Wpis z mikrobloga

Chciałbym lepiej rozprowadzić sobie WiFi po mieszkaniu. Słyszałem, że są takie urządzenia, które wpina się parami w sieć elektryczną 230V~ i one się dogadują między sobą. Nazywa się to PowerLine, prawda? No więc wstępne wymagania miałbym takie:
- dwa punkty
- w jednym "wejście" Ethernetem
- w obydwu (!) AP WiFi
- najlepiej gdyby urządzenia przy przenoszeniu nie wymagały ręcznego przepinania między AP (mesh to się nazywa?)
- 5GHz będzie zaletą
- prędkość transmisji po sieci elektrycznej nie jest priorytetem
- sensowny stosunek jakości do ceny
- w ostateczności mogę mieć oddzielnie urządzenia do PowerLine, a oddzielnie AP WiFi, ale to w ostateczności
Po pierwsze: sprowadździe mnie na ziemię jeżeli moje wymagania są nierealne.
Po drugie: jeżeli są realne, to polećcie, proszę, jakieś konkretne urządzenia.
#sieci #siecikomputerowe #internet #wifi #powerline
  • 12
  • Odpowiedz
@emitar: Mieszkanie nie za duże, w sumie 55m2, ale między pokojem gdzie jest TPLink WR841N (podpięty do modemu) a sypialnią są trzy ściany, żelastwo (stelaże do płyt GK) itp i wąski korytarz pod kątem. I właśnie ta sypialnia jest newralgiczna - sygnał mi spada praktycznie do zera, niezależnie od kanału. Normalnie pociągnąłbym skrętkę, ale to wymaga kosmicznego kucia przez te wszystkie ściany. Nie mam też gniazdka gdzieś w połowie drogi,
  • Odpowiedz
@cochese: W moim przypadku rozlaczenie sieci (adaptery nie pokazuja niby rozlaczenia) nastepuje losowo nawet po 15 minutach, mam jakies zestawy tplinka bez wifi, pomio tego, ze podpinam adaptery w pokojach obok, jedno pietro, jeden obwod elektryczny. Na przepustowosc z pudelka oczywiscie nie licz. Moze kup tak zebys mial pewnosc co do zwrotu, urzadzenie nie musi byc oszkodzone, po prostu przewody elektryczne nie zostaly stworzone z mysla o przesylaniu duzej ilosci
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: Na przepustowość nie liczę, na krótkie pingi też nie. Chodzi mi przede wszystkim o wykop / insta / ew. youtube, ale też o możliwość popracowania z łóżka ¯\_(ツ)_/¯ . A jak mi zacznie rozpinać VPNa, to się wzruszę ( ͠° °) Dzięki za radę, upewnię się co do możliwości zwrotu.
  • Odpowiedz
@cochese: Moze zaraz ktos wpadnie i napisze, ze u niego dziala, tylko sa rozne instalacje elektryczne, powerline jest puszczany po roznych obwodach. Wifi od biedy mozna przestawic, zmienic miejsce urzadzen, instalacji elektrycznej raczej nie zmienimy
  • Odpowiedz