Wpis z mikrobloga

#telefony #play

Powiedzcie mi jaki jest sens brania telefonu u operatora który :
1) Jest droższy niż w sklepach z elektroniką
2) nie jest twoją własnością dopóki nie spłacisz rat.
3) operator może ci go zablokować.
  • 11
  • Odpowiedz
@buddookan dużo ludzi sobie nie zdaje z tego sprawy, wydaje im się że telefon to gratis.
A później jak szukasz jakiegoś używanego telefonu to masa sprzętu z lombardu która zablokowana przez operatora xD
  • Odpowiedz
@buddookan: tobie to się wydaje bezsensowne, bo widzisz przyszłość (że będzie trzeba spłacać raty). Patrzenie w przyszłość i podejmowanie na podstawie tego decyzji wymaga jednak odpowiedniego IQ. Większość ludzi tego nie potrafi. Ich horyzont planowania to może miesiąc do przodu. Czasem nawet mniej (dlatego są ludzie co im nie starcza do pierwszego).
  • Odpowiedz
@Willy666 Jeśli już zablokowany to sprzedają jako uszkodzony. Póki nie zablokowany to nie da się stwierdzić czy opłacony czy nie. No poza tym że jak ktoś ma komplet papierów na dowód.
Gdzieś na mirko czytałem że lombardy przestały w ogole brać telefony które były brane w plusie (plus pierwszy wprowadził takie blokady). Nie wiem jak teraz
  • Odpowiedz
@pesymistyk jeśli jest komplet papierów to jest w nich (a przynajmniej powinnz być, bo na jakiej innej podstawie operator mógłby go zablokować?) adnotacja że telefon pozostaje własnością operator do czasu spłacenia go.
  • Odpowiedz
@Willy666 no tak, ale jeśli jest komplet papierów. A nie oszukujmy się, do lombardu najczęściej rzeczy przynoszą osoby które potrzebują szybką kasę i nie przejmują się czy dostaną więcej za udowodnienie że telefon spłacony, czy mniej za to że bez papierów. Taka ruletka ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@pesymistyk sam pisałeś o komplecie papierów. Poza tym to w interesie lombardu jest zweryfikowanie, bo jeśli sprzedadzą de facto kradziony telefon to będą mieli problem.
  • Odpowiedz
@Willy666 o papierach pisałem że to jedyny sposób żeby sprawdzić czy telefon może zostać zablokowany. No i mimo wszystko chyba jednak przyjmują bez papierów i sprzedają dalej bo sporo osób się nacięło kupując w necie
  • Odpowiedz