Kupiłem używanego Samsunga Galaxy A12. Właściciel mówił, że kiedyś telefon nie chciał się ładować, ale był naprawiony w serwisie i od tamtej pory żadnych problemow, był w ciągłym użyciu. Gdy w domu chciałem go podładować okazało się, że ładuje się koszmarnie wolno (prąd ładowania waha się i wynosi średnio zaledwie jakieś 200-250 mA), w 4 godziny naładował się o 20%. Próbowałem coś grzebać w systemie, kombinować z szybkim ładowaniem, podłączyć go do
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dam2k01: Jedną z najczęstszych przyczyn powolnego ładowania baterii jest coś tak prostego, jak zabrudzony port ładowania smartfona. Zajrzyj tam i sprawdź, czy nie ma tam żadnych zanieczyszczeń.

Może być też tak, że problemem jest fizyczne uszkodzenie portu ładowania. Czasami porty te ulegają zużyciu (wycierają sie styki, albo osłabieniu ulega połączenie portu z płytą główną). Nie zapomnij poszukać śladów korozji.

To ostanie przydarzyło mi się w przypadku S10, kiedy po niespełna
  • Odpowiedz
Kupiłem s23 i szukam etui, dawno zadnego nie kupowalem bo przy poprzednim telefonie ekran pekl juz po pol roku i zasuwalem 4 lata bez etui bo juz nie bylo potrzebne xD Polecicie jakies nie za milion monet i w miarę dobre? Nie musi być konkretny model a starczy sama seria albo i nawet firma.
#s23 #samsung #telefony #etui
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#telefony #play

Powiedzcie mi jaki jest sens brania telefonu u operatora który :
1) Jest droższy niż w sklepach z elektroniką
2) nie jest twoją własnością dopóki nie spłacisz rat.
3) operator może ci go zablokować.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@buddookan dużo ludzi sobie nie zdaje z tego sprawy, wydaje im się że telefon to gratis.
A później jak szukasz jakiegoś używanego telefonu to masa sprzętu z lombardu która zablokowana przez operatora xD
  • Odpowiedz
@buddookan: tobie to się wydaje bezsensowne, bo widzisz przyszłość (że będzie trzeba spłacać raty). Patrzenie w przyszłość i podejmowanie na podstawie tego decyzji wymaga jednak odpowiedniego IQ. Większość ludzi tego nie potrafi. Ich horyzont planowania to może miesiąc do przodu. Czasem nawet mniej (dlatego są ludzie co im nie starcza do pierwszego).
  • Odpowiedz
  • 1
@cleveland Masz 400 GB na 30 dni za wyrażenie zgód marketingowych w Plus i Plush. Bez doładowania jednak ważność konta to 14 dni od daty aktywacji nowej karty SIM. Ale i tak 5zł/14 dni to niewielki koszt.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, jaki #starter dostępny w #zabka będzie aktualnie najlepszy? Kupiłem najprostszy telefon typu dumb phone do awaryjnych połączeń/SMS, poszukuję nowego numeru, dobrego zasięgu i czegoś, co przy 10-20 zł na koncie będzie mieć jak najdłuższą ważność (oferta na kartę bez zobowiązań). Inne telefony bliskich mam w #play.

#pytanie #tmobile #orange #mobilevikings #heyah
mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, jaki #starter dostępny w #zabka będzie...

źródło: first-cell-phone

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Plus, Plush, Orange i taryf Play odNOWA raczej odpadają ze względu na "opłatę za nieaktywność", która po paru miesiącach (to 3-5zł miesięcznie naliczane jeśli przez 30 dni nie wykonasz żadnej płatnej aktywności, czyli nie zadzwonisz nigdzie, nie wyślesz SMS, nie aktywujesz pakietu, itp.) wyzeruje Ci saldo zł.

Na szczęście jest na rynku jeszcze sporo ofert z rokiem ważności konta, np. wspomniane Fakt Mobile (sam korzystam i polecam), Virgin Mobile,
  • Odpowiedz
czy naprawdę da sie usunąć zamazanie tym markerem i odczytać zamazany tekst tak łatwo? jedna osoba tak zrobiła i odczytała moje dane z obrazka przesłanego przez komunikator internetowy, mimo ze tekst byt zamazany kilkoma warstwami, tak że nie było zupełnie nic widać, do tego po zamazaniu zrobiłam screena tego obrazka, żeby w razie czego nie zapisała się historia edycji i dopiero wysłałam

jakoś mi sie w to nie chce wierzyć, ta osoba
Zoyav - czy naprawdę da sie usunąć zamazanie tym markerem i odczytać zamazany tekst t...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zoyav: Już bardziej prawdopodobne, że ty nie potrafisz tego zrobić, niż to, że ktoś cię stalkuje. Bez tego pliku trudno coś powiedzieć, zazwyczaj wystarczy trochę zabawy z jasnością i kontrastem i patrzenie pod dobrym kątem.
  • Odpowiedz
Myślę nad kupnem jakiego dużego pakietu internetu na telefon, zrezygnowaniem ze stałego łącza i udostępnianiem z telefonu na laptopa. Zastanawiam się tylko nad jednym. Teraz mam tel w Plusie i w czasie rozmowy telefonicznej internet przełącza się z 5G na 3G. Orange ma wkrótce wylaczyc 3G więc wówczas w czasie rozmowy nie będzie juz możliwości korzystania z internetu?

#komputery #siecikomorkowe #gsm #internet #it
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@mp107:

Wstępnie testowałem. Nie jest tak strasznie. Z laptopa korzystam ok 2 - 3h dziennie. Bateria rozładowuje się wyraźnie szybciej jedynie w czasie ciągłego pobierania(np plik kilkanaście GB) a takich sytuacji mam niewiele. Router w telefonie automatycznie wyłącza się kilkanaście minut po rozłączeniu wifi z laptopem. Tu gdzie jestem mam zwykle ponad 100Mbitps w 5G wewnątrz mieszkania.
  • Odpowiedz
Mirki, mam Samsunga S22. Chciałbym nagrywać moje rozmowy telefoniczne. Jak to zrobić?
Z pozycji telefonu nie ma takiej możliwości. Aplikacje w sklepie play także nie działają.
To jest jakiś spisek korporacji żeby szaraki nie mogły nagrywać rozmów XD Pomocy!!!

#it #android #kiciochpyta #telefony
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cukru +4
@JicchakPerec: Żadna z Google Play nie zadziała, bo Google zmieniło politykę dotyczącą aplikacji do nagrywania rozmów.
Aplikacje pobrane spoza Google Play (np. https://acr.app/# albo https://callrecorder.skvalex.com/get lub https://f-droid.org/en/packages/com.github.axet.callrecorder/ ) mają szansę zadziałać, ale to loteria.
Dla zrootowanych telefonów już kilku Mireczkom polecałem to rozwiązanie.
Na
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@PurpleHaze: wpisujac po ang wychodzą tylko wpisy o wpływie wifi na zakłocanie gsm :/ planuje reset, tylko czym zrobic backup calego telefonu?
  • Odpowiedz
  • 0
@juzf Zanim zrobisz reset możesz jeszcze spróbować zresetować ustawienia sieci: Ustawienia -> System -> Opcje resetowania -> Resetuj Wi-Fi, transmisję i Bluetootha. To wykasuje Ci wszystkie zapisane sieci Wi-Fi, urządzenia Bluetooth, ale przy odrobinie szczęścia może rozwiązać Twój problem. Jeśli jednak to nie zadziała to pozostają już chyba tylko ustawienia fabryczne, a dalej - ponowne wgranie oprogramowania.
  • Odpowiedz
Cześć.
Mam telefon w Orange Flex i korzystam z WiFi calling, gdyż na mojej polskiej wsi praktycznie nie mam zasięgu w domu.
Jednak gdy podłączę się na WiFi do jednego z dwóch TP-Link to nie mogę wysłać sms. Gdy jestem podłączony do FunBox czy Asusa to wszystko się wysyła.
Co może być tego powodem? Co przestawić w tych TP-Link?
#komputery #telefony #siecikomputerowe
szukam_cebul - Cześć.
Mam telefon w Orange Flex i korzystam z WiFi calling, gdyż na m...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach