Mirki mam problem: jak próbuję zrobić plik .pdf z pliku .docx znak wodny, który w pliku docx wygląda ładnie po przerobieniu na pdf jest jakby skompresowany (widać piksele) wie ktoś jak to naprawić żeby znak wodny też się ładnie drukował na pdf? #office #word #komputery #software #kiciochpyta
wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 6
Kilka przydatnych narzędzi, na już ;)
#gory #fotografia #pomocnenarzedzia #trekking #outdoor #software #oprogramowanie #generatory #generatorfrajdy #slonce #ksiezyc #plaskoziemcy
Udeuschle Kreator panoram, głównie górskich z opisami szczytów
The Photographer's Ephemeris Narzędzie pokazujące gdzie będzie wschód/ zachód Słońca/ Księżyca
HeyWhatsThat Można sprawdzić jak daleko z danego obiektu/ góry widać
#gory #fotografia #pomocnenarzedzia #trekking #outdoor #software #oprogramowanie #generatory #generatorfrajdy #slonce #ksiezyc #plaskoziemcy
Udeuschle Kreator panoram, głównie górskich z opisami szczytów
The Photographer's Ephemeris Narzędzie pokazujące gdzie będzie wschód/ zachód Słońca/ Księżyca
HeyWhatsThat Można sprawdzić jak daleko z danego obiektu/ góry widać
źródło: comment_lrfazeKqqEwdqO8bT9RmAngTWOfE07AA.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@K_O_R_N_I_K: asmax ar 1004g netia
#informatyka #komputery #windows #software #programy #pytaniedoeksperta
Ktoś zna jakiś program lub usługę online gdzie wygeneruję kody kreskowe z podpisem do wydrukowania na kartce A4?
Chodzi o to, że muszę wyciąć je i nakleić na produkt (~1000 sztuk).
Wzór powinien wyglądać tak, że jest 5 znaków np. 05/19 a oprócz niego kod kreskowy symbolizujący numer seryjny (4 cyfry) - najlepiej w
Ktoś zna jakiś program lub usługę online gdzie wygeneruję kody kreskowe z podpisem do wydrukowania na kartce A4?
Chodzi o to, że muszę wyciąć je i nakleić na produkt (~1000 sztuk).
Wzór powinien wyglądać tak, że jest 5 znaków np. 05/19 a oprócz niego kod kreskowy symbolizujący numer seryjny (4 cyfry) - najlepiej w
źródło: comment_YP06CXfitBSpZHuOyu5UJiVPtUagpmNX.jpg
Pobierz@SweetDreams: linijka, cienki marker, suwmiarka i ogarniesz to bez programu
I@SweetDreams: jest nawet czcionka która cyferki zamienia na bar code Libre Barcode
Jest. Wreszcie. Jestem na produkcji.
Kurs testowania:
https://www.udemy.com/wprowadzenie-do-testowania-dla-programistow-net/?couponCode=TESTY_WYKOP
#programowanie #udemy #promocja #software #programista15k #testowanieoprogramowania
Kurs testowania:
https://www.udemy.com/wprowadzenie-do-testowania-dla-programistow-net/?couponCode=TESTY_WYKOP
#programowanie #udemy #promocja #software #programista15k #testowanieoprogramowania
@jaroslaw-stadnicki: Gdyby był za darmo, to bym się zastanowił
- 3
- 0
Korzystam z softu firmy gdzie pracuję. Przychodzę w poniedziałkowy ranek, zaglądam w zgłoszenia techniczne i tradycyjnie - coś u klientów się schrzaniło. Po paru latach takich zgłoszeń coś się wypala i zaczyna niemoc. Raz, bo przestało się wierzyć w produkt własnej firmy. Dwa, bo takich zgłoszeń tygodniowo są dziesiątki. I człowiek się denerwuje, czy ten soft nie możne k**** po prostu działać? Jest jak dziecko, którego nie można zostawić samego, bo coś
źródło: comment_MFZXExdWWrNRTeDtAx7ON8UemejNVg1i.jpg
Pobierz
konto usunięte via Android
- 1
- 2
@szukajek: wyłącz apliakcję gugla
@szukajek:
1. Wchodzisz w Google.
2. W prawym dolnym rogu wybierasz "więcej".
3. Wchodzisz w "ustawienia".
4. Pod "Asystent Google" wybierasz ustawienia.
5. Przechodzisz do zakładki "asystent" i z "Urządzenia z Asystentem" wybierasz swój telefon.
6. Tam wyłączasz asystenta.
1. Wchodzisz w Google.
2. W prawym dolnym rogu wybierasz "więcej".
3. Wchodzisz w "ustawienia".
4. Pod "Asystent Google" wybierasz ustawienia.
5. Przechodzisz do zakładki "asystent" i z "Urządzenia z Asystentem" wybierasz swój telefon.
6. Tam wyłączasz asystenta.
#informatyka #komputery #linux #dyski #odzyskiwaniedanych #software
Mam dysk twardy z problemami - prawdopodobnie uszkodzone sektory. Windows 10 nie startuje nawet gdy jest on podłączony. Po podłączeniu w czasie jak już Windows pracuje widoczna jest 1 z dotychczasowych 3 partycji. Skopiowanie z niej jakichkolwiek danych trwa wieczność.
Chciałbym zrobić kopię dysku a następnie próbować odzyskać pliki.
Jakiej metody próbować? Live CD
Mam dysk twardy z problemami - prawdopodobnie uszkodzone sektory. Windows 10 nie startuje nawet gdy jest on podłączony. Po podłączeniu w czasie jak już Windows pracuje widoczna jest 1 z dotychczasowych 3 partycji. Skopiowanie z niej jakichkolwiek danych trwa wieczność.
Chciałbym zrobić kopię dysku a następnie próbować odzyskać pliki.
Jakiej metody próbować? Live CD
@SweetDreams Również polecam testdisk na linuksie. Zawiera w sobie program photorec, który pomimo tego, że ma tryb tekstowy, jest prosty i intuicyjny. Może odzyskać dane i z dysku, i z jego kopii. Kopię dysku można zrobić programem dd
@SweetDreams jeśli się da zrób kopie. Linux live i ddrescue potrzebujesz 2 dysk na kopie potem na kopii próbować odzyskiwac dane jeśli tak jak piszesz trwa wieczność degdadujesz uszkodzony dysk prawdopodobnie padnięte głowice. Potrzebne info ze smarta dysku dmde dopiero na kopii
- 0
która kontrolka w #android będzie najlepsza by zrealizować sterowanie siłownikiem? Chodzi mi o interfejs w którym user na telefonie przesuwa po ekranie w lewo-prawo-góra-dół i jego ruch jest odwzorowany 1:1 w ruchu siłownika. #programowanie #esp8622 #software #pytaniedoeksperta
@animuss: Może sobie coś wybierzesz
https://android-arsenal.com/tag/227
Ja niestety nie doradzę, którą wybrać.
Jeśli nie będzie Ci nic odpowiadało, to pozostaje Google z hasłem "Android joystick library".
https://android-arsenal.com/tag/227
Ja niestety nie doradzę, którą wybrać.
Jeśli nie będzie Ci nic odpowiadało, to pozostaje Google z hasłem "Android joystick library".
- 0
@piszczalka: elegancko, dzięki!
- 0
Czy ktos mi wytlumaczy dlaczego nowe aktualne sterowniki nie dzialaja z moja stara karta graficzna ?
Mam leciwego laptopa hp dv6 6030ew z grafika radeon 6770M
Dzialaja mi tylko sterowniki zamieszczone na stronie HP datowane na 2011 ~~
Sciagam
Mam leciwego laptopa hp dv6 6030ew z grafika radeon 6770M
Dzialaja mi tylko sterowniki zamieszczone na stronie HP datowane na 2011 ~~
Sciagam
- 0
@lubelskiulaniec: przeciez napisalem, ze nie moge grac w fishing simulator, za ktory zaplacilem 25ziko
@Anotherelf: haha no tak teraz wszystko jasne :D na kompach się nie znam ale jak kiedyś chciałbyś się wybrać na ryby to wołaj
Siema, posiadam d-linka DWR-932E. Poczytałem trochę na necie o nim i się dowiedziałem że korzystanie z niego to proszenie się o kłopoty ze względu na to, że jest ,,dziurawy". Da się coś zrobić? Jakiś OpenWRT? Firmware? Dzięki.
#software #router #wifi #siecikomputerowe
#software #router #wifi #siecikomputerowe
źródło: comment_XiGwcxQtjNIR1dJtX0S6bUH8ihJTlrCV.jpg
Pobierz- 3
@wojtazeq: To że nawet jak byś zostawił dane do logowania admin/admin to i tak nikt się do tego sprzętu nie dostanie z zewnątrz bo nie posiadasz publicznego adresu IP.
- 1
@wojtazeq: Ten artykuł opisuje podatności które działają tylko w przypadku gdy router będzie miał zewnętrzny adres IP. Inna kwestia to możliwość wysłania SMS'a premium z karty sim która jest w routerze, ale jest to już tylko możliwe z wewnątrz twojej sieci, np zawirusowany komputer/telefon.
Praca szuka człowieka w Krakowie!
/ Software Engineer (middle, senior)
Kto: Lekta
Widełki: 7 000 - 12 000 PLN netto + szereg benefitów
/ Software Engineer (middle, senior)
Kto: Lekta
Widełki: 7 000 - 12 000 PLN netto + szereg benefitów
Komentarz usunięty przez autora
@Jobviously: Tu nie szukaj bo żaden wykopek poniżej mitycznego 15k do roboty w it nie pojdzie. Fala hejtu spierdoxow programistow za 3..2..1..
- 0
Hej Mirki i Węgierki
Mam problem z właczeniem AvastSecureLine VPN na telefonie Samsung GalaxyS5 z androidem.
Przy próbie włączenia VPN pojawia mi się taki komunikat i po kliknięciu "OK" nic się nie dzieje, połączenie nie zostaje nawiązane:
Restowałem już telefon. Jakieś pomysły, jak to uruchomić?
#pomoc
Mam problem z właczeniem AvastSecureLine VPN na telefonie Samsung GalaxyS5 z androidem.
Przy próbie włączenia VPN pojawia mi się taki komunikat i po kliknięciu "OK" nic się nie dzieje, połączenie nie zostaje nawiązane:
Restowałem już telefon. Jakieś pomysły, jak to uruchomić?
#pomoc
źródło: comment_xWPp6cK7e7Y33z8uWcKPgndm6kSgvqnA.jpg
Pobierz@moki: widziałeś kiedyś samsunga galaxy s5 bez androida?
- 0
Witam mirky I myrabelky. Pytanie odnośnie serwerów.
Pacjent ibm x3650 m2. Prawdopodobnie uwalony procek imm. Nie idzie po wejściu w imm zapisać zmian. Sam serwer chodzi, ale pytanie. Jak można to dziadostwo przeflashowac? W Windowsie podczas flashingu sypie błędem, że nie może się z tym badziewnym imm połączyć. Przez remote control też nie da rady. Jakieś pomysły?
#informatyka #it #windows #serwery #serwer
Pacjent ibm x3650 m2. Prawdopodobnie uwalony procek imm. Nie idzie po wejściu w imm zapisać zmian. Sam serwer chodzi, ale pytanie. Jak można to dziadostwo przeflashowac? W Windowsie podczas flashingu sypie błędem, że nie może się z tym badziewnym imm połączyć. Przez remote control też nie da rady. Jakieś pomysły?
#informatyka #it #windows #serwery #serwer
- 0
Mój komputer nie pokazuje mi dysku przenośnego, co może być przyczyną? Podłączam go normalnie pod USB, on startuje jest dźwięk podłaczenia, Menedżer urządzeń go normalnie widzi ale dysk nie pokazuje się nigdzie i nie moge w niego wejść, co może być przyczyną? Dodam, że to nie wina dysku a raczej problem z komputerem bo inne komputery normalnie go widzą, a z innymi dyskami na tym komputerze jest to samo :(
#pytanie
#pytanie
- 0
#microsoft #office #software #windows
Miraski, po wymianie dysku w lapku chcę ponownie zainstalować MS Office 2010. Płytkę oczywiście gdzieś posiało (zresztą to i tak beznapędowiec), mam tylko kartkę z kluczem aktywacyjnym. Na stronie MS do ściągania wersji instalacyjnych wywala mi błąd, postanowiłem zatem skorzystać z niezawodnego narzędzia znanego pod nazwą Windows ISO Downloader. Mam kupionę wersję 2010 Professional, ale nie widzę jej w opcjach
Miraski, po wymianie dysku w lapku chcę ponownie zainstalować MS Office 2010. Płytkę oczywiście gdzieś posiało (zresztą to i tak beznapędowiec), mam tylko kartkę z kluczem aktywacyjnym. Na stronie MS do ściągania wersji instalacyjnych wywala mi błąd, postanowiłem zatem skorzystać z niezawodnego narzędzia znanego pod nazwą Windows ISO Downloader. Mam kupionę wersję 2010 Professional, ale nie widzę jej w opcjach
Pomozecie?
Mam problem z #xboxone
Zero reakcji na cokolwiek. Jakby pad nie działał, ale... działa.
W czym problem? Mogę otworzyć kartę do zalogowania profilu, ale po menu już poruszać się nie mogę, ani zalogować, ani nic.
Jakieś pomysły?
#software #hardwarehardware #pomocy #konsole
Mam problem z #xboxone
Zero reakcji na cokolwiek. Jakby pad nie działał, ale... działa.
W czym problem? Mogę otworzyć kartę do zalogowania profilu, ale po menu już poruszać się nie mogę, ani zalogować, ani nic.
Jakieś pomysły?
#software #hardwarehardware #pomocy #konsole


























Istnieje jakiś darmowy, prosty program do monitorowania sieci komputerowej?
Któreś urządzenie powoduje mi problemy w sieci i chciałbym je pingować przez 24h a później sprawdzić logi.
Niestety nie mam czasu na zabawę w Cacti czy SmokePing więc najlepiej coś pod Windows.
ping /t 192.168.0.1 >> ping.log