• 0
Siema Mirko, poradzicie jakie urządzenia potrzebuję żeby przy kąciku RTV zrobić z wi-fi lan, jak nazywa się taka opcja w routerach? Mam dwa urządzenia pod LAN na zapomniałem dociągnąć sieć do tego miejsca.
#siecikomputerowe #informatyka¯_(ツ)_/¯
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@qhv_: Jak jest sroga ulewa, ściana wody rozpina linki na 60GHz, po jakiś 0.5sek rstp przełącza trasę na link zapasowy i w najgorszym wypadku jak urwie wszystkie 60GHz to leci około 180Mbit. Dodatkowo jak bardzo mocno wieje to gibają się kominy na których mam te anteny, jeden 60m drugi prawie 100m wysokości i giba się nieźle a 60GHz jest na to bardzo czułe, sam soft podaje w którym kierunku i
dktr - @qhv_: Jak jest sroga ulewa, ściana wody rozpina linki na 60GHz, po jakiś 0.5s...

źródło: comment_159303029157v5aB1IpMhRb0mMxmmkRB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
#mikrotik #siecikomputerowe
Kupiłem sobie mikrotika hAP Lite dla jednej rzeczy, chciałem żeby mi połączył się z routerem domowym przez wifi a następnie by tą sieć mi rozdystrybuował na wszystkich portach ethernet. Bez nata i innych cudów. Zrobiłem to ( na logikę i korzystając z tutoriali) lecz mam następujące problemy:

Podłączone do mikrotika urządzenia nie pokazują mi się w spisie DHCP na głównym routerze ( lecz ten dhcp osobno pokazuje
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kepak: robisz bridge i do niego podlaczasz wifi w trybie klienta i ethernet, zadnych dhcp relay i tak dalej, powylaczaj wszystko. Bedzie dzialalo pieknie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Może ktoś zaproponować mi jakąś kartę sieciową wifi na usb?
Odległość od routera ok 7 metrów, 3 ściany (jedna z cegieł, dwie z cienkich pustaków)
W pokoju mam masakryczny sygnał w pc. Niby tethring z telefonu daje rade ale to upierdliwe :/
Budżet tak do 100zł
Mam na oku takie:

Miałem
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, mireczki.
Będę zaraz wykańczał mieszkanie i chcę zrobić sieć. Do mieszkania idzie światłowód.
Jaki kabel sieciowy będzie dobry do umieszczenia w ścianie? Na pewno będę chciał umieścić je w peszlach, na wszelki wypadek.
Cat 6/6A? Jakie powinny być dobre gniazdka do tego?

#komputery #siecikomputerowe #sieci
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

F/UTP, U/UTP czy U/FTP?


@IAmTheHype: teoretycznie w ścianie powinna być skrętka shielded (czyli F/UTP U/FTP) natomiast taką wypada uziemić w innym wypadku shield zadziała odwrotnie i nagromadzi zakłócenia które nie będą miały jak uciec przez co będzie gorzej niż gdyby skrętka była bez shielda.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Siema Mircy,
Jest tak, już nie wiem co może pomóc... Mam dwa kompy w jednej sieci, podłączone po kablu do routera. Gdy razem chcemy zagrać w multiplayer w sieci to tylko jeden z nas może grać na serwerze, drugi dostaje komunikat ''Utracono połączenie z sesją''. Co to może znaczyć? Nie wiem czy do końca dobrze ustawiłem stałe na IP dla kompa. Mam dynamiczne IP.
Pomożecie?

#pc #bf4 #
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Spotkał się ktoś z Was z przypadkiem kiedy korzystanie z Iphone X(w przypadku modelu 7 problem nie wystepował) powoduje rozlaczenie wifi na telewizorze (marki Samsung)?

Od ostatniego czasu nagle pojawiało sie irytujące rozłączanie wifi na tv i zauważylismy z różowym, że dzieje sie to wtedy gdy ona zacznie korzystać z telefonu.
IP wpisane recznie na tv, iphone dhcp client.
Dodam ze w tym czasie korzystam z laptopa i drugiej komorki z androidem
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Walka z linią telefoniczną ciąg dalszy. ADSL jakoś spina po beznadziejnych parametrach
Wysyłanie
Pobieranie
Aktualna prędkość (kb/s)
624
10695
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To musi być coś z pogodą bo dziś jest sucho. Nagłe samoozdrowienie.


@michallus: tak, to znamienne. Doziemienia na liniach kablowych w 99,99% wynikają z rozszczelnienia kabla bądź złącza gdzieś po drodze i jego zamakania. Sucho - działa, mokro - nie działa, to najbardziej typowy objaw.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Kabel na mojej posesji jest w trzech miejscach łączony (roboty ziemne przy fundamentach w 2014r.) założone są szybkozłączki telekomunikacyjne UY2 a miejsce łączenia jest włożone w mufę żelową. Muszę odkopać i zobaczyć co tam się dzieje ale to najwcześniej we wrześniu.
  • Odpowiedz
Pytanie panowie i panie. Wynajmuje pokój i w mieszkaniu jest modem technicolor cga2121 niestety nie moge na niego wejść żadne domyślne dane logowania nie dzialaja internet z #vectra. Nadaje na 2.4 i 5ghz. Na lapku nie mam karty sieciowej do 5ghz wiec musze używać 2.4ghz i podczas grania sa bardzo duze skoki pingu mimo ze w speed test tego nie wykazuje. Zazwyczaj jest prędkosc 50mbs ale zdarza sie również
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#it #siecikomputerowe #siecikomputerowe #openwrt
Cześć Mircy , potrzebuje pomocy z konf. routera (easybox 802 z openWRT) jako wireless printserver.
Architektura ma wyglądać tak: PC>>HuaweiB529>>easybox>>laserjet(po USB).
Jak do tej pory udało mi się utworzyć działające połączenie za pomocą lan pomiędzy Huawei a easyboxem, jednak nie wiem jak pozbyć się tego kabla. Próby utworzenia AP clienta nie dają mi dostępu do easyboxa. Czytałem gdzieś, że wan
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kryspin013: kolejny raz powtórzę, to nie działa , zdążyłem poustawiać to tak jak piszesz , internet mam na ostatnim routerze , dostępu do routera po jego ip nie, a to jest warunek konieczny by postawić printserver
  • Odpowiedz
dostępu do routera po jego ip nie


@zawa44: to znaczy, że nie ustawiłeś tego tak jak napisałem tylko prawdopodobnie ustawiłeś dwie różne sieci podpięte do siebie, które dodatkową nachodzą na siebie pulą adresów.

Daj jakieś screeny z tego openwrt? Czy po shellu to ustawiasz?
  • Odpowiedz
Hej fachowcy od wielkich szaf rackowych. Jak sie robi porzadek w takiej szafie? Po rozlaczeniu i wymianie badz ulozeniu kabla skad wiadomo gdzie on byc podlaczony jesli nie jest on opisany? W kazdym razie jak szybko i wydajnie zrobic porzadek w takim balaganie? Jak Wy to robicie? Obrazek pogladowy z jednej z grup na FB

#siecikomputerowe #sieci
szukajdodajzaloguj - Hej fachowcy od wielkich szaf rackowych. Jak sie robi porzadek w...

źródło: comment_1592934735275wSbhuDuU89x8bUKKY6O.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#siecikomputerowe #sieci
hej

mam udostępnione pliki na komputerze z windowsem - ja w programie (baza zdjęć)
widzę taką ścieżkę: "::WIN-JQMMJALPCSM:D$:ZDj:........." - to pierwsze to nazwa serwera.

czy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Właśnie podpiąłem sobie UPC. Z laptopa mam ping do samego router taki:

64 bytes from 192.168.0.1: icmpseq=0 ttl=64 time=91.316 ms
64 bytes from 192.168.0.1: icmp
seq=1 ttl=64 time=5.499 ms
64 bytes from 192.168.0.1: icmpseq=2 ttl=64 time=26.617 ms
64 bytes from 192.168.0.1: icmp
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ShpxLbh: dobra ogarnąłem. Wystarczyło zmienić metryki interfejsu w kartach sieciowych. Wifi dałem 2 a lan 3 woec w pierwszej kolejności do sieci idzie wifi a łan sobie działa i wszystkie inne programy lokalne tak samo
  • Odpowiedz