Jaka jest różnica między połączeniem vpn client-to-site a site-to-site? Czytam po angielsku, ale czuję, że źle coś rozumiem, a po polsku jest taka bieda, że to uj xD #internet #informatyka #vpn #siecikomputerowe
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
@Dawisek: pierwsze jest realizowane poprzez klienta na stacji końcowej albo serwerze, drugie jest realizowane poprzez infrastrukturę sieciową
Komentarz usunięty przez moderatora
Wiecie może jak skonfigurować OpenVPN pod Windowsem żeby łapał urządzenia z podsieci LAN? Na Androidzie łapie bez problemu, więc problem leży po stronie klienta. Serwer OVPN jest na MikroTiku.
#pytanie #siecikomputerowe #openvpn #mikrotik #komputery #informatyka
#pytanie #siecikomputerowe #openvpn #mikrotik #komputery #informatyka
@supra107 daj w klienci w konfiguracji jako kolejną linię
route 192.168.1.1 255.255.255.0
(chyba że masz inaczej bramę i maskę)
(Nie znam się jakby coś)
route 192.168.1.1 255.255.255.0
(chyba że masz inaczej bramę i maskę)
(Nie znam się jakby coś)
- 0
@emitar: Dobra ogarnąłem, to trzeba zrobić tak że:
route 192.168.1.0 255.255.255.0 192.168.89.1
Gdzie 192.168.1.0 to podsieć LAN, 255.255.255.0 to wiadomo maska podsieci, a 192.168.89.1 to adres routera na podsieci VPN.
route 192.168.1.0 255.255.255.0 192.168.89.1
Gdzie 192.168.1.0 to podsieć LAN, 255.255.255.0 to wiadomo maska podsieci, a 192.168.89.1 to adres routera na podsieci VPN.
Przeprowadziłem się do bloku z wielkiej płyty i mi zasięg wifi w najdalszym pokoju szwankuje mocno. Polecacie jakieś repeatery/extendery, które poradzą sobie z żelbetonem? ;)
#internet #siecikomputerowe #elektronika
#internet #siecikomputerowe #elektronika
@rono: jako mieszkaniec wielkiej płyty przez ponad 20 lat mogę powiedzieć jedno. Szykuj wiertarkę, i kupuj kabel xD
- 4
@rono: Przepływność podaję się w megabitach na sekundę a nie w amazonach, apple czy hbo ;)
dobrej jakości strumień wideo 4k potrzebuje ~ 30 - 50Mbit żadnym "ripiterem" tego stabilnie nie zrobisz. Albo użyj PLC albo szukaj wiertarki.
dobrej jakości strumień wideo 4k potrzebuje ~ 30 - 50Mbit żadnym "ripiterem" tego stabilnie nie zrobisz. Albo użyj PLC albo szukaj wiertarki.
#netprasowka 36/21
Cześć
Za nim przejdziemy do Netprasówki mam małe ogłoszenie.
We wtorek (28.09) o godzinie 20:00 widzimy i słyszymy na webinarze.
Cześć
Za nim przejdziemy do Netprasówki mam małe ogłoszenie.
We wtorek (28.09) o godzinie 20:00 widzimy i słyszymy na webinarze.
źródło: comment_1630912492uq2E2W3U3m3Ga3h5CKfRy1.jpg
PobierzKomentarz usunięty przez moderatora
@Showroute_pl: ja to bym chciał taka wypasiona podkładkę pod kubek ;)
- 0
Ogarnia ktoś może jak skonfigurować serwer DNS MikroTika tak żeby móc wbić adres DDNS routera w ustawienia Androida z prywatnym DNSem z routera?
#pytanie #mikrotik #siecikomputerowe #informatyka
#pytanie #mikrotik #siecikomputerowe #informatyka
- 0
@supra107: Po zastanowieniu nie widzę większego sensu takiej konfiguracji. Reklamy w przeglądarce to uBlock origin, yt to vanced. Ewentualnie reklamy w grach?
- 0
@archon: Zamysł jest taki żeby nie polegać na Blokadzie bo ta od czasu do czasu ma problem i blokuje cały ruch sieciowy. Jeszcze inna opcja to blokowanie wszystkich reklam na np. laptopie będąc poza domem.
Czy ktoś z obecnych spotkał się z problemem pobierania plików powyżej 2 GB w Orange? Po pobraniu 2 GB przerywa pobieranie, problem na pewno nie dotyczy sprzętu.
#orange #internet #komputery #router #siecikomputerowe
#orange #internet #komputery #router #siecikomputerowe
#siecikomputerowe #upc #sieci #komputery
Mam w mieszkaniu dwa pokoje i w obu mam takie gniazdka.
Do jednego z nich jest podpięty modem od UPC.
Czy jest jakaś możliwość, żeby do komputera w drugim pokoju podpiąć internet po kablu zamiast po WiFi? Oczywiście bez ciągnięcia kabla RJ45 przez korytarz i dwoje drzwi ani wiercenia dziury w ścianie. Może da się jakoś wykorzystać te gniazdka?
Mam w mieszkaniu dwa pokoje i w obu mam takie gniazdka.
Do jednego z nich jest podpięty modem od UPC.
Czy jest jakaś możliwość, żeby do komputera w drugim pokoju podpiąć internet po kablu zamiast po WiFi? Oczywiście bez ciągnięcia kabla RJ45 przez korytarz i dwoje drzwi ani wiercenia dziury w ścianie. Może da się jakoś wykorzystać te gniazdka?
źródło: comment_1630843716ANSbL4KlGbM9GKwQowF6Jd.jpg
PobierzPoszukuje prostego modemu lte, na którym mogę zrobić tryb bridge.
Chodzi o to, ze router dostarczony przez plusa nie ma takiej opcji. Chciałbym wiec kupić coś taniego co obsłuży wszystkich polskich operator. Jak 5g nie jest bardzo dużym narzutem cenowym to przyszłościowo tez mogę kupić.
Do tego modemu chciałbym wsadzać kabel z anteny która jest zamontowana na dachu. Nie znam się na tych kablach wiec mam nadzieje ze to uniwersalny standard.
Interesuje
Chodzi o to, ze router dostarczony przez plusa nie ma takiej opcji. Chciałbym wiec kupić coś taniego co obsłuży wszystkich polskich operator. Jak 5g nie jest bardzo dużym narzutem cenowym to przyszłościowo tez mogę kupić.
Do tego modemu chciałbym wsadzać kabel z anteny która jest zamontowana na dachu. Nie znam się na tych kablach wiec mam nadzieje ze to uniwersalny standard.
Interesuje
- 0
@sraken_pierdaken: za 5zł miesięcznie mi dali zewnętrzne IP w Plusie. Architektura sieciowa jest taka, że jest router unifi, tam podpięte jakieś dyski, kamery, drukarki itp, no takie typowe rzeczy co w domach są. I chcę podłączyć unifi usg i zrobić vpn. I jedyne co mi przeszkadza to upośledzony router od operatora. Niemniej i tak działa ten internet mega beznadziejnie wieczorami więc będę zmieniać po upływie umowy
Komentarz usunięty przez moderatora
- 0
Wiecie może jak można skonfigurować Androida tak, aby zawsze łączył się z siecią VPN na L2TP/IPsec? Niestety łączę się poprzez Dynamic DNS, więc Android wyłączył opcję "Always on".
#pytanie #vpn #mikrotik #android #siecikomputerowe
#pytanie #vpn #mikrotik #android #siecikomputerowe
@supra107: to jest komedia ze strony Orange, oferują stałe ip nawet na łączą mobilne, a nie chcą na światłowód, bo przecież nikt prywatny tego nie potrzebuje... (╯°□°)╯︵ ┻━┻
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
MikroTik to ma jednak łeb na karku, zrobili programy do obsługi sprzętu na Windowsa, i upewnili się że zadziała na Wine, żeby nie robić portów na każdą platformę (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
#mikrotik #siecikomputerowe #heheszki
#mikrotik #siecikomputerowe #heheszki
Komentarz usunięty przez moderatora
@supra107: okazało się, że Win32 to prawdziwe "napisz raz, uruchom wszędzie" a nie tam jakieś Javy i inne elektrony, kto by się spodziewał
- 1
Wiecie może co mam nie tak, że mam większy upload niż download tak jak na screenie?
setup:
dlink 882 z dd-wrt na pokladzie.
5ghz VHT80+80
100 + 42, UU +6
setup:
dlink 882 z dd-wrt na pokladzie.
5ghz VHT80+80
100 + 42, UU +6
źródło: comment_1630745225Qll5GDvDmQkLBJv4o7Ph68.jpg
Pobierz@Strzalka: Zapchany dosył u dostawcy.
Komentarz usunięty przez moderatora
- 0
#pcmasterrace #eletronika #telekomunikacja #informatyka #siecikomputerowe
Mam obecnie router Asus dsl-ac68u. Internet z neostrady. W przyszłym tygodniu chce wypróbować internet LTE z T mobile. Modem jaki dostanę to najprawdopodobniej ALCATEL LINK HUB LTE cat7 HH71V1.
Plan mam taki aby Alcatera używać tylko do odbioru LTE, połączyć go z moim Asusem i wifi i wszystkie urządzenia sieciowe podpiąć pod asusa. No i teraz chciałem
Mam obecnie router Asus dsl-ac68u. Internet z neostrady. W przyszłym tygodniu chce wypróbować internet LTE z T mobile. Modem jaki dostanę to najprawdopodobniej ALCATEL LINK HUB LTE cat7 HH71V1.
Plan mam taki aby Alcatera używać tylko do odbioru LTE, połączyć go z moim Asusem i wifi i wszystkie urządzenia sieciowe podpiąć pod asusa. No i teraz chciałem
@Variv: LiveGówno w niebieskie gniazdo Asusa i powinno hulać ( ͡° ͜ʖ ͡°) o ile w Asusie wan jest z DHCP jak nie to ręcznie ustawić. Najprostsze rozwiązanie
Asus dsl-ac68u
@K_O_R_N_I_K: Jakie niebieskie gniazdo, od kabla telefonicznego? Nie ma jak konkretna rada.
@Variv: Zaden wan, ustaw Asusa jako access point podlaczajac go do portu lan (wylacz na nim serwer dhcp, ustaw go jako klient dhcp lub ustaw reczenie jakis adres POZA pula alcatela/liveboxa i tyle).
Mirasy jaki polecacie router do mieszkania w bloku 70m2, łącze 1000down/100up?
Po wifi - tv, laptok, telefony. PC mam połączony przez kabel.
Głównie zależy mi na stabilności, streamingu filmów na tv przez plex.
Budżet najlepiej <400zł.
#router #siecikomputerowe
Po wifi - tv, laptok, telefony. PC mam połączony przez kabel.
Głównie zależy mi na stabilności, streamingu filmów na tv przez plex.
Budżet najlepiej <400zł.
#router #siecikomputerowe
Komentarz usunięty przez moderatora
@megawatowy: https://allegro.pl/oferta/router-huawei-ax3-ws7200-20-quad-core-11001547362
Mam dwa takie i zasięg żelazny. Łatwo skonfigurować żeby łączył się jeden z drugim (u mnie po kablu) i jest jedna sieć WiFi. Obsługuje WiFi 6. Jeśli nie zamierzasz mocno obciążać go np 20 urządzeniami Smart home to możesz kupić wersję dual core poniżej 200 zł
Mam dwa takie i zasięg żelazny. Łatwo skonfigurować żeby łączył się jeden z drugim (u mnie po kablu) i jest jedna sieć WiFi. Obsługuje WiFi 6. Jeśli nie zamierzasz mocno obciążać go np 20 urządzeniami Smart home to możesz kupić wersję dual core poniżej 200 zł
Jest sens robić certyfikaty #mikrotik jeśli miałbym samemu za nie płacić?
Jestem na studiach, nie mam żadnego doświadczenie zawodowego.
Mikrotik Certified Network Associate - 3 dni szkolenia + egzamin za 1094,70 zł
Ktoś patrzy na takie rzeczy czy tylko CCNA się liczy?
Jestem na studiach, nie mam żadnego doświadczenie zawodowego.
Mikrotik Certified Network Associate - 3 dni szkolenia + egzamin za 1094,70 zł
Ktoś patrzy na takie rzeczy czy tylko CCNA się liczy?
Komentarz usunięty przez moderatora
Ktoś patrzy na takie rzeczy czy tylko CCNA się liczy?
@przegrywam_przez_miasto: CCNA i czasami JNCIA zdanie certa mikrotika to będzie strata czasu bo HRy nie wezmą go wgl pod uwagę bo będą szukały tych certów które dostali od managera, który rekrutuje do swojego teamu. Plus to że w dużych sieciach nie znajdziesz mikrotika, a właśnie Cisco czy Junipera.
- 2
Chciałbym sobie ogarnąć sieci WiFi w taki sposób:
- sieć A: dla urządzeń typu telefony, laptopy - działanie standardowe
- sieć B: dla IoT - urządzenia w niej widzą tylko bramę, nie widzą siebie wzajemnie, nie widzą sieci A; urządzenia z sieci A mogą normalnie nawiązywać połączenia do urządzeń w niej
- sieć C: dla gości, urządzenia nie widzą się wzajemnie, ewentualnie cała sieć może mieć dostęp do wybranych urządzeń z sieci B (np. żeby
- sieć A: dla urządzeń typu telefony, laptopy - działanie standardowe
- sieć B: dla IoT - urządzenia w niej widzą tylko bramę, nie widzą siebie wzajemnie, nie widzą sieci A; urządzenia z sieci A mogą normalnie nawiązywać połączenia do urządzeń w niej
- sieć C: dla gości, urządzenia nie widzą się wzajemnie, ewentualnie cała sieć może mieć dostęp do wybranych urządzeń z sieci B (np. żeby
- 0
Poszukuję access pointa, najlepiej na RouterOS, ponieważ chcę aby współgrał z MikroTikiem hAP ac2 którego WiFi jest niedomagające (plus polubiłem możliwości RouterOS)
Wymagania są następujące:
-WiFi powinno być dostępne w drugim końcu mieszkania (32m2), obecnie na drugim końcu ledwo co łapie i zrywa
-WiFi powinno również być na tyle dostępne, aby w budynku 20-30m od routera też coś łapało
Chciałbym
Wymagania są następujące:
-WiFi powinno być dostępne w drugim końcu mieszkania (32m2), obecnie na drugim końcu ledwo co łapie i zrywa
-WiFi powinno również być na tyle dostępne, aby w budynku 20-30m od routera też coś łapało
Chciałbym
źródło: comment_16306874638EA0h0a2EiltbmMh3vq8lX.jpg
Pobierz@supra107: Ale wiedz, że są normy jeśli chodzi o moc sygnału i nawet jeśli access point zacznie palić gołębie to urządzenie z drugiej strony (smartfon, laptop) też musiałby mieć taką moc żeby się komunikowały.
@PortalZeSmiesznymiObrazkami 5GHz ma zdecydowanie lepsze pokrycie w Ac3, 2,4 porównywalne choć też na korzyść Ac3.
- 3
Jakiś k---s z Tajwanu z adresem IP 61.216.187.227 chciał mi się wbić na router. Szkoda tylko że login i hasło są kompletnie inne od tego czym próbował się wbić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#siecikomputerowe #bezpieczenstwo
#siecikomputerowe #bezpieczenstwo
@supra107: Otwarty port zawsze będzie celem bota, a jak bot znajdzie odpowiadający port to próba logowania. Możesz banować takie próby np po 5 czy 10 próbę ban IP z którego jest próba. Router Twój musi być trochę bardziej ogarnięty, coś z openwrt, ddwrt, jakiś pfsense czy komercyjne rozwiązania tj gotowce w postaci firewall
@supra107: git. Jak by co to mikrotik ma swoj własny ddns. Nie musisz używać zewnętrznych.
Mirkasy,
mam router Tp-Link Archer C1200. Randomowo się resetuje w sensie jakby wcisnąć przycisk reset (wszystkie diody gasną i po chwili powoli się odpalają). Widzę, że zasilacz jest jakiś 12V 1A. Pierwszy pomysł to kupić nowy zasilacz. I teraz pytanie czy musi być taki sam czy może być np. 12V 2A? https://allegro.pl/oferta/oryg-zasilacz-tp-link-12v-do-wszystkich-routerow-10413873477
#internet #router #siecikomputerowe
mam router Tp-Link Archer C1200. Randomowo się resetuje w sensie jakby wcisnąć przycisk reset (wszystkie diody gasną i po chwili powoli się odpalają). Widzę, że zasilacz jest jakiś 12V 1A. Pierwszy pomysł to kupić nowy zasilacz. I teraz pytanie czy musi być taki sam czy może być np. 12V 2A? https://allegro.pl/oferta/oryg-zasilacz-tp-link-12v-do-wszystkich-routerow-10413873477
#internet #router #siecikomputerowe
- 0
@Gooma: Nie ma
@victordeleco2: ale sproboj go zaorać tym samym firmware, może to jakieś błędy softu. Jak zasilacz nowy nie pomoże to niestety trupek. Ew możesz sprawdzić w środku czy jakieś kondensatory nie są popuchnięte, jeśli w ogóle tam są jakieś w montażu przewlekanym ;)
- 0
Man trochę kamer i rejestrator w swojej sieci lokalnej. Wszystko przez niezarządzalne switche.
Chce zrobić modernizacje aby pomiędzy moim komputerem a nasem połączenie miało zawsze najwyższy priorytet a kamery mogą się przycinać nawet.
Jaki switch/cokolwiek 24 portowy pozwala na ustawienie priorytetu dla adresów IP?
#siecikomputerowe
Chce zrobić modernizacje aby pomiędzy moim komputerem a nasem połączenie miało zawsze najwyższy priorytet a kamery mogą się przycinać nawet.
Jaki switch/cokolwiek 24 portowy pozwala na ustawienie priorytetu dla adresów IP?
#siecikomputerowe
@100x: jakikolwiek wspierający QoS
Komentarz usunięty przez moderatora
























Tym razem zajmiemy się bezpieczeństwem a dokładnie:
4 metody obrony i łagodzenia ataków #ddos z wykorzystaniem protokołu #bgp
Podczas webinaru dowiesz się:
źródło: comment_1631014876lmevmZuPH06aELgkCrvH9l.jpg
Pobierz