Mam pytanie dotyczące książek.
Chodzi mi tutaj o pozycje związane z administrowaniem sieciami dla osoby która co nie co wie ale chciała by usystematyzować wiedzę oraz ją poszerzyć z uwagi na podjęcie nowej pracy oraz przygotowania do CCNA . Na oku mam dwa tytuły:
*Wojownik sieci - Gary A. Donahue
*CCNA 200-301. Zostań administratorem sieci komputerowych Cisco - Adam Józefiok
Czy czytał ktoś może te książki i mógłby się wypowiedzieć co do
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wymagane są książki z ostatnich 4 lat.


@trapist_e: rozumiem wszystkie książki z 2016 i wcześniejszych lat są już przeterminowane i trzeba wywalić? W końcu mi się zrobi trochę wolnego miejsca na półce ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  • Odpowiedz
@sskowron: Ubiquiti kupuj w EU.STORE - oni mają w miarę normalne ceny i szybkie dostawy. Towar wysyłają z Czeskiego magazynu. Ja już nie handluję z Batną bo walą w klocki z dostawami - chociaż ceny mają zdecydowanie lepsze niż na oficjanym sklepie.
  • Odpowiedz
Mirasy, mam router Huawei Prime 4G (net mam przez LTE) Potrzebuję wzmocnić sygnał w jednym pokoju. Używam zarówno 2,4 jak i 5 GHz. Jaki wzmacniacz sygnału będzie dobrego najlepszy? Chodzi o jedno pomieszczenie, ale nie chciałbym pogarszać parametrów z routera Huawei.

#informatyka #siecikomputerowe #pytanie
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LipaStraszna nie widzę urządzenia które robi to na 2pasma a jak jest to będzie w ciul drogie.
W paśmie 2 4 masz ogólnie 13 kanałów ale 3 tylko które nie nachodzą na siebie. Router musi odebrać WiFi zrobić i rozgłaszać znowu i to na tym samym kanale i na jedym układzie WiFi (kiedyś były ap z dwoma radiami). Więc to wszystko powoduje problemy. Jak potrzebujesz tam z 20Mbps to może będzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@m4g33k: Moim zdaniem takie rozwiązanie nie pozwoli @wez_idz_sobie "poczuć niskiej prędkości", bo ustawiając takie ograniczenie tylko dla przeglądarki nie odczuje się transmisji danych w tle, której jest w Windowsie 10 dość sporo i która przy symulowaniu tak niskiej prędkości transmisji byłaby na pewno zauważalnym obciążeniem.

@wez_idz_sobie: Poza tym do tak niskiej prędkości transmisji danych poleciłbym odpowiednio skonfigurować przeglądarkę, m.in. przydzielając możliwie najwięcej miejsca na pamięć podręczną (ja
  • Odpowiedz
Mam #mikrotik hap ac2 i jestem zadowolony, ale potrzebuję rozszerzyć jakoś jego zasięg. Czy dokupienie jednego Audience wystarczy? Czy ktoś może ma takie coś i wie czy można podłączyć Audience do rozszerzenia sieci wifi czy trzeba do źródła podłączyć kablem?

Czy może jakieś inne rozwiązanie? Mam w mieszkaniu dwa miejsca w których jest pokrycie WIFI mniej więcej po połowie, więc tak sobie wymyśliłem że w jednym bym postawi hapa a
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, ogarniał z was ktoś może PPPoE przez VLAN na urządzeniach Ubiquiti?
O ile jestem w stanie to ustawić po stronie routera (EdgeRouter 4) i switcha (EdgeSwitch), to o tyle nie wiem w jaki sposób ustawić VLAN-y na access poincie (LTU-Rocket), moście (LTU-Lite) i urządzeniu końcowym dla klienta (airCube-ISP) żeby to ze sobą "gadało". Bez VLAN-u końcówka klienta się autoryzuje i łączy, no ale to nie jest najlepsze rozwiązanie, patrząc ze strony
Evilus - Mirki, ogarniał z was ktoś może PPPoE przez VLAN na urządzeniach Ubiquiti? 
...

źródło: comment_16311283668NzHGdiImvlPIoku1ZwZGI.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sraken_pierdaken: z drugim adminem udało się ogarnąć vlany podobnie wg twojej propozycji, no ale dalej hosty były widoczne, bo router sobie domyślnie routował na tę sieć gdzie mamy serwery. Ogarnąłem to firewallem ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
Ja się tylko doczepię - vlan nie jest jednoznaczy z vrf/router on a stick.


@mutencath: rozwiniesz myśl? Bo vrf to może być tylko jeden na interfejsie i jest to separacja 3 warstwy w przeciwienstwie do vlanu który jest separacją warstwy drugiej i routing pomiedzy vlanami można zrobić właśnie za pomocą rotuter on stick

Bardziej skierowałbym w kierunku trunkowania.


@mutencath: autor nie chce switcha zarządzalnego więc co Ci da
  • Odpowiedz
#vpn #siecikomputerowe #sieci #komputery #informatyka #technologia @MyDevil

Symfonia Kadry i Płace. 
Są wykupione licencje na dwa stanowiska w Symfonii. Jeden działa jako serwer, drugi jako stacja robocza, wszystko jest ok, póki komputery są w obrębie jednej sieci, ale teraz przez pewien czas muszą pracować zdalnie z dwóch różnych lokalizacji.

Wystarczy VPN, czy jeszcze jakieś ustawienia pulpitu zdalnego
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Symfonia Kadry i Płace


@LubieKiedy: Ostrzegam, Symfonia Kadry i Płace działają przez VPN jk g***o, od razu pomyśl o RDP !
@ETplayer nigdy nie udostępniaj zasobów na zewnątrz ... chyba że z predefiniowanym IP
  • Odpowiedz
Siema, poleci ktoś jaki router do domu kupić?

Internet będę miał w bialnet i router we własnym zakresie muszę kupić. W domu mam przygotowane okablowanie gdzie mam 6 kabli (tych takich do internetu z kolorowymi mini kabelkami w środku z końcówkami rj45) - trzy pokoje i po dwa kable na pokój.

Mówili żeby wziąć router co ma 1000mb na wejściu, ale chciałbym tez żeby miał te min 6 portów na kabel żeby
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@teerbe: hasła do googla: switch i access point. Dzięki switchowi będziesz miał więcej portów, a na piętrze podłączysz tylko dodatkowy AP jak będzie słaby zasięg.
  • Odpowiedz