• 1
@supra107 daj w klienci w konfiguracji jako kolejną linię
route 192.168.1.1 255.255.255.0
(chyba że masz inaczej bramę i maskę)

(Nie znam się jakby coś)
  • Odpowiedz
@emitar: Dobra ogarnąłem, to trzeba zrobić tak że:
route 192.168.1.0 255.255.255.0 192.168.89.1
Gdzie 192.168.1.0 to podsieć LAN, 255.255.255.0 to wiadomo maska podsieci, a 192.168.89.1 to adres routera na podsieci VPN.
  • Odpowiedz
@rono: Przepływność podaję się w megabitach na sekundę a nie w amazonach, apple czy hbo ;)
dobrej jakości strumień wideo 4k potrzebuje ~ 30 - 50Mbit żadnym "ripiterem" tego stabilnie nie zrobisz. Albo użyj PLC albo szukaj wiertarki.
  • Odpowiedz
@supra107: Po zastanowieniu nie widzę większego sensu takiej konfiguracji. Reklamy w przeglądarce to uBlock origin, yt to vanced. Ewentualnie reklamy w grach?
  • Odpowiedz
@archon: Zamysł jest taki żeby nie polegać na Blokadzie bo ta od czasu do czasu ma problem i blokuje cały ruch sieciowy. Jeszcze inna opcja to blokowanie wszystkich reklam na np. laptopie będąc poza domem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#siecikomputerowe #upc #sieci #komputery

Mam w mieszkaniu dwa pokoje i w obu mam takie gniazdka.

Do jednego z nich jest podpięty modem od UPC.

Czy jest jakaś możliwość, żeby do komputera w drugim pokoju podpiąć internet po kablu zamiast po WiFi? Oczywiście bez ciągnięcia kabla RJ45 przez korytarz i dwoje drzwi ani wiercenia dziury w ścianie. Może da się jakoś wykorzystać te gniazdka?
mk321 - #siecikomputerowe #upc #sieci #komputery 

Mam w mieszkaniu dwa pokoje i w ob...

źródło: comment_1630843716ANSbL4KlGbM9GKwQowF6Jd.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Poszukuje prostego modemu lte, na którym mogę zrobić tryb bridge.
Chodzi o to, ze router dostarczony przez plusa nie ma takiej opcji. Chciałbym wiec kupić coś taniego co obsłuży wszystkich polskich operator. Jak 5g nie jest bardzo dużym narzutem cenowym to przyszłościowo tez mogę kupić.
Do tego modemu chciałbym wsadzać kabel z anteny która jest zamontowana na dachu. Nie znam się na tych kablach wiec mam nadzieje ze to uniwersalny standard.
Interesuje
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sraken_pierdaken: za 5zł miesięcznie mi dali zewnętrzne IP w Plusie. Architektura sieciowa jest taka, że jest router unifi, tam podpięte jakieś dyski, kamery, drukarki itp, no takie typowe rzeczy co w domach są. I chcę podłączyć unifi usg i zrobić vpn. I jedyne co mi przeszkadza to upośledzony router od operatora. Niemniej i tak działa ten internet mega beznadziejnie wieczorami więc będę zmieniać po upływie umowy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@supra107: to jest komedia ze strony Orange, oferują stałe ip nawet na łączą mobilne, a nie chcą na światłowód, bo przecież nikt prywatny tego nie potrzebuje... (°°
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
MikroTik to ma jednak łeb na karku, zrobili programy do obsługi sprzętu na Windowsa, i upewnili się że zadziała na Wine, żeby nie robić portów na każdą platformę ( ͡ ͜ʖ ͡)
#mikrotik #siecikomputerowe #heheszki
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pcmasterrace #eletronika #telekomunikacja #informatyka #siecikomputerowe

Mam obecnie router Asus dsl-ac68u. Internet z neostrady. W przyszłym tygodniu chce wypróbować internet LTE z T mobile. Modem jaki dostanę to najprawdopodobniej ALCATEL LINK HUB LTE cat7 HH71V1.
Plan mam taki aby Alcatera używać tylko do odbioru LTE, połączyć go z moim Asusem i wifi i wszystkie urządzenia sieciowe podpiąć pod asusa. No i teraz chciałem
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asus dsl-ac68u


@K_O_R_N_I_K: Jakie niebieskie gniazdo, od kabla telefonicznego? Nie ma jak konkretna rada.
@Variv: Zaden wan, ustaw Asusa jako access point podlaczajac go do portu lan (wylacz na nim serwer dhcp, ustaw go jako klient dhcp lub ustaw reczenie jakis adres POZA pula alcatela/liveboxa i tyle).
  • Odpowiedz
Mirasy jaki polecacie router do mieszkania w bloku 70m2, łącze 1000down/100up?
Po wifi - tv, laptok, telefony. PC mam połączony przez kabel.
Głównie zależy mi na stabilności, streamingu filmów na tv przez plex.
Budżet najlepiej <400zł.
#router #siecikomputerowe
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest sens robić certyfikaty #mikrotik jeśli miałbym samemu za nie płacić?
Jestem na studiach, nie mam żadnego doświadczenie zawodowego.

Mikrotik Certified Network Associate - 3 dni szkolenia + egzamin za 1094,70 zł

Ktoś patrzy na takie rzeczy czy tylko CCNA się liczy?
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktoś patrzy na takie rzeczy czy tylko CCNA się liczy?


@przegrywam_przez_miasto: CCNA i czasami JNCIA zdanie certa mikrotika to będzie strata czasu bo HRy nie wezmą go wgl pod uwagę bo będą szukały tych certów które dostali od managera, który rekrutuje do swojego teamu. Plus to że w dużych sieciach nie znajdziesz mikrotika, a właśnie Cisco czy Junipera.
  • Odpowiedz
Chciałbym sobie ogarnąć sieci WiFi w taki sposób:
- sieć A: dla urządzeń typu telefony, laptopy - działanie standardowe
- sieć B: dla IoT - urządzenia w niej widzą tylko bramę, nie widzą siebie wzajemnie, nie widzą sieci A; urządzenia z sieci A mogą normalnie nawiązywać połączenia do urządzeń w niej
- sieć C: dla gości, urządzenia nie widzą się wzajemnie, ewentualnie cała sieć może mieć dostęp do wybranych urządzeń z sieci B (np. żeby
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aso824: Aby urządzenia po Wifi nie widziały się wzajemnie to AP Isolation, resztę da radę ogarnąć VLANami i firewallem, ale nie wiem co ten hardware potrafi :)
  • Odpowiedz
Poszukuję access pointa, najlepiej na RouterOS, ponieważ chcę aby współgrał z MikroTikiem hAP ac2 którego WiFi jest niedomagające (plus polubiłem możliwości RouterOS)

Wymagania są następujące:
-WiFi powinno być dostępne w drugim końcu mieszkania (32m2), obecnie na drugim końcu ledwo co łapie i zrywa
-WiFi powinno również być na tyle dostępne, aby w budynku 20-30m od routera też coś łapało

Chciałbym
supra107 - Poszukuję access pointa, najlepiej na RouterOS, ponieważ chcę aby współgra...

źródło: comment_16306874638EA0h0a2EiltbmMh3vq8lX.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@supra107: Ale wiedz, że są normy jeśli chodzi o moc sygnału i nawet jeśli access point zacznie palić gołębie to urządzenie z drugiej strony (smartfon, laptop) też musiałby mieć taką moc żeby się komunikowały.
  • Odpowiedz
@supra107: Otwarty port zawsze będzie celem bota, a jak bot znajdzie odpowiadający port to próba logowania. Możesz banować takie próby np po 5 czy 10 próbę ban IP z którego jest próba. Router Twój musi być trochę bardziej ogarnięty, coś z openwrt, ddwrt, jakiś pfsense czy komercyjne rozwiązania tj gotowce w postaci firewall
  • Odpowiedz
Mirkasy,
mam router Tp-Link Archer C1200. Randomowo się resetuje w sensie jakby wcisnąć przycisk reset (wszystkie diody gasną i po chwili powoli się odpalają). Widzę, że zasilacz jest jakiś 12V 1A. Pierwszy pomysł to kupić nowy zasilacz. I teraz pytanie czy musi być taki sam czy może być np. 12V 2A? https://allegro.pl/oferta/oryg-zasilacz-tp-link-12v-do-wszystkich-routerow-10413873477
#internet #router #siecikomputerowe
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@victordeleco2: ale sproboj go zaorać tym samym firmware, może to jakieś błędy softu. Jak zasilacz nowy nie pomoże to niestety trupek. Ew możesz sprawdzić w środku czy jakieś kondensatory nie są popuchnięte, jeśli w ogóle tam są jakieś w montażu przewlekanym ;)
  • Odpowiedz
Man trochę kamer i rejestrator w swojej sieci lokalnej. Wszystko przez niezarządzalne switche.
Chce zrobić modernizacje aby pomiędzy moim komputerem a nasem połączenie miało zawsze najwyższy priorytet a kamery mogą się przycinać nawet.

Jaki switch/cokolwiek 24 portowy pozwala na ustawienie priorytetu dla adresów IP?

#siecikomputerowe
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach