Wpis z mikrobloga

Myślę nad kupnem jakiego dużego pakietu internetu na telefon, zrezygnowaniem ze stałego łącza i udostępnianiem z telefonu na laptopa. Zastanawiam się tylko nad jednym. Teraz mam tel w Plusie i w czasie rozmowy telefonicznej internet przełącza się z 5G na 3G. Orange ma wkrótce wylaczyc 3G więc wówczas w czasie rozmowy nie będzie juz możliwości korzystania z internetu?

#komputery #siecikomorkowe #gsm #internet #it #informatyka #telefony #smartfony #plus #tmobile #play #orange
#pytanie
  • 4
@cotozazycie: Myślę, że na dłuższą metę to średnio wygodne rozwiązanie. Hotspot w telefonie zużywa sporo energii, czego efektem ubocznym jest też nagrzewanie się urządzenia. Więc chcąc z tego korzystać niezawodnie telefon zapewne będziesz trzymał przez długi czas pod ładowarką. Podczas ładowania telefon nagrzewa się, co - razem z częstym "podładowywaniem" o kilka-kilkanaście procent, nabijającym cykle akumulatora - wpłynie negatywnie na kondycję akumulatora. I chcąc rozmawiać przez telefon, SMS-ować w trakcie przeglądania
@mp107:

Wstępnie testowałem. Nie jest tak strasznie. Z laptopa korzystam ok 2 - 3h dziennie. Bateria rozładowuje się wyraźnie szybciej jedynie w czasie ciągłego pobierania(np plik kilkanaście GB) a takich sytuacji mam niewiele. Router w telefonie automatycznie wyłącza się kilkanaście minut po rozłączeniu wifi z laptopem. Tu gdzie jestem mam zwykle ponad 100Mbitps w 5G wewnątrz mieszkania.