Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
Pracuję jako inżynier w bardzo wąskiej branży w której nie ma rynku pracownika. Jak zaczynałem 15 lat temu to były dobre pieniądze i wsiąkłem, ale przez systematyczny brak podwyżek obecnie się robi straszna lipa + absolutny brak szansy na dalszy rozwój.
Chcę się przebranżowić na #it. Kończę kurs #ccna i będę robił oficjalny świstek #cisco. Linuxa powiedzmy że podstawy znam. Programowałem mikroprocesory w #c oraz
Chcę się przebranżowić na #it. Kończę kurs #ccna i będę robił oficjalny świstek #cisco. Linuxa powiedzmy że podstawy znam. Programowałem mikroprocesory w #c oraz
- 3
@Zorki4: Zdecyduj sie w co chcesz iśc a nie rób wszystko. Nie bez powodu mówi się, że człowiek który umie wszystko nie umie niczego porządnie.
- 2
a co innego jest obecnie wewnątrz sieci korporacyjnej? Właśnie swtche i routery i to tyle xD Jedyna zmiana/uproszczenie to brak własnego on-prem DC na sajtach i to tyle, ale tam też nigdy dużo roboty nie było bo tam ma to działać bo jak nie działa to cała firma leży
@d1sconn3cted: Ciekawa robota jest bardziej związana z DC niż z klepaniem sajtów według jakiegoś standardu ustalonego przez ludzi z architektury/engineeringu. W
Chciałem sobie zablokować adres MAC na routerze, wchodzę w L2 Filter a tu jakieś Source i destinaton.
Jak zrobić żeby po prosru nie mógł połączyć się przez Wifi?
#siecikomputerowe #komputery #internet
Jak zrobić żeby po prosru nie mógł połączyć się przez Wifi?
#siecikomputerowe #komputery #internet
źródło: comment_1631560114UmJ4klzquihY3WuZlgYILO.jpg
PobierzNa dasanie masz osobny filtering dla wifi, sprawdz wifi setup
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
@przegrywam_przez_miasto: Wpisujesz ten sam MAC jako source i destination.
- 0
Mireczki, jaki tester do kabli sieciowych polecacie? Ofcurs nie za miliony ale żeby nie był chłam
#ethernet #lan #siecikomputerowe
#ethernet #lan #siecikomputerowe
Komentarz usunięty przez moderatora
- 2
W sumie spoko sprawa. Nie dość, że zarobiłem skrętkę, to przez MikroTika mogę spokojnie sprawdzić czy kabelek działa poprawnie, a nawet sprawdzić w przybliżeniu jego długość. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
#mikrotik #siecikomputerowe
#mikrotik #siecikomputerowe
- 0
- 0
W jakim sklepie internetowym mogę razem kupić skrętkę 5e na wymiar, końcówki 8P8C i narzędzia do zarabiania?
#pytanie #siecikomputerowe #komputery #informatyka
#pytanie #siecikomputerowe #komputery #informatyka
- 2
@sraken_pierdaken: @simply_pretentious: @d1sconn3cted: @hawat: @majk3l: @Jarek_P: Byłem w Castoramie, kupiłem 25m kabla FTP kategorii 5e, bo i tak nie mam sprzętu który wykorzystałby Cat6, do tego maszynkę i końcówki, końcówki zarobione, routery połączone, test w MikroTiku wykazuje że kabel działa i ma ok. 11m długości.
A, i sory za takie grupowe pingowanie, taki mam nawyk xD
A, i sory za takie grupowe pingowanie, taki mam nawyk xD
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Szukam Access Pointa do domu, żeby było wifi 2.4 i 5. Mam router, do którego idzie światłowód. Rozumiem, że do niego mogę podłączyć switch, a od switcha kabel do AP.
Ale jeśli AP ma w danych technicznych 1 port WAN 10/100 Mb/s, to max prędkość będę miał tylko 100 Mb/s?
#siecikomputerowe #pytaniedoeksperta
Ale jeśli AP ma w danych technicznych 1 port WAN 10/100 Mb/s, to max prędkość będę miał tylko 100 Mb/s?
#siecikomputerowe #pytaniedoeksperta
Ale jeśli AP ma w danych technicznych 1 port WAN 10/100 Mb/s, to max prędkość będę miał tylko 100 Mb/s?
@Lampartini: tak no chyba że jego wifi będize uplinkiem ale w wireless uplinki się nie baw bo to jest okropny syf i okropnie to działa, bierz apeki które mają 1gb porty.
@Lampartini: tak
#netprasowka 37/21
Cześć.
1. NTP. Network Time protocol. Niby prosta sprawa. Podajmy w konfiguracji adresy serwerów NTP i po problemie. Nic bardziej mylnego. Tu też są dobre praktyki, które warto stosować.
https://www.netnod.se/blog/best-practices-connecting-ntp-servers
Cześć.
1. NTP. Network Time protocol. Niby prosta sprawa. Podajmy w konfiguracji adresy serwerów NTP i po problemie. Nic bardziej mylnego. Tu też są dobre praktyki, które warto stosować.
https://www.netnod.se/blog/best-practices-connecting-ntp-servers
źródło: comment_1631518878HXppFQjso7TVW0IzFpsJAQ.jpg
Pobierz
konto usunięte via Android
- 0
#esxi #komputery #siecikomputerowe
Posiadam mikroserwer hp gen8 i mialem na nim wczesniej DSM 6.2,
Mam w nim 5 dyskow z danymi
Zaintalowalem sobie esxi 6.5 na ssd i teraz ytanie
Posiadam mikroserwer hp gen8 i mialem na nim wczesniej DSM 6.2,
Mam w nim 5 dyskow z danymi
Zaintalowalem sobie esxi 6.5 na ssd i teraz ytanie
2. Na dyskach robisz datastore dla maszyn wirtualnych
@alonsoxx: !) Datastrone 2) Linux z sambą lub TrueNAS jako vmki z podpiętymi dyskami.
Jaki #router nie za miliony monet? Światłowód 300/300 i koniecznie 5 GHz, bo korzystam z wielu urządzeń na Bluetooth i strasznie się gryzie na 2.4 GHz z prehistorycznym TP Linkiem #sieci #siecikomputerowe #komputery
@Biebrzanski_Ghul mikrotik hap ac2
- 0
@korni007: dzięki! Poczytałem trochę i podobno ciężki konfiguracyjnie, a na sieciach znam się raczej słabo. Ogarnę go z tutkami z YT? Czy rozglądać się raczej za czymś plug & play?
#pytaniedoeksperta #ftth #swiatlowod #internet #pytanie #siecikomputerowe #router #tplink
Przeprowadziłem się do nowego miejsca. Pojawiła się możliwość wzięcia internetu światłowodowego FTTH. Podpisałem umowę, ale wziąłem niższą opłatę aktywacyjną, bez routera (zakładam, że zawsze jakieś gunwo dają). Będzie sam terminal ONT. Od Fibraina bodajże. Mam własny router TP-Link Archer C9. Czy jakoś szczególnie trzeba będzie go konfigurować przy
Przeprowadziłem się do nowego miejsca. Pojawiła się możliwość wzięcia internetu światłowodowego FTTH. Podpisałem umowę, ale wziąłem niższą opłatę aktywacyjną, bez routera (zakładam, że zawsze jakieś gunwo dają). Będzie sam terminal ONT. Od Fibraina bodajże. Mam własny router TP-Link Archer C9. Czy jakoś szczególnie trzeba będzie go konfigurować przy
- 1
@Zero_Gravity: ONT nie ma znaczenia za bardzo, podpytaj jaka metode autoryzacji stosuja, DHCP czy PPPOE.
@supra107: ten mikrotik ma więcej mocy od tego raspberry xD
- 4
@lunga: Nwm, nie patrzyłem czy da się na nim postawić lokalny serwer DNS, a malinkę kupiłem do PiHole, bo myślę że łatwiej jest wrzucić sporą ilość list na oddzielny komputerek niż obciążać nimi router z ograniczoną ilością pamięci. Potem dorzuciłem Unbound na malinkę jako coś ekstra.
#siecikomputerowe #stadia #komputery
Kupiłem stacje dokującą do laptopa i podłączyłem pod tv żeby grać sobie na Stadii, okazuje się jednak, że na laptopie nie da się grać mimo, że podłączony jest do sieci kablem. Ping na testach szybkości internetu oscyluje w okolicach 3ms, natomiast podczas gry mam liczne zwiechy i zmienne lagi rzędu kilkuset ms. Już nawet przez wifi działa to o wiele lepiej, chociaż opóźnienie
Kupiłem stacje dokującą do laptopa i podłączyłem pod tv żeby grać sobie na Stadii, okazuje się jednak, że na laptopie nie da się grać mimo, że podłączony jest do sieci kablem. Ping na testach szybkości internetu oscyluje w okolicach 3ms, natomiast podczas gry mam liczne zwiechy i zmienne lagi rzędu kilkuset ms. Już nawet przez wifi działa to o wiele lepiej, chociaż opóźnienie
- 1
@Sleepwalker: no to nie wiem, moze ustawienia w laptopie na full performance i do tego odznaczyc w wlasciwosciach karty wylaczanie urzadzenia by oszczedzac energie
- 1
- 0
Te, w sumie zajebiście że na MikroTiku żeby dostać nowy adres IP z Neostrady wystarczy wejść w ustawienia PPP, zaznaczyć i odznaczyć jakąś nieużywaną opcję, i nacisnąć OK. I pyk, nowy adres gotowy, a blokady pobierania na IP ominięte bez potrzeby restartu routera ( ͡€ ͜ʖ ͡€)
#mikrotik #neostrada #komputery #informatyka #siecikomputerowe
#mikrotik #neostrada #komputery #informatyka #siecikomputerowe
Powoli zaczynam się rozglądać za serwerem NAS do 2000 zł. Czego oczekuje:
- 4 zatoki
- jak największej ciszy (w czasie spoczynku, więc przede wszystkim rozchodzi się o wentylator)
- portu usb
- SMB, FTP, SFTP, DLNA
Przeglądając
- 4 zatoki
- jak największej ciszy (w czasie spoczynku, więc przede wszystkim rozchodzi się o wentylator)
- portu usb
- SMB, FTP, SFTP, DLNA
Przeglądając
@sqbi_: Na wiele sposobów.
Dla filmów i seriali stosuje głównie ds video ale bardzo dobrze działa tez np VLC.
Dla zdjęć (w starszej i moim zdaniem lepszej wersji ds photo). Dla plików ds file (na urządzeniach mobilnych) a na MacBooku ds Drive (irytujący na początku ale jak się ogarnie to działa bardzo stabilnie i wygodnie).
To tylko przykłady. U każdego jest możliwa inna ścieżka.
Dla filmów i seriali stosuje głównie ds video ale bardzo dobrze działa tez np VLC.
Dla zdjęć (w starszej i moim zdaniem lepszej wersji ds photo). Dla plików ds file (na urządzeniach mobilnych) a na MacBooku ds Drive (irytujący na początku ale jak się ogarnie to działa bardzo stabilnie i wygodnie).
To tylko przykłady. U każdego jest możliwa inna ścieżka.
@clas: synology videostation przecież nie ogarnia kodeków AC3 - masz filmy bez dźwięku.
Napalalem się na te słynna niezawodność Synology, a kiedy przyszło co do czego to też nie jest idealne.
Napalalem się na te słynna niezawodność Synology, a kiedy przyszło co do czego to też nie jest idealne.
Mirki szukam płyty pod router najlepiej takiej https://www.asrock.com/mb/Intel/J3355B-ITX/
lub coś podobnego z pcie x4, ddr3 od biedy ddr4 i wbudowanym procesorem z AES, 10W poboru
Może ktoś z was ma coś na zbyciu? Posucha trochę i nie znajduje nic ciekawego
#komputery #siecikomputerowe #router
lub coś podobnego z pcie x4, ddr3 od biedy ddr4 i wbudowanym procesorem z AES, 10W poboru
Może ktoś z was ma coś na zbyciu? Posucha trochę i nie znajduje nic ciekawego
#komputery #siecikomputerowe #router
- 1
@Pan_Slon: Ja mam postawiony router na Advantech AIMB-275 + i5-6500T + karta sieciowa Intel I350-T4 (4x GbE na i211). Wszystko działa pod kontrolą OpnSense-a. Płyta zasilana z 12V, wszystko upchnięte w obudowie rack 1U.
Co prawda TDP procka to 35W, ale średnie zużycie energii całego zestawu to 12-15W, a taki procek daje duży zapas mocy w razie czego.
@philipfry: Poszedłem jednak Twoja droga :)
@Pan_Slon: Oglądałem Twój film z modowania tej płyty i jestem bardzo ciekawy czy ostatecznie to gniazdo M2 zadziała.
- 0
#siecikomputerowe #wifi
Ktoś wie czemu moja karta sieciowa "Qualcomm Atheros QCA9377" w laptopie ma ograniczenie do 150 mbps skoro jestem podłączony do sieci 802.11ac?
Ktoś wie czemu moja karta sieciowa "Qualcomm Atheros QCA9377" w laptopie ma ograniczenie do 150 mbps skoro jestem podłączony do sieci 802.11ac?
- 1
@wasmaro: Tak.
Designed to deliver superior integration of WLAN and Bluetooth low energy technology in a single-chip solution, the QCA9377 SoC offers both low power dual-band (2.4 & 5GHz), 1-stream (1x1), 802.11ac MU-MIMO and Bluetooth 5.0 technologies.
- 1
@wasmaro: Ogólnie przy WiFi podana wartość (150, 300, 433Mbps itp.) to szybkość połączenia, ale przy WiFi jest halfduplex. Czyli podaną wartość dzielisz na pół. Do tego dochodzi narzut technologii (np. Gigabit Ethernet po kablu w rzeczywistości ma ~940Mbps a nie 1000Mbps).
- 1
Macie może namiary na Kablociąg S.A.? Muszę ciągnąć kabla RJ45 przez ścianę żeby postawić access point w drugim pokoju. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#heheszki #pdk #komputery #informatyka #siecikomputerowe
#heheszki #pdk #komputery #informatyka #siecikomputerowe

























Podłączyłem się do światłowodu Orange, ktory nie zapewnia nawet w opcji publicznego adresu IP.
Potrzebuje łączyć sie z innej sieci do mojego PC w domu poprzez macbooka, którego użytkuje mobilnie. Wcześniej posiadając publiczne IP przekierowałem porty i wszystko działało znakomicie. Teraz mam zagwozdke jak to zrobić. Nie chce korzystać z tamviewer itp. Chciałbym postawić sobie w domu serwer z taniego
Komentarz usunięty przez moderatora