Wpis z mikrobloga

@dktr: Nie pomaga, z resztą o wydajność tu nie chodzi, bo to tylko sieć do IOT, reszta jest po kablu lub 5Ghz.
Najciekawsze jest to, że urządzenie się łączy, IP dostaje, ale nie chce do końca z apką się zsynchronizować.
  • Odpowiedz
@barto125: No to nie wprowadzaj w błąd, skoro dostaje IP to ustawieni wifi zostaw spokoju. W jakim bridge masz ten interfejs WLAN, jakiś NAT tam masz po drodze czy jak?
  • Odpowiedz
@barto125: Co to znaczy nie chce? Jak to ma działać? Urządzenie zestawia se jakieś chińskie chmury, czy wyszukujesz je po jakimś discovery w L2?
  • Odpowiedz
@dktr: łączy się z chińską chmurą i później sterowanie jest z aplikacji przez chmurę. Połączenie do chmury jest, bo inne urządzenia działają.
  • Odpowiedz
@dktr: Sprawdziłem kilka rzeczy:
- na hotstopie działa
- na osobnym routerze wpiętym w lan z własnym DHCP działa
- na osobnym routerze wpiętym w lan z wyłączonym DHCP działa
- na samym wifi MT nie działa
  • Odpowiedz
@barto125: jakie hasło do wifi na MT? U mnie odkurzacz nie chciał się łączyć przez zbyt długie/skomplikowane hasło. :) 12 czy 16 znaków a-zA-Z i ruszyło.
  • Odpowiedz
@barto125: Jak dostaje IP to zobacz czy na ping z routera odpowiada i ile gubi pakietów. U mnie nawilżacz xiaomi działa z hap ac2, ale marudzi na niską jakość połączenia, pomimo, że jest od niego 3m i nie ma przeszkód po drodze
  • Odpowiedz