Mirki z #siecikomputerowe jak tutaj podłączać kable? Nie wiem które to jednokolorowe a które dwu. Na komórce nie mogę znaleźć
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
@TenNorbert: Czyli kolory się nie zgadzają z tym co powinno być? Bez sensu to oznaczenie
@elmyn: co masz na myśli? Nie zgadzają się z czym? Wszystko masz na gniazdku przecież
- 0
Ktoś może powiedzieć czemu z północnej PL do Frankfurtu poprzez Orange LTE mam ping około 100. Chodzi o grę PUBG i ich serwer użyczony jak wyczytywałem przez IBM Cloud - Softlayer Frankfurt. Poprzednio używali AWS i miałem pingi spoko, około 65.
Sprawdziłem na komórce z LTE od Plusa i mam mniejszy ping, około 75. Czemu Orange tak mocno ssie?
IP adresa do spingowania:
2e.8d.9ca1.ip4.static.sl-reverse.com
Proszę o oosby z Orange o wartości z
Sprawdziłem na komórce z LTE od Plusa i mam mniejszy ping, około 75. Czemu Orange tak mocno ssie?
IP adresa do spingowania:
2e.8d.9ca1.ip4.static.sl-reverse.com
Proszę o oosby z Orange o wartości z
- 0
@szybkaszyba: czy ja wie czy jest zapchany, testowałem czy to wczesnym rankiem czy po północy to zawsze miałem ok 100ms. Droga po prostu ssie imho. Dzięki za tipa z VPN, pobawię się
@OraclePL: Mogę ci jeszcze dodać dla kontrastu, COD Warzone na Orange LTE- 80-100 ping, na Play 50-60 ;d
- 0
Wie ktos moze jak zdalnie uruchomic laptopa?
Gdyby to był zwykły pc to bym wykorzystał wake on lan.
A tak to nie wiem jak to rozwiazac w przypadku laptopa.
Jakies pomysły?
#komputery
#siecikomputerowe
Gdyby to był zwykły pc to bym wykorzystał wake on lan.
A tak to nie wiem jak to rozwiazac w przypadku laptopa.
Jakies pomysły?
#komputery
#siecikomputerowe
Czołem #devops
Przychodzę z problemem DNSów.
Nigdy tego nie robiłem tak naprawdę, a chcę zmapować jedną domenę/subdomenę na konkretny adres w sieci lokalnej, resztę puścić na świat.
Ot takie jakby proxy co by mi odbiło jedno na localhosta. Znalazłem obraz dockerowy z Bind9, ale totalnie nie ogarniam konfiguracji tego. Po prostu nigdy tego nie robiłem i za dużo opcji jak dla mnie tam jest.
Czy jest coś dostępnego na poziomie 5 latka?
Ew. czy
Przychodzę z problemem DNSów.
Nigdy tego nie robiłem tak naprawdę, a chcę zmapować jedną domenę/subdomenę na konkretny adres w sieci lokalnej, resztę puścić na świat.
Ot takie jakby proxy co by mi odbiło jedno na localhosta. Znalazłem obraz dockerowy z Bind9, ale totalnie nie ogarniam konfiguracji tego. Po prostu nigdy tego nie robiłem i za dużo opcji jak dla mnie tam jest.
Czy jest coś dostępnego na poziomie 5 latka?
Ew. czy
- 4
@Wyrewolwerowanyrewolwer: To nie prościej użyć pliku hosts ?
- 1
@Wyrewolwerowanyrewolwer: No ok, ale jak sobie zrobisz serwer DNS samemu to też musisz jakoś zmusić klientów żeby z niego korzystali, chyba że zrobisz zonę autorytatywną i przerzucisz adres NS na Twój serwer. Ale to wtedy prościej zrobić to na jakimkolwiek serwerze DNS dostarczonym przez dostawcę, konfigurujesz sobie rekordy w stylu:
subdomena.apka.pl -> A 14.201.112.11 (czy tam inny publiczny adres serwera
Twojalokalnadomena.apka.pl -> A -> 192.168.1.12
Oczywiście w ten sposób "wyciekniesz" prywatną
subdomena.apka.pl -> A 14.201.112.11 (czy tam inny publiczny adres serwera
Twojalokalnadomena.apka.pl -> A -> 192.168.1.12
Oczywiście w ten sposób "wyciekniesz" prywatną
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
#internet #siecikomputerowe #telekomunikacja #teleinformatyka #telefony
Czy zwykły multimetr pokaże mi jakieś napięcie na linii vdsl? Chcę sprawdzić ciągłość przewodów, żeby wiedzieć czy awaria jest po mojej stronie. Czy multimetr powinien wskazać jakąś rezystancję jeśli linia vdsl jest ciągła?
Czy zwykły multimetr pokaże mi jakieś napięcie na linii vdsl? Chcę sprawdzić ciągłość przewodów, żeby wiedzieć czy awaria jest po mojej stronie. Czy multimetr powinien wskazać jakąś rezystancję jeśli linia vdsl jest ciągła?
- 3
@sicerto: jeśli masz tam też normalną linię telefoniczną, to powinieneś mieć na niej kilkadziesiąt V napięcia stałego. Jeśli sam xDSL, to jakieś nieduże napięcie powinieneś być w stanie zmierzyć. Ale to może, ale nie musi świadczyć o niczym, bowiem jedna z częstszych przyczyn awarii linii to jej doziemienie gdzieś po drodze, a wtedy miernik będzie pokazywał jak złoto, a sygnału użytecznego niet.
Takie pomiary lepiej zostaw sowjemu operatorowi, bo oni
Takie pomiary lepiej zostaw sowjemu operatorowi, bo oni
- 0
@brakloginuf: @Jarek_P: Tylko DSL, żadnego telefonu. No to wzywam techników.
- 1
jestem z siebie dumny dzisiaj odebrali podstawki pod serwery bazy+ www w 100% przygotowanych przeze mnie!
proxmox+ 2x centos, nawet przeszło weryfikacje zabezpieczeń.
#bedeinformatykiem #siecikomputerowe #administracja #centos
proxmox+ 2x centos, nawet przeszło weryfikacje zabezpieczeń.
#bedeinformatykiem #siecikomputerowe #administracja #centos
- 1
@TenNorbert: nie bardzo mogę. Konfiguracja firewalla, lan, wan, instalacja proxmoxa. Z-----y serwer przyszedł... zamiast same ssd to 2x ssd i 2x hdd i baw się w partycjonowanie żeby sam centos był na hdd ale baza i inne partycje na ssd.
@mati1990: Gratulacje! Za to, że Ci się chcę i podzieliłeś się tym na portalu gdzie większość wszystko wyśmiewa i posiadanie wszystkiego w dupie jestem na porządku dziennym. Bo somsiad nie może mieć lepij... Dlatego jeszcze raz gratuluję! ;) A maszyny pod hosting czyli jakieś dedykowane rozwiązanie?
Szukam dobrego i stabilnego rozwiązania do domu. Domek ~90m2, 2 kondygnacje, światłowód Orange 1GB/s. Z wifi będą korzystały telefony, laptop i może jakieś IoT. W każdym z pomieszczeń mam pociągniętą skrętkę. Na każdej kondygnacji ma być AP, do pokrycia jest ~60m2 (pojedyncza kondygnacja i taras).
Co wybrałem:
router - Ubiquiti EdgeRouter X (wpięty do FunBoxa 3.0, gdzie zostanie wszystko wyłączone) - czy może jakiś mikrotik?
switch - Netgear 8p GS108GE (mam go obecnie)
Co wybrałem:
router - Ubiquiti EdgeRouter X (wpięty do FunBoxa 3.0, gdzie zostanie wszystko wyłączone) - czy może jakiś mikrotik?
switch - Netgear 8p GS108GE (mam go obecnie)
@MaksymMaksymowicz: po pierwsze kudos że masz wszędzie skretkę, to Ci bardzo ułatwi życie! Wybór routera i switcha moim zdaniem trafiony w 100%. W kwestii AP zapewne doradzi ktoś bardziej doświadczony w wifi :-) Jak nie masz problemu z budżetem, wstawiaj 2x AC-PRO i tyle.
@MaksymMaksymowicz: @korni007: Można sprawdzic czy da rade wziac T-Mobile, wtedy dostanie ONT i router ktory mozna odstawic.
2
Aktualizacja Septor Linux z KDE Plasma

System operacyjny, który zapewnia użytkownikom środowisko komputerowe do anonimowego surfowania po Internecie. Działającą na wielu komputerach. Dystrybucja z dostosowanymi technologiami plazmowego pulpitu KDE i technologii Tor.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Dobra Mirki, co mogłem porąbać konfigurując zewnętrzny dostęp do mojego serwera www w domu, że teraz jak wchodzę sobie np. na gazetawroclawska.pl to mi się wyświetla moja strona z mojego serwera zamiast gazety wrocławskiej?
Pierwszy raz takie rzeczy konfiguruję, więc potencjał na zrąbanie sprawy jest spory ( ͡° ͜ʖ ͡°)
EDIT: ewidentnie jest to związane z ustawieniem na routerze, które miało w moim zamiarze przekierowywać zapytania na porcie 80 do mojego routera na port
Pierwszy raz takie rzeczy konfiguruję, więc potencjał na zrąbanie sprawy jest spory ( ͡° ͜ʖ ͡°)
EDIT: ewidentnie jest to związane z ustawieniem na routerze, które miało w moim zamiarze przekierowywać zapytania na porcie 80 do mojego routera na port
które miało w moim zamiarze przekierowywać zapytania na porcie 80 do mojego routera na port 80 serwera:
@navry: i jest to poprawne założenie, twoja stronka stoi lokalnie i lokalnie się nie jesteś w stanie na nią dostać czy z zewnątrz? Jak z zewnątrz to masz publiczne ip? Jeżeli nie to używasz czegoś by obejść nata/dynamiczne ip?
- 1
@d1sconn3cted: chyba wiem... do powyższej linijki konfiguracji dopisałem jeszcze dst-address= i wydaje się działać
- 0
Hej Mirki. Na #mikrotik konfiguruje VPN L2TP/IPsec. Dla LAN mam osobna pule i dla klientów VPN chce osobną pule adresow. Lącze sie po VPN do mietka - to dziala. Ale co zrobić dalej by połączeni przez VPN mieli dostęp do komputerów w LAN ? Szukam i szukam i nie mogę znaleźć co trzeba zrobić....
#siecikomputerowe #isp
#siecikomputerowe #isp
- 0
@kopyrta: na firewallu wousciłes ten ruch z klienta do sieci?
@houk: jestem sieciowym noobem generalnie, robie coś dla znajomych... dla testów bo to w "labie" wyłączyłem wszystkie regóły na firewallu ale w sumie nie wiem czy efekt jest jest równoważny?
zaraz dodam na firewallu co mi się wydaje ze powinno być
analizauje teraz ten snippet: https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=147985#p733644 i tak sie zastanawiam czy jest OK... Troche mnie zaskoczyło dodanie puli
- 0
ja mam dedykowaną adresację dla vpn-a inną niż local lan
w niej mam przydzielone ip per user i każdy ip ma inne reguły na fw dostępu do sieci lolalnej
Ale ja to rozbudowalem bo kilka firm z tego korzysta :D
w niej mam przydzielone ip per user i każdy ip ma inne reguły na fw dostępu do sieci lolalnej
Ale ja to rozbudowalem bo kilka firm z tego korzysta :D
- 1
Kojarzy ktos program który skanuje sieć i pokazuje podlączone miedzy sobą urządzenia w formie siatki?
#siecikomputerowe #informatyka
#siecikomputerowe #informatyka
- 1
@Alibabaa: pewnie używałeś packet tracera
Mireczki potrzebuje routera LTE z możliwością dokręcenia anteny, a najlepiej to i dwóch jak się uda. Do 300zł max, może być bez portów LAN/WAN byleby było LTE + WiFi, brat potrzebuje na studia a ja nie mogę niczego ciekawego znaleźć. I żeby dobrze łapał zasięg ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#informatyka #siecikomputerowe #internet #router
#informatyka #siecikomputerowe #internet #router
- 0
b525
@zortabla_rt: tylko ,że kosztuje ponad 400zł a braciak więcej jak 300pln nie chciałby przeznaczać. Znajdzie się coś sensownego?
@siemawpadajdomejkuchni: weź używkę, mało tego nie jest.
#proxy #squid #opnsense #siecikomputerowe
Mam pytanie odnośnie proxy transparent.
Chciałbym dowiedzieć się jakie są niebezpieczeństwa przy inspekcji pakietów SSL? Mam postawione normalne proxy, ale chciałbym podpiąć antywirusa do skanowania ruchu, dlatego muszę zmienić na transparent. Czy wystarczy dodać banki i podobne do wykluczeń żeby nie były drszyfrowane, czy wszystkie ważniejsze strony gdzie się logujemy i podajemy dane? Proxy tylko w lokalnej sieci nie będę
Mam pytanie odnośnie proxy transparent.
Chciałbym dowiedzieć się jakie są niebezpieczeństwa przy inspekcji pakietów SSL? Mam postawione normalne proxy, ale chciałbym podpiąć antywirusa do skanowania ruchu, dlatego muszę zmienić na transparent. Czy wystarczy dodać banki i podobne do wykluczeń żeby nie były drszyfrowane, czy wszystkie ważniejsze strony gdzie się logujemy i podajemy dane? Proxy tylko w lokalnej sieci nie będę
- 0
- 0
Tak wygląda wykop zablokowany przez proxy, oraz log z dostępu do wykopu po https
źródło: comment_1591171477649LxPgFAs70ImJsvJCJ5j.jpg
Pobierz- 1
Mikrotik :>?
Mirki od kilku dni mam problem (chyba z routerem bo sytuacja wygląda podobnie na PC i dwóch telefonach) z wolnym ładowaniem się stron:
- kilka dni temu wróciłem z pracy i nie miałem internetu - na routerze nie świeciło się nic oprócz diody zasilania (diody WiFi, mocy sygnału itd były zgaszone, router TP-Link MR600 i internet mobilny 4G, wył/włączyłem router i przez kilka dni było ok)
- wybrana strona wczytuje się przez kilkanaście sekund
- kilka dni temu wróciłem z pracy i nie miałem internetu - na routerze nie świeciło się nic oprócz diody zasilania (diody WiFi, mocy sygnału itd były zgaszone, router TP-Link MR600 i internet mobilny 4G, wył/włączyłem router i przez kilka dni było ok)
- wybrana strona wczytuje się przez kilkanaście sekund
Mirki znawcy #siecikomputerowe i może #elektronika czy jakbym kupił sobie taki switch do sieci domowej:
https://allegro.pl/oferta/switch-cisco-ws-c2960-48pst-l-poe-uszy-rack-8633131428?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
I wpiał normalne urządzenia sieciowe (kompy, tv, konsola do portów Poe) i kamery i wideodomofon to będzie śmigało ?
Dobrze myślę że kamery i wideodomofon działa na konkretnych portach dzięki czemu są wykrywane w sieci ?
Czy Poe nie usmaży nic co będzie nie na Poe ?
Czy jak mam kable kategorii 6 i wepnę do
https://allegro.pl/oferta/switch-cisco-ws-c2960-48pst-l-poe-uszy-rack-8633131428?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
I wpiał normalne urządzenia sieciowe (kompy, tv, konsola do portów Poe) i kamery i wideodomofon to będzie śmigało ?
Dobrze myślę że kamery i wideodomofon działa na konkretnych portach dzięki czemu są wykrywane w sieci ?
Czy Poe nie usmaży nic co będzie nie na Poe ?
Czy jak mam kable kategorii 6 i wepnę do
- 1
@jaketu: Będzie działać.
802.11af samo załącza zasilanie kiedy urządzenie tego potrzebuje. Ten switch jest strasznie głośny i wciąga dużo prądu.
Nie, urządzenia wysyłają odpowiednie ramki broadcast i programy do "wyszukiwania" wyłapują takie ramki.
802.11af samo załącza zasilanie kiedy urządzenie tego potrzebuje. Ten switch jest strasznie głośny i wciąga dużo prądu.
Dobrze myślę że kamery i wideodomofon działa na konkretnych portach dzięki czemu są wykrywane w sieci ?
Nie, urządzenia wysyłają odpowiednie ramki broadcast i programy do "wyszukiwania" wyłapują takie ramki.
@jaketu: Nie kupuj switcha 100Mbps za 350 zł! Poza tym ten switch w porównaniu do nowych modeli jest dość głośny i konsumuje sporo prądu, kiepska opcja imho. Zastanów się tez czy potrzebujesz 48 portów?
- 0
Chcę podłączyć do sieci domowej budynek gospodarczy i wymyśliłem sobie, że zrobię to światłowodem. Jako, że w budynku będę montował kilka kamer IP, to szukałem switcha z POE. Znalazłem coś takiego, co wygląda całkiem nieźle i cena także ok. Czy to się do czegoś nadaje?
https://allegro.pl/oferta/switch-8x-poe-802-3af-2x-uplink-1000-mbps-1x-sfp-8698894206
Czy jak połączę takie dwa switche takim światłowodem to będzie to działało tak jakbym się tego spodziewał?
https://allegro.pl/oferta/patchcord-sc-apc-sc-apc-simplex-sm-100m-zewnetrzny-8687932112
Jakie
https://allegro.pl/oferta/switch-8x-poe-802-3af-2x-uplink-1000-mbps-1x-sfp-8698894206
Czy jak połączę takie dwa switche takim światłowodem to będzie to działało tak jakbym się tego spodziewał?
https://allegro.pl/oferta/patchcord-sc-apc-sc-apc-simplex-sm-100m-zewnetrzny-8687932112
Jakie
@wizu: Nie kupuj kabla światłowodowego z końcówka APC (angled physical connection) bo to standard telekomunikacyjny i mało która tania wkładka światłowodowa go obsłuży. Szukaj takiego z oznaczeniem PC. Poza tym tak jak wspomniał @d1sconn3cted na tym dystansie w zupełności wystarczy wielomód, będziesz miał przy okazji oszczędność na wkładkach.
@TenNorbert: Święta prawda. Mój kolega z pracy zwykł mawiać „when you pay bananas, you get monkeys” :-D
Czy do NAS ZYXEL NSA325 V2 mogę najpierw podpiąć jeden dysk a później dodać drugi na RAID1 nie tracąc danych? #siecikomputerowe
Mam netbooka który sobie działa jako serwer. Problem w tym, że sieciówka zamontowana na płycie obsługuje tylko 100Mbps. Zastanawia mnie, czy można by do tego podłączyć PCtową gigabitową sieciówkę korzystając z takiej przejściówki? Większość sieciówek i tak korzysta z PCI-E 1x, a to laptopowe chyba z taką prędkością działa? Myślicie, że takie coś miałoby sens?
#komputery #informatyka #siecikomputerowe
#komputery #informatyka #siecikomputerowe
źródło: comment_1590996098YJK4lml5sYzuW2NkGmqaoY.jpg
Pobierz- 1
@pesymistyk: Głowiłem się nad takim samym rozwiązaniem i mi wyszło, że to się w ogóle nie kalkuluje (riser, gigabitowa karta, oddzielny zasilacz) i taniej już by było kupić gotowego Atoma z gigabitem (╯°□°)╯︵ ┻━┻
@pesymistyk: Jeśli ma minipcie to możesz podłączyć pod to USB 3.0




























Kabel sieciowy kategorii 6A z maksymalną przepustowością do 10Gbit/s.
Porządnie wykonany i cienki kabel (tylko 2,8 mm)
#aliexpress #prostozchin #komputery #informatyka #siecikomputerowe #ugreen
źródło: comment_1591380989giebBwzmjWfSYtE6G9z5dR.jpg
Pobierz