via Wykop
  • 2
@Yurakamisa: Coś się kupuje, coś się sprzedaje, a reszta do kartonu bo sie może przyda hehe. :)

W tej chwili na chodzie mam Gianta TCR, Cube Agree porządnie przerobiłem ale jeszcze nie jeździłem podobnie z Vinerem bo dopiero wczoraj go do końca ogarnąłem i nie wiadomo co będzie bo na stojaku to żaden test. Peugeota Elana już nie ma, Planet X na handel wiec w zasadzie mam jeden sprawdzony rower
  • Odpowiedz
@marasgruszka no to najlepiej pewnie sprawdzić wymiar szafy i roweru na stronkach. Na pewno trzeba brać spory zapas na manewry, ja mam taki schowek “na styk” i to ciągłe szarpanie się to tragedia. Nie mówiąc już nawet o zegarmistrzowskiej zabawie ze szmatką po jeździe po błocie.
  • Odpowiedz
#szosa

Witam szosowych turystów!

Przed następną zimą w okolicach listopada wybieram się ponownie (6x już tam byłem) na południe Indii i pomyślałem sobie że byłoby świetnie gdybym tam poleciał z kimś a nie znów solo. Oczywiście z kolarzówką. Qatar airways do Bangalore. Znam dużo fajnych górek podjazdów i mam dużo pozytywnego podejścia do tej odmiennej rzeczywistości i kultury.
Myślę że na pewno jest tu ktoś komu marzy się taka podróż ,2max3tyg
Gdn21 - #szosa 

Witam szosowych turystów! 

Przed następną zimą w okolicach listopad...

źródło: temp_file1700841386918723355

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
Mam swoje sprawdzone trasy. Południe jest generalnie spokojniejsze od dzikiej zatłoczonej północy (oprócz Himalajów i pustyni:)

Mam dla miłośników tropików alternatywę- Malezję. Ale tam jest bardziej duszno gorąco w nocy. Na plus dużo kolarzy kręci km na fajnych rowerkach i można się zawsze przykleić do spoko grupki podczas nocnego treningu.
  • Odpowiedz
Hej Mirki,
po napompowaniu koła nowego roweru okazało się, że opona ma wadę - nierównomiernie się układa, ma wybrzuszenie w okolicach wentylu. W trakcie jazdy odnosi się wrażenie jazdy po wybojach. Kilka razy wypompowałem powietrze, próbowałem ułożyć oponę i ponownie napompowałem, ale nie dało to żadnego rezultatu. Da się to jakoś ogarnąć, czy to wada fabryczna? W komentarzu przeciwległa strona, gdzie opona siedzi poprawnie i gif pokazujący jak to wygląda przy obrocie
Szalaj10 - Hej Mirki, 
po napompowaniu koła nowego roweru okazało się, że opona ma wa...

źródło: 4b9da7b2-1986-4010-affb-84bd077cdc5e

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sprzedaje mtb i chce kupić szosę, używaną, budżetowo do 4k. Brać Kross Vento 6.0, carbon na tiagrze?
Może coś sprzedajecie, coś fajnego wam wpadło o oko?

przy okazji, może ktoś chce w dobrej cenie Dartmoor Primal Pro na kołach 27.5 rozmiar L ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#szosa #rower
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pine: vento 5.0 z 2022r na pelnej 105 r7000 i hydraulice mam za 4.3k na sprzedaz jesli bys byl chetny
w zestawie pedaly spd sl + dodatkowa kaseta 11-28
  • Odpowiedz
Mirki rowerowe posiadam tribana rc500 z płaską kierownicą i chciałbym jakoś to wymienić na baranka i mam pytanie, jak to zrobić najtańszym kosztem, tzn jakie części kupić. Sama kierownice mógłbym kupić na olx jakas używkę, ale nie wiem jakie manetki kupić zeby to jakoś grało cenowo i jakościowo.
#triban #szosa #rowery
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, czy jest sens pchać sie w napęd 12s w rowerze road endurance, mieszkając w północno-centralnej Polsce? Wychodzilo by na to, ze kaseta 11-36 jest spoko na jakąś Przełęcz Karkonoską, ale na objazdy wokół komina 100km - 200km w sąsiedztwie Kujaw to tylko niewykorzystany potencjał.. Mowa tu oczywiście o mechanicznej 105 R7100 12s, której koszta utrzymania są większe, aniżeli nakłady na Tiagre 10s czy GRX 2x10.

#szosa #rower
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kosztów wymiany łańcuchów, kaset i zębatek korby nie liczysz


@DJArmani: Nie liczę. Jak chcesz co chwilę wymieniać cały napęd to równie dobrze możesz wymienić na całkiem inną grupę. Jeżdżę piąty sezon na jednej tej samej korbie i kasecie, po kilka tysięcy na rok i jest gituwa. Łańcuch do tiagry kosztuje 99 a do ultegry 115 zł.
  • Odpowiedz