Wpis z mikrobloga

@kocha_to_poczeka: mi się udało już na TP linku z szafy połączyć musisz wpisać ppoe i vlan ustawić na 35, i bangla... tylko ze tam miałem 120Mb/s tylko i się ciął sprzęt xd nie wydawał żadne resetu do fabrycznych nie pomagaly
@albcag: przewiduje 5 kompów z czego jeden serwerek Nas. Do tego jakis VPN, no i w sumie tyle. Jeśli chodzi o „szybki dostęp”. Po wifi - czyli szajs przewiduje 3 kompy, no i smartfony, ale to nie generuje dużego ruchu (celuje również w AP od mikrofilament bo tam można capsmanem wszystko chyba skonfigurować xd)

A co do tego czemu pytam - wyżej wyjaśniłem przygodę z TP linkiem xd (mobilna apka, sry
@kajak98: A ja dam łapkę w dół dla hex. Zobacz wyniki wydajności w porównaniu do hap ac2. Dla routing'u "25 simple queues" i "25 ip filter rules" przy pakietach 512b ten jest wstanie obsłużyć 1Gb, hex nie. Hap ac2 Jest niewiele droższy i ma WiFi. Jedyną sensowną przewagę ma hex S w postaci złącze SFP. Zgaduję, że modem od operatora przełączysz tryb bridge i dostaniesz IP od operatora bezpośrednio na router.
@eFFF256: no właśnie o kwestie przepustowości mi chodzi. A jak z zasięgiem tego ac2? Planuje i tak kupić chociaż osobny AP. Budynek dwukondygnacyjny po 70-80m2 każde piętro.