  • Odpowiedz
No to odliczamy czas aż HW5 będzie obsolete (


@cwlmod: AI5 raczej zaczna wrzucać 2026/2027 więc do 2035 będzie wspierany. AI6 to chyba bardziej z myślą o Optimusie będzie.
  • Odpowiedz