@Thirteenxiii: ten ma dobry kompromis między baterią i funkcjami, więc jak cena nie przeraża, to z tego co pamiętam, to był na mojej liście, tylko nie pamiętam czy był warunek, że z tel. samsunga, by wykorzystać wszystkie funkcje softu(pewnie nie, teraz apki są dopracowane pod inne marki)
  • Odpowiedz
Mireczki, postawiłem stronę na wordpressie na #nas #qnap . Strona działa w sieci lokalnej na adresie '192.168.0.181:8081/WordPress/'. Po wejściu na adres globalny mojej sieci 'adres:8081/WordPress/' strona także się wczytuje, ale w okrojonej wersji, bez grafik. Adres WordPressa (URL) i Adres witryny (URL) w ustawieniach #wordpress mam ustawiony na 'https://192.168.0.181:8081/WordPress'. W routerze nie mam ustawionego żadnego przekierowania portów.

Do tego mam ustawioną darmową domenę na IP
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krabat: Strzelam, ale pewnie Wordpress w kodzie strony robi odwołania do grafik na 192.168.0.181:8081. Możesz zweryfikować robiąc podgląd źródła strony.
Powinieneś skonfigurować w WP nazwę domeny zamiast prywatnego IP.
  • Odpowiedz
Cześć.

Chcę ustawić w routerze stały kanał dla WiFi. Aktualnie mam ustawiony regiona USA i kanał Auto - wszystko działa poprawnie. Przy zmianie na Poland i np. 01 w ogóle nie wykrywa sieci. Chcę to ustawić, bo podpinam drugi router, który będzie jako Access Point działał i nie chce, żeby kanały na siebie nachodziły. Wiecie dlaczego tylko na auto to może działać?
#sieci #siecikomputerowe #informatyka
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dzie nówki po >200zł chodzą o.O co prawda nowsze wydanie ale nie jest to chyba az tak istotne


@Zakakaikane: do podstaw nie powinno mieć to dużego znaczenia. 200 zł to w miare przestępna cena za nową książkę. Są takie które kosztują ok 400 zł ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Szkarpet: No to masz jedynie 2,4 GHz. Sprawdź sobie w ustawieniach połączenia sieciowego jaką masz prędkość synchronizacji z routerem, bo możliwe, że nie jest to jedynie kwestia zaszumienia pasma 2.4 GHz, a tego, że np. twoje urządzenie (klient) ma tylko jedną antenę, dodając do tego 20 MHz pasma zamiast 40 MHz, masz wtedy max synchronizację na 72 Mb/s, co da Ci realne max. 50 Mb/s po wifi. Sprawdź jak masz
  • Odpowiedz
Mam problem z zasięgiem wifi, zastanawiam się więc nad dwoma opcjami:
- Kupić kabel wifi i "przesunąć" antenę bliżej routera,
- Przerobić instalację elektryczną na ethernet ( #plc https://pl.wikipedia.org/wiki/Power_line_communication ).
Instajacja jest chyba jednofazowa, stara, w gniazdkach nie ma bolca. Pomiędzy pokojem w którym jestem a pokojem z routerem (chyba?) jest skrzynka bezpiecznikowa. Jest szansa, że zadziała, czy któreś z powyższych całkowicie to wyklucza?
#siecikomputerowe #kiciochpyta
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuję kupić starter, który będzie miał minimalną ilość internetu i będzie jak najtańszy w użytkowaniu. Ma on służyć w alarmie w domu. Jaka sieć teraz oferuje najlepsze warunki? #siecikomputerowe #telefony
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki może jest tu ktoś kto zna się na kartach sieciowych na tyle dobrze aby podpowiedzieć która karta sieciowa z niżej wymienionych będzie miała sterowniki do windowsa 10 (obecny intel pozostał bez wspracia) ewentualnie coś z 2,4/5ghz do lenovo?
#pcmasterrace #siecikomputerowe

WLAN card, 802.11a/g/n && 802.16e, Intel 6250NX
MOW M PCIE NB HMC

13
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@kozi966 akurat tutaj literówka ale co nie zmienia faktu że nie działa. Ale co ciekawe przez stronę główną sejm.gov.pl wchodzę. Chyba ostatnio coś musieli zmieniać a Google jeszcze indeksuje stare strony
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@s-k-fantasyfactory: migająca dioda = brak synchronizacji, więc dzwoń do Orange, bo to problem po ich stronie niech zaproponują jakieś rozwiązanie. W ogóle siedzenie na DSL to słaby pomysł
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@s-k-fantasyfactory: dokładnie, słaba linia. Sprawdz snr margini line attenuation w routerze w diagnostyce.
Nie pamiętam jakie minimalne ale jak będą słabe yo może właśnie zrywać bo brak synchronizacji.
Powód:
ujowa linia - niech przepną na inną
duża odległość od centrali - nic nie zrobisz.
  • Odpowiedz
#upc #vpn #informatyka #siecikomputerowe

Do użytkowników UPC:

Czy miał ktoś z was taki problem, że przy łączeniu z vpn ( u mnie poprzez Cisco), zanim połączenie się nawiąże na dobre, to co najmniej 3 razy zdąży się rozłączyć i samoczynnie połączyć (3 razy pokazuje się "Reconecting")?
Wszystko trwa mniej niż 1 min, ale jest strasznie wkurzające jak kilka razy dziennie się łączę i rozłączam.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bzyqster: Gdy założyłem neta w UPC, na początku miałem problemy z działaniem OpenVPN - połączenie przez tunel działało wolno, ginęły pakiety, transmisja była zrywana. Pomogło przełączenie COMPAL CONNECT BOX na IPv4 - za pierwszym razem mogłem to zrobić ręcznie po zalogowaniu do Moje UPC i w Asystent Pomocy zaznaczenie opcji: brak możliwości połączenia z vpn, później, przy zmianie taryfy znów wczytali mi profil z IPv6, nie dało się samodzielnie, musiałem
  • Odpowiedz
Czy miał ktoś z was taki problem, że przy łączeniu z vpn ( u mnie poprzez Cisco), zanim połączenie się nawiąże na dobre, to co najmniej 3 razy zdąży się rozłączyć i samoczynnie połączyć (3 razy pokazuje się "Reconecting")?

Wszystko


@bzyqster: tak, mam to samo - też Cisco
  • Odpowiedz
Poszukuję jakiegoś niedrogiego routera do rozszerzenia FunBoxa 3.0, a w miarę możliwości jego zastąpienia. Widzę że na x-komie bardzo popularny jest TP-Link Archer C6. Także mam dwa pytania:

1. Czy byłby to dobry wybór dla znacznego wzmocnienia zasięgu sieci WiFi,
2. Jeżeli jest to możliwe, czy możnaby nim zastąpić FunBoxa 3.0 tak, aby działał na nim Internet, zarówno jak i telewizja?

https://www.x-kom.pl/p/466049-router-tp-link-archer-c6-1200mb-s-a-b-g-n-ac-dualband.html
supra107 - Poszukuję jakiegoś niedrogiego routera do rozszerzenia FunBoxa 3.0, a w mi...

źródło: comment_1592336081aldH7d4Z1wQ8owN5kjbzEK.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Skylake: Właśnie jest podłączony skrętką z terminala, więc dlatego się pytam. A AP oczywiście mam zamiar zrobić przez skrętkę.
  • Odpowiedz
Jak po wpięciu kabla od anteny bezpośrednio do kompa mam 80 mbps download i 60 mpbs upload a po wpięciu do rutera i stamtąd po lanie do kompa mam 80 mbps download i 3 mbps upload to może to być coś innego niż fabryczna wada rutera? Ruter nowy, firmware najnowszy. Ruter: Archer C50 v4. Na wi fi potrafi dać 12 mbps uploadu
#siecikomputerowe #informatyka #internet
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bramborak: Jak ktoś kiedyś będzie googlowal i tu trafi to zakończenie historii:
Całkiem padła antena od ISP ostatnio, przywiózł nową, wymieniłem, nic w ruterze nie zmieniałem i już daje ładnie po lanie tyle ile powinien, więc w sumie i tak nie wiem co było przyczyną. Ruter się ze starą anteną nie dogadywał abo coś.
  • Odpowiedz
Mireczki, mam taką sieć w domu jak na rysunku. Chciałem z Wami skonsultować kilka tematów:

1) Obydwa routery są w standardzie 100 Mb/s. Chciałem je wymienić na gigabitowe, bo transfer z NAS'a szału nie robi (skrętka jest wypasiona, wytrzymie). Możecie polecić jakieś modele nie za miliony? Muszą być dwa ze względu na to, że są po dwóch odległych stronach domu, a w ścianie puściłem kiedyś tylko jeden kabel, bo miałem zupełnie inną
Jefrey - Mireczki, mam taką sieć w domu jak na rysunku. Chciałem z Wami skonsultować ...

źródło: comment_1592308281zle2d7Q1JSZW89SiERC861.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jefrey: @krzywy_kanister: Drugi router nie musi być routerem. Możesz spokojnie zrobić z niego AP - bez kupowania czegokolwiek (wyłączasz interfejs zewnętrzny i dhcp i finito - wifi jest wewnątrz na tym samym L2 switchu co porty).

Jeżeli chcesz bawić się w separcję ruchu kup sobie TL-SG108E, jeżeli nie, to np. SG105
  • Odpowiedz
Hejka. Czy ktoś wie jak prawidłowo skonfigurować router AC aby osiągnąć mityczne 1200 AC.
Wifi 4 - 300Mb
Wifi 5 - 867Mb
Ustawić taką samo nazwę i hasło. Ale i tak maks karta zestawia się 867Mb. Czy lepiej ustawić różne ssid.
Czy 1200ac to chwyt marketingowy i zawszę będzie 300 albo 867.

#komputery #siecikomputerowe #pc #router
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jack1232: albo 867 albo 300
A nawet nie tyle, bo to "prędkość połączenia" rzeczywistą prędkość jaką możesz osiągnąć to 2/3 z "prędkości połączenia"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jack1232: jak ustawisz taką samą to urządzenie zdecyduje z czym się połączyć, ale nie masz zbytnio nad tym kontroli*, jak masz wszędzie zasięg 5g to ustaw różne nazwy, nie ma sensu żeby urządzenia które mogą nie łączyły się z 5g
*są wyjątki, np. sterowniki w Intelu mają opcje "preferred band"
  • Odpowiedz