Wpis z mikrobloga

Mirki, takie pytanie. Mam Macbooka Pro 16''. Co zmienić w WIFI, żeby mieć lepszy zasięg? Mój drugi laptop normalnie odbiera w pokoju (miejsce oddalone o jakieś 6,5 m, ale są drzwi), natomiast Macbook traci zasięg.

#macbook #apple #wifi #siecikomputerowe
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@asfalt6: Tak jak sugeruje @ewridejhardtrajning sprawdz co masz podłączone przez USB-C. Kiepskiej jakości akcesoria mają tendencje do zakłócania pracy wifi 2.4GHz w MBP. Druga opcja to uszkodzenie fizyczne laptopa. MacBook ma 3 anteny do wifi i chyba najlepszy zasięg wśród znanych mi laptopów, także utrata sieci w odległości 6 metrów od AP sugeruje że zdecydowanie coś nie bangla :-)
  • Odpowiedz
@asfalt6: ustaw sobie oddzielny SSID do sieci 5GHz i używaj tylko jej do nowocześniejszych urządzeń, a 2,4GHz do starszych urządzeń jak drukarka, ebook etc. Nawet jeśli przyczyną nie jest urządzenie usbc, to może nim być coś na bt, mikrofalówka, sieć sąsiada etc. Nie ma w miastach niezatłoczonych kanałów 2,4GHz. Z 5GHz też jest coraz gorzej, ale przynajmniej ściany tłumią sygnał.

Jeśli zasięg masz zbyt mały polecam dokupić AP/repeater.
  • Odpowiedz
@asfalt6: nie masz zawalonego wspólnego kanału wifi z innymi sieciami? Polecam przeskanować okolice za pomocą wbudowanego programu i ustawić wolny lub najmniej obciążony kanał.
Podobno też przy 5ghz był bug że rozłączało - może update do 10.15.5 pomoże
  • Odpowiedz