@kiboq: Computer Configuration > Policies > Administrative Templates > Windows Components > Remote Desktop Services > Remote Desktop Session Host > Session Time Limits > Set time limit for disconnected sessions.
  • Odpowiedz
Mirki, W nowym mieszkaniu gdzie puściłem skrętkę gdzie się da, zaczynam rozbudowę sieci.
Dostęp do internetu to orange światłowód (600Mbps) z zewnętrznym ONT (Funbox już pierwszego dnia wylądował w pudle w szafie..)

W centralnej części mieszkania na suficie wisi UAP-AC-LR.
Ładnie pokrywa zasięgiem WiFi wszystkie pomieszczenia. Chciałem ładnego AP zamiast routera najeżonego antenami.

Spodobało
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#it #siecikomputerowe

Mirki, szukam jakiegoś małego routera do domowej sieci. Idealnie by było gdyby miał gniazdko „wan” + 2-5 portowy switch. Widziałem masę małych mikrotikow ale nie wiem jaki model zagwarantuje mi przepustowość LAN->WAN w trybie NAT na poziomie ~1Gbps.

Aktualnie mam sieć na Forti60C, hardware switch rozbity na pojedyncze interfejsy. Na jednym porcie WAN na drugim LAN z podpiętym dodatkowym switchem 1Gbps.

Chciałbym
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ReInspire: Myślę że ten w standardzie będzie miał stopki by go na biurku postawić. Natomiast przedstawiłeś wymagania które dyskwalifikują chyba wszystkie modele które mają mniej niż 19 cali szerokości :)
  • Odpowiedz
Siema. Gdy postawie hotspota w telefonie (XIAOMI MI10T) gra FIFA21 klatkuje mi co jakiś czas. Podczas speed testu pokazuje mi ping do 50 m/s i pobieranie 35mb/s. Gdy połącze się z liveboxem tego problemu nie ma i gra chodzi płynnie. Dodam że nie chodzi o delay tylko dziwne przycinanie gry na konsoli. Co może powodować takie klatkowanie gry? Może jakieś ustawienia w sieci/hotspocie?

#orange #ps4 #internet
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, wczoraj szwagier robił mi kilka zmian w elektryce, w związku z czym kilka rszy włączaliśmy i wyłączaliśmy korki. Ani razu ich nie wywaliło, po prostu wyłączaliśmy żeby go nie jebło xd Po tym, albo zbiegiem okolicznosci albo przez to przestał działać mi internet. Lan łączy, wifi również, ale sieci brak. Czy może to być objaw uszkodzonego routera skoro wszystko teoretycznie się łączy? Dzwoniłem do operatora, ale od 3h czekam na kontakt
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W sumie zawsze mnie to ciekawiło - internetowi napinacze w gierkach czy na forach zawsze straszyli "namierzeniem po ip" i ewentualnym wjazdem na chatę. Czy coś takiego jest w ogóle możliwe? XD Mnie zawsze to śmieszyło, ale niektórzy się realnie bali takiej ewentualności. Da się czy nie bardzo?

#hacking #komputery #siecikomputerowe #pytaniedoeksperta
lysyzlombardu - W sumie zawsze mnie to ciekawiło - internetowi napinacze w gierkach c...

źródło: comment_1630244191dA7t7QFidV4gP4h4oxDj6y.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@supra107: szarak nie, ale nigdy nie wiadomo na kogo się trafi - a do pracy w callcenter czy salonie biorą każdego jak leci, co jest trochę straszne biorąc pod uwagę do jak wielkiej bazy danych ma się wtedy dostęp

Oczywiście wszystko co robi dany pracownik też jest logowane i rejestrowane, także gdyby ktoś odwalił coś naprawdę głupiego/groźnego to idzie dojść kto cię szukał
  • Odpowiedz
Siema. Podrzucie jakiś szybki sposób na to, żeby na podstawie ruchu sieciowego sprawdzić jakie dane logowania do fejsa ma współlokator. Od razu zaznaczam tym, którzy zaczną opowiadać bzdury, że się nie da, że jesteśmy w tej samej sieci lokalnej, więc na pewno jest jakiś soft którym to można zrobić.

#programowanie #hacking #hackingnews #pytanie #pytaniedoeksperta #komputery #siecikomputerowe #facebook
teddybear69 - Siema. Podrzucie jakiś szybki sposób na to, żeby na podstawie ruchu sie...

źródło: comment_1630224035FsYYD14SaQmzIrEHVgWrrf.jpg

Pobierz
  • 289
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@teddybear69: Twój wpis jest naprawdę fascynujący. Proszę rozwiń myśl, dlaczego uważasz, że skoro jesteście w tej samej sieci lokalnej, to na pewno istnieje soft, który może przechwycić takie dane?
  • Odpowiedz
czy specjalizacje typu #siecikomputerowe albo #cloud są przyszłościowe? bo spotkałem się z opinią, ze specjalizacja z sieci już powoli umiera, a do cloudów będzie potrzeba coraz mniej wyspecjalizowanych ludzi bo wszystko samo się będzie robić
#devops
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marcel009_: „wszystko samo” :). Podstawowe usługi może tak ale multicloud/hybryda i SaaS od różnych vendorów to częściej spotykane sytuacje a tam już potrzebny jest człowiek.
  • Odpowiedz
bo spotkałem się z opinią, ze specjalizacja z sieci już powoli umiera


@marcel009_: a to internet umiera i firmy przestają z niego korzystać? ciekawe opinie widać zaznajomionych w temacie xD bo migracja do clouda kładzie jeszcze większy nacisk na to by infrastruktura internetowa była topem
  • Odpowiedz
#internet #siecikomputerowe #komputery

Mam u siebie w firmie internet LTE. Działa toto ok, prędkości typu 70/30 wiec w zupełności wystarczające. Działa wszystko na routerze Huawei (chyba b525). Wpięte w to kilka kamer wifi, rejestrator pod kamerki IP, kilka kompów, parę telefonów po wifi, drukarka sieciowa, terminal płatniczy i chyba tyle.

Na tym routerze wifi bardzo mało rzeczy da się zmienić więc kupiłem Asusa RT-AC86U, bo był w
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@olelek: a czemu tak? Jakby frytka wiedział, że ten model jest wybittny to by nie pytał jaki użyć, a to jest miejsce, abyś mu to powiedział, a nie pytał dlaczego nie.
  • Odpowiedz
@oslet: I teraz nie tylko masz dnsy po TCP, ale przy okazji zabezpieczyłeś sieć I uczyniłeś sieć bezpieczniejszą przez nieużywanie starego standardu DNS ( ͡° ͜ʖ ͡°) Taki miły side effect.
  • Odpowiedz
#sieci #siecikomputerowe #komputery #informatyka
Witam witam,
chciałbym usprawnić działanie sieci w moim mieszkaniu. Prośba o zerknięcie na mój plan jaki mam co do rozmieszczenia urządzeń. Niestety jestem kompletnym laikiem i boje się, że wymyślona przeze mnie konfiguracja mogłaby po prostu nie działać. Na tę chwilę mam tylko router EdgeMax ER-X, resztę zamówiłbym po podpowiedzi czy mogłoby to tak wyglądać.
OmeN44 - #sieci #siecikomputerowe #komputery #informatyka
Witam witam,
chciałbym us...

źródło: comment_1630063970UJ78CXN2DIrENfPewNwcUJ.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@OmeN44: oczywiście, zasilanie to zasilanie, byle miało odpowiednią wydajność i będzie ok. Zresztą w instrukcji masz nawet podane (niżej, za tym, co cytujesz) przykładowe zalecane.

bo nie są to pewnie urządzenia p&p


@OmeN44: no nie, nie są :) ER-X startuje z wizzardem dzięki któremu można wyklikać podstawową konfigurację, ale nawet jej ogarnięcie "na piechotę" nie jest wielkim wyzwaniem. UAP musisz skonfigurować z kontrolera, jako kontroler możesz zainstalować nawet
  • Odpowiedz
Hej, mam pytanie.

Posiadam router ASUS RT-AC57U V3 i podłączony do niego dysk twardy USB. Na dysku mam utworzonych kilkanaście folderów i chciałbym, żeby do każdego folderu dostęp miała tylko osoba z loginem i hasłem (przez SMB).
Problem w tym, że w opcjach routera można utworzyć tylko 6 kont. Czy jest jakaś opcja żeby to obejść? Ewentualnie może wgranie jakiegoś OpenWRT? Tylko czy tam są w ogóle jakieś opcje tworzenia folderów i kont na
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
#pcmasterrace #sieci #siecikomputerowe

K---a mirki pytanie. Mam nowy router adls i nie mogę go skonfigurować. W sensie nie mam internetu. Mam pc podłączonego kablem.

Aha i mam neostrade. Jakieś porady co powinien ustawić aby to kurna działało xd Bo się kompletnie na sieciach nie znam.

Router
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Variv: Tak w wielkim uproszczeniu to jak masz kabel telefoniczny to PPPoA, jak skrętkę sieciową to PPPoE.
Z WiFi to nie pomogę bo pamiętam, że zawsze mialem problemy żeby w asusach znaleźć gdzie się je ustawia ()
  • Odpowiedz
Czy jeśli stworzyłem hotspot z telefonu, ale jednocześnie jestem podłączony do sieci WiFi i transmisji danych, to czy hotspot pobiera pakiety z domowego WiFi czy transmisji?

Pytam, bo VPN z komputera służbowego na domowym WiFi często się rozłącza, natomiast po podłączeniu do hotspota wszystko jest ok.


#komputery #sieci #siecikomputerowe #android
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach