@jakala: Przeciez to, ze adres jest publiczny, mozliwy do routowania przez internet nie oznacza, ze bedzie dostepny, przeciez mozesz wszystko blokowac za adresem routera, tak jak teraz sie robi, to nie NAT zapewnia bezpieczenstwo a firewall z regula "deny all incoming". Teraz widze ty sie wypowiadasz na tematy na ktorych nie masz pojecia, przeciez jesli nie zablokujesz dostepu do internetu takiej zarowce, spluczce sama moze sie odzywac do jakiegos zewnetrznego
  • Odpowiedz
Mirki od #router #elektronika #siecikomputerowe #technologia i tym podobne - weźcie mi poradźcie, gdzie ja mam z tym iść i co zrobić. Wymienili mi w ramach reklamacji ruter Netgear D1500. No i spoko.

Tylko, że teraz ten nowy ruter nie chce działać z internetem Orange Freedom. Ustawione wszystko tak, jak strona #orange radzi i nadal nie działa. Jest ciągle błąd "Sprawdź, czy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@imaginaerum: Jak nie masz synchronizacji adsl to albo źle podłączyłeś filtr, albo masz usługę na vdsl a nie adsl, albo w ogóle źle podłączyłeś linie. Bywało też tak że na wioskach daleko od centrali działały tylko niektóre modemy z bardziej czułym układem. Tplink migał na brak synchronizacji a linksys bez problemu się synchronizował.
  • Odpowiedz
Hej @PurePC_pl czemu nie zrobicie żadnej prezentacji hardware od Ubiquity? Przecież to jest niezawodny sprzęt, kupujesz APka ufo podłączasz i zapominasz do końca życia że masz router, po prostu działa. Dokupujesz do tego Gateway i jesteś w domu, software jaki dają jest też nieźle napisany.

#przemyslenia #siecikomputerowe #hardware
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hardware od Ubiquity? Przecież to jest niezawodny sprzęt,


@Ponc3k: czym dla ciebie jest niezawodny sprzęt? Kupiłem w marcu UDM Pro, dawno się tak nie na w--------m. Poza tym ludzie się jarają jak im ten sprzęt działa 3-4 lata, sorry ale tyle to działa tp-link za ułamek ceny.
  • Odpowiedz
@OraclePL rozumiem twój ból, naokoło mam btsy każdej sieci ale światłowodu raczej nawet za 50 lat tu nie będzie.
Tak jak pisałem w chwili obecnej nie ma różnicy co do pingu między 5g a stare 4g niestety na polepszenie w tej sprawie trzeba czekać aż zmienia infrastrukturę typowo pod 5G. Myślę że za 2 lata 5G będzie tak używalne jak teraz 4g.
  • Odpowiedz
@jedyny_wolny_login: Bo starzy nie odłączają dekodera i reszty sprzętu na noc a nie chcę żeby spaliło mi router i sprzęt. Do tego mieszkam na zadupiu z marną infrastrukturą zasilania, i w domu mam tylko jedną fazę.
  • Odpowiedz
ten trup miał wsparcie (a więc nowy soft) do 2018 roku ;)


@d1sconn3cted: i tu się mylisz. Przez rok (i tylko rok) po EOS Cisco zapewnia „maintenance releases” czyli poprawki błędów w ostatnim IOS dostępnym dla danego modelu. Żadnych nowych funkcji. Ostatni nowy soft jaki był dostępny na ten switch jest z 2013 roku. Wsparcie o którym piszesz to tylko kontrakt serwisowy z TAC, wymiana wadliwego sprzętu itp.

Szczegóły: https://www.cisco.com/c/en/us/products/eos-eol-policy.html
  • Odpowiedz
Witam Mirków IT
Koledze spaliło router i szukamy sposobu by mógł z tydzień obejść się bez niego. Internety mówią, że nie ma problemu z podłączeniem kabla idącego zwykle do routera tym razem do pc, ale czy można użyć teraz Switcha (takiego taniego sklepowego) do połączenia kabli normalnie połączonych routerem? Załączam rysunek (nie bijcie za painta) #siecikomputerowe #informatyka #pcmasterrace #router #elektronika
SzejkerMejker - Witam Mirków IT
Koledze spaliło router i szukamy sposobu by mógł z t...

źródło: comment_1593201039VekjJnZLGIzEUbWpm3tD8H.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam podłączone do switcha dwa routery "a" i "b" oraz malinkę. Router "a" ma pulę adresów 192.168.0.x, a router "b" 192.168.2.x. Jak odłączę router "a" to malina dostaje adres z puli 192.168.2.x. Jak odłączę router "b" to malina dostaje adres z puli 192.168.0.x. Jak są podłączone oby dwa routery to malina dostaje adres z puli routera "a". Co mam zrobić, aby malina dostała adres z routera "b"? #it #sieci
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Filip3k91: Już mi się podoba( ͡° ͜ʖ ͡°) O co dokładnie chodzi? To jest coś związane z tym "authoritative"?
A można zrobić tak że na jedym ustawić pulę 192.168.2.1-100, a na drugim 192.168.2.101-200?
  • Odpowiedz
Mirki od dłuższego czasu mam problem z #internet

Ogólnie router to Livebox (biały, ścięty róg). Na urządzeniach typu telefon, czy laptop służbowy działa bez zastrzeżeń. Również na komputerze, który jest podłączony do routera kablem ethernet.

Problem zapewne jest po stronie...mojego komputera do którego łączę się z routerem przez wi-fi, ale nie wiem od czego zacząć "diagnozę". Problem z internetem objawia się tym, że albo bardzo wolno chodzi albo wcale (mimo, że jest
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@NaopaK sterownik do bramy, zdalny dostęp, etc niedługo w to miejsce trafi tahoma premium, na samym dole rejestrator do kamer

Organizer na kable kupię bo już mi 10 osoba mówi ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@korni007: znaczy, jeden widzę że dzisiaj się zalogował to ma 2 logowania pod ten sam login. Jak mogę się pozbyć starych aktywnych połączeń? wbiłem na ap i faktycznie jest tylko jedno urządzenie.
  • Odpowiedz
Czy ktos sie zertknal z podobnym problemem? Jest sobie UAP AC LR podpiety pod Mikrotika. Trzy dni temu klient zadzwonil i mowi, ze nie dziala wifi. Komunikat o zlym hasle. Zerknalem do kontrolera i na tym apku widze status 'disconnected' Ostatnia aktywnosc tego AP w kontrolerze to okolice 20 czerwca. Wczoraj sie wybralem do niego i widze, ze AP rozsiewa SSID'a, ale podlaczyc udalo sie tylko mojemu lapkowi. Reszta urzadzen dostaje komunikat
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@spevil: NIe. Poprzez UBNT Discovery tool probowalem adopcji. Jak pojade w przyszlym tygodniu sprobuje przez SSH i set-inform. A mozna zrobic adopcje zdalnie? tzn. mam tunel vpn do routera klienta i tak sie zastanawiam czy jakbym wystawil AP na swiat i probowal sie z nim polaczyc to mogloby sie zdalnie udac polaczyc z nim. Jak probuje odpalic putty przez vpn to polaczenie z AP nie udaje sie.

@dktr:
  • Odpowiedz
Mirki mam problem, mianowicie mam 2 PC w sieci, ktore pinguja ale nie dziala w nich program ktory laczy sie przez siec. Oprocz windowsowego firewalla co moge sprawdzic? Przy okazji czy wireshark mi jakos jest w stanie pomoc?

#it #siecikomputerowe
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co sądzicia o #ubiquiti GigaBeam?
Może to pracować z konsumenckimi urządzeniami na paśmie 60Ghz?
Dziwne że skoro potrafi to przebić Gigabit, to nie zrobili slotu na wkładki SFP.
Taki standard niedługo pojawi się w znacznej części urządzeń.

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam troche sprzętu na sell od Ubiquiti - Access pointy i Switche oraz Cisco - switche
APki nowe - czekały na fuckup produkcyjnych - UAP-AC-SHD
Switch UniFi Switch 24 250W czasem odpalany żeby wgrać firmware
Cisco switch SG220 50 - nowe

Za ~50% ceny rynkowej moge sprzedać.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach