Miraski z #wroclaw Male ogloszenie parafialne, bo moze nie wszyscy jeszcze wiedza.

Od 1 października znika Nocna i Świąteczna Pomoc Medyczna na Ziemowita, Horbaczewskiego i pogotowie na Traugutta.

W weekendy, święta oraz w dni robocze w godzinach 18-8 pomocy będzie można szukać tylko tu:
- szpital im. Marciniaka ul. Fieldorfa
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No i jak to jest możliwe, że w Czechach można (i to za złotówki i z refundacją!), a w Polsce nie? ()

Jak zrobić operację zaćmy w Czechach na koszt polskiego NFZ
Na refundowany zabieg usunięcia zaćmy już w ubiegłym roku czekało w całej Polsce 540 tys. osób. Niektórzy nawet pięć lat. Za naszą południową granicą na zabieg możesz umówić się od razu, a prawie całość kosztów zwróci Narodowy Fundusz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ebismolarek: Moja mama robiła kilka dni po moim komentarzu w klinice Optegra, jeśli dobrze pamiętam zabieg odbywał się w Ostrawie. Najpierw było parę konsultacji w ich placówce w Warszawie, po których zostali skierowani do kliniki w Czechach. Wyjechali własnym samochodem koło 4 rano, a tego samego dnia wieczorem byli z powrotem w domu. Sam zabieg trwał kilkanaście minut, był robiony "taśmowo" jak to mama określiła. Bardzo chwaliła obsługę pacjenta, mówiła
  • Odpowiedz
Kiedy kolejny raz kończy się papier do drukowania w całym szpitalu i musisz przynosić z domu własny żeby móc zlecić jakiekolwiek badania a atmosfera na oddziale przypomina już nawet nie SOR, a prawdziwy front wojenny, to znak że emigracja jest blisko ( ͡° ʖ̯ ͡°)

To jest k... prawdziwy dramat (,)

#szpital #sluzbazdrowia #pracbaza #oswiadczenie #
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@pan_sting: jeśli chodzi o położne i pielęgniarki to grozi nam taka zapaść, że w życiu w tej luki nie wypełnimy, nawet jakby przyjechało do nas tysioncpincetstodziewiencet Ukraińców.
  • Odpowiedz
Czekam w kolejce do rejestracji w poradni laryngologicznej. Jestem drugi w kolejce. Rejestracja zaczyna się o 9. Od 5 minut wszyscy już stoją pod drzwiami pomimo ze jest kolejka. Po co tak się denerwują? Przecież nikt tego nie przyspieszy #szpital #sluzbazdrowia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

;_; lekarka się na mnie wydarła bo jestem zapisana do lekarza w mieście w którym studiuje a teraz jestem w domu rodzinnym i mam pilna potrzebę iść do lekarza, prawie się popłakałam jak tak stała i się darła :(((( #sluzbazdrowia
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Chciałbym zostać wolontariuszem w szpitalu na oddziale dziecięcym. lubię dzieci i chciałbym im pomagać. Boje się tylko, że mogę się za bardzo przywiązać, a wiadomo jak to jest z chorymi :| Miał ktoś podobne dylematy?

#niewiemjaktotagowac #szpital #sluzbazdrowia #bialapodlaska

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Z doświadczenia mogę powiedzieć że to bardzo odbija się na psychice. Nie mówię, że nie warto, ale trzeba być twardym aby nie popaść w depresje, nie zatracać się w myśleniu o tym jak ten świat jest skonstruowany, tam się rozgrywają ludzkie tragedie, sam widok rodziców którzy sobie nie radzą z tym jest ciężki, a już nie mówiąc o tym jak przychodzisz i dowiadujesz się że dziecko zmarło, mimo że
  • Odpowiedz
  • 0
@kAdi To 'pociesze' jeszcze bardziej ze jak mlody lekarz po stazu chce zostac okulistą, to graniczy to z cudem bo jest tak mało miejsc na te specjalizację w Polsce (albo momentami nie ma wcale). ;)
  • Odpowiedz
Powiedzcie mi czy to normalne:

Dziewczyna była prywatnie u ginekologa, bo miała niepokojące objawy.
Ginekolog stwierdził guza, prawdopodobnie potworniaka. Powiedział, że ma iść jak najszybciej na zabieg/operację. Żeby iść na zabieg trzeba dostać skierowanie, którego nie dostała. Dziewczyna sobie ogarnęła wizytę w ambulatorium dzięki znajomej. Stwierdzili to samo co lekarz, tylko inne wymiary, i kazali zrobić badania przed laparoskopią. Żeby zrobić bezpłatne badania trzeba mieć skierowanie, oni oczywiście go nie dali, więc trzeba zapisać
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, dostałam zalecenie zażywania probiotyku o nazwie vivomixx. Koszt kuracji jest niebagatelny, bo waha się w granicach 300 do nawet 600 cbl miesięcznie! Ponoć jest to hurr durr najlepszy, najnowocześniejszy, ultrarewelacyjny preparat. Zastanawiam się czy to nie jest jakiś wałek, bo zwykły probiotyk kosztuje 30 zł, a ponoć obroty vivomixxu znacznie wzrosły w ostatnich miesiącach, bo lekarze masowo go ordynują (info od znajomej farmaceutki). Czy jest na sali lekarz/farmaceuta, który wie cokolwiek
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czy to nie jest jakiś wałek, bo zwykły probiotyk kosztuje 30 zł, a ponoć obroty vivomixxu znacznie wzrosły w ostatnich miesiącach, bo lekarze masowo go ordynują (info od znajomej farmaceutki).


@ninakraviz: MAFIA
PRYWACIARZE
  • Odpowiedz
Pomijajac juz sluzbe zdrowia w USA, bo ten temat byl juz walkowany co najmniej sto razy.

Jakie konkretnie magiczne mambo dzambo mialoby sprawic, ze rynek ktory dostarcza praktycznie wszystkie uslugi oraz dobra i robi to w sposob taki, ze stosunek ich jakosci do ceny jest najlepszy z mozliwych w danym momencie, a wraz z postepem czasu staje sie jeszcze lepszy, nie radzi sobie akurat z ta galezia gospodarki?

#neuropa #
  • 107
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PanLogik: "magiczne mambo dżambo" jest takie, że ogólnie w branży ubezpieczeniowej w interesie ubezpieczyciela zawsze będzie leżało niewypłacenie świadczenia. Dlatego ubezpieczyciele zatrudniają armie prawników, których zadaniem jest udowodnienie, że klientowi kasa się nie należy.
Jeśli chodzi o ubezpieczenie samochodu albo mieszkania to pół biedy, zwykle masz czas żeby sądzić się z ubezpieczycielem, a w międzyczasie samemu pokryć straty. Za to jeśli nagle zachorujesz na raka i będziesz potrzebował kuracji kosztującej
  • Odpowiedz
Korzystasz z pakietu medycznego wykupionego przez pracodawcę?


@mistrz_tekkena: a żebyś wiedział, że korzystam. Takie pakiety mają to do siebie, że są świetne jeśli masz grypę albo potrzebujesz szybkiej konsultacji ze specjalistą albo badania, ale do bardziej kosztownych rzeczy już się nie nadają. Rezonans kolana mi zrobili, ale w sprawie ewentualnej rekonstrukcji już powiedzieli "15 tysięcy albo NFZ" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

panstwo jako ubezpieczyciel tez ma w interesie
  • Odpowiedz