Jak sie nazywa ta funkcja w routerze ze telefon który odbiera po LTE internet to później przesyła go po wifi do routera i router do innych urządzeń?
Zazwyczaj tańsze routery maja taka opcje?
#router #siecikomputerowe
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałbym lepiej rozprowadzić sobie WiFi po mieszkaniu. Słyszałem, że są takie urządzenia, które wpina się parami w sieć elektryczną 230V~ i one się dogadują między sobą. Nazywa się to PowerLine, prawda? No więc wstępne wymagania miałbym takie:
- dwa punkty
- w jednym "wejście" Ethernetem
- w obydwu (!) AP WiFi
- najlepiej gdyby urządzenia przy przenoszeniu nie wymagały ręcznego przepinania między AP (mesh to się nazywa?)
- 5GHz będzie zaletą
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cochese: W moim przypadku rozlaczenie sieci (adaptery nie pokazuja niby rozlaczenia) nastepuje losowo nawet po 15 minutach, mam jakies zestawy tplinka bez wifi, pomio tego, ze podpinam adaptery w pokojach obok, jedno pietro, jeden obwod elektryczny. Na przepustowosc z pudelka oczywiscie nie licz. Moze kup tak zebys mial pewnosc co do zwrotu, urzadzenie nie musi byc oszkodzone, po prostu przewody elektryczne nie zostaly stworzone z mysla o przesylaniu duzej ilosci
  • Odpowiedz
Jaki może być powód wolnego transferu na kablu ethernet? Kupiłem 300 metrów kategorii 6 i położyłem w ścianie. niektóre odcinki mi przycinać do 100 Mbit/s. Większość leci normalnie 1000 Mbit/s. Nawet niektóre które lecą obok siebie na takim samym odcinku. Oczywiście testuje na tych samych urządzeniach wszystkie połączenia.

#siecikomputerowe #ethernet #iperf
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanko do fachowców:
Czy można zrobić remote desktop do kompa podłączonego do VPN i czy wymaga to jakichś technicznych fikołków?
Sytuacja jest taka:
Obecnie pracuję na swoim lapku, podłączając się do sieci VPN i przełączając się zdalnie na mój firmowy komputer (który jest w biurze)
Co jeśli wezmę firmowego kompa na chatę, i ten firmowy będzie musiał używać VPNa. Czy dalej będę mógł ze swojego lapka się zdalnie do niego podłączyć ?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Można ale, nie bez powodu łączysz się do firmowego komputera za pomocą VPN i RDP
Być może ma to związek z programami na których pracujesz. Jeśli masz słabe łącze i zabierzesz firmowego laptopa do domu gdzie masz łącze gsm :) Praca niektórych programów łączących się do bazy danych "lokalnie" będzie trwała wieki.
  • Odpowiedz
e pociągnął, generalnie jakbym chciał to mam pozwolenie robienia "na swoim" sprzęcie. Teraz jako alternatywę mi proponują żebym sobie zabrał kompa co by nie zajmował zbędnego miejsca w biurze, tylko się zastanawiam czy będąc poza domem będę mógł w stanie tak samo pracować jak robię to teraz.


@GrubyCzarny: No to zależy już od tego jakiego Firewalla używacie w pracy oraz jakie reguły są zrobione na nim. W jaki sposób ruch
  • Odpowiedz
#pcmasterrace #siecikomputerowe #sieci #router #windows10

Mam pytanie. Zmieniłem sobie modem LTE do internetu domowego. Teraz posiadam 4G-AC86U, wcześniej był Alcatel LINKHUB LTE cat7 Home Station.

Mój internet LTE zazwyczaj robi na testach 70/60 Mb/s pobierania i około 20 Mb/s wysyłania. Tak było na starym modemie, teraz mam dziwną rzecz z wysyłaniem.
Otóż jak robię test np. na telefonie czy tablecie kiedy jestem
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Variv dzięki za odpowiedź. Zrobię tak jak mówisz, wezmę go na próbę. Ja wyciągam max 24 Mb/s. Z agregacja pewnie dużo więcej, ale to się okaże.
  • Odpowiedz
@Variv 500GB w Play. Zmieniłem z 200 bo za szybko się kończył. Nie wiem jak z D/U bo nie mogę tego znaleźć, ale raczej więcej niż to co wyciągam. Do BTSa mam daleko więc pewnie przez to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć Wykopki!

Mam problem natury internetowej. Z racji nowego lokum na piętrze w domu, a kiepskiej możliwości podciągnięcia tam kabla od routera kupiłem do mojego PC taką kartę na USB.

TP-Link Archer T3U Plus

Jeśli
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Średnia wychodziła jakoś 500ms.


@Rubajticos: o wiele za dużo, coś masz ewidentnie nie tak.

1) Zostawiłem sieć WiFi z routera dostawcy.

2) Drugi router tworzy oddzielne sieci 2,4G
  • Odpowiedz
@sirpingus: Dzięki, jeśli wszystko pójdzie tak jak planuję to kabel będzie przy ścianie, gdzie nie idą żadne prądy i wejdzie na piętro pod gzymsem, na którym jest blacha. Tak z 40cm od niej. Dzięki za fachową poradę!
  • Odpowiedz
Chciałbym żeby 2 rutery miały ze sobą komunikacje ponieważ biały tplink ma dostęp do drukarki i wszyscy podłączeni do czarnego nie mogą drukować. Dodatkowo do czarnego jest podłączony rejestrator i muszę się przełączać na niego żeby coś podejrzeć z kamery.
Jak rozwiązać ten problem?
Poniżej topologia jak zbudowałem sieć.
#internet #komputery #pytanie #technologia #informatyka #siecikomputerowe #pytaniedoeksperta
DMiros - Chciałbym żeby 2 rutery miały ze sobą komunikacje ponieważ biały tplink ma d...

źródło: comment_1631725895VIoZcaSCPW2tFbwtcbPtUj.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BzykN7: W teorii różnica jest jedynie w wielkości tych sieci: 192.168.x.x (nie samo 192) zmieści 2^16 adresów, 10.x.x.x zmieści 2^24 adresów. Nie ma poza tym żadnej różnicy.
Jest jeszcze 172.(16-31).x.x o pojemności 2^20 adresów, ale mało kto o nim pamięta.
  • Odpowiedz
Są tu jakieś legendarne adminy 15k? Mam pewną zagwostkę.

Wymienili mi w UPC stary modem na connect boxa. Do connect boxa mam podłączone kablami dwa urządzenia: komputer i router TP-linka.

Dlaczego nie jestem w stanie wejść z komputera na stronę konfiguracyjną TP-linka?
Na stronie konfiguracyjnej Connect boxa, tp-link jest widoczny i ma IP 192.168.0.52. Po wpisaniu tego w przeglądarkę nic sie nie otwiera. IPscan pokazuje ten sam adres.
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wasmaro: @krzywy_kanister: @sraken_pierdaken:
Dobra, wiecie co, dziś siedziałem nad tym parę godzin. W końcu wziąłem ten router, położyłem na podjeździe, przejechałem po nim autem, nie zatrzymując się pojechałem do mediamarktu i kupiłem nowy. 3 minuty ustawień i wszystko śmiga. XD Tak się kończą zabawy jakimiś gównami z 2010r. XD
  • Odpowiedz