Wpis z mikrobloga

czy naprawdę da sie usunąć zamazanie tym markerem i odczytać zamazany tekst tak łatwo? jedna osoba tak zrobiła i odczytała moje dane z obrazka przesłanego przez komunikator internetowy, mimo ze tekst byt zamazany kilkoma warstwami, tak że nie było zupełnie nic widać, do tego po zamazaniu zrobiłam screena tego obrazka, żeby w razie czego nie zapisała się historia edycji i dopiero wysłałam

jakoś mi sie w to nie chce wierzyć, ta osoba musi mieć dostęp do moich danych z innego źródła, to jest przerażające

#pytanie #grafika #telefony #niewiemjaktootagowac
Zoyav - czy naprawdę da sie usunąć zamazanie tym markerem i odczytać zamazany tekst t...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 11
@Zoyav: MS Paint + format bitmap, czarny prostokąt, najszybsza, pewna metoda na zamazanie, takie blury, żeby "ładnie" wyglądało są do niczego, ma być bezpiecznie, usuń też metadane,

da się, nawet zrobienie czarnego prostokąta nie zawsze jest dobre, jeśli narzędzie, którego używasz stosuje choć trochę transparentności, albo kolor nie jest 100% czarny, lub jest historia zmian w pliku.
NIE używaj narzędzi, które działają na warstwach.
Dopóki nie usuniesz tego czego nie chcesz,
@Zoyav: Już bardziej prawdopodobne, że ty nie potrafisz tego zrobić, niż to, że ktoś cię stalkuje. Bez tego pliku trudno coś powiedzieć, zazwyczaj wystarczy trochę zabawy z jasnością i kontrastem i patrzenie pod dobrym kątem.