Remontuję mieszkanie i wychodzi mi ze ściany w mieszkaniu kabel koncentryczny. Czy da się jakoś samemu sprawdzić "czy jest w nim internet" i czy nie został uszkodzony podczas remontu? Dopiero się tam będę przeprowadzał, więc nie mam jeszcze żadnej umowy na to mieszkanie.
Chciałbym go sprawdzić, żeby się nie okazało że po przeprowadzce do świeżo wyremontowanego mieszkania muszę kuć ścianę bo kabel trzeba z klatki poprowadzić.
P.S. Jestem debilem w tych sprawach,
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ryuk: jak nie masz umowy, to internetu w nim też nie masz. I nijak tego nie sprawdzisz sam. Po prostu podpisując nową umowę, jeśli wybrany ISP będzie dostarczał usługę koncentrykiem, powiedz technikowi, że tu masz jakiś kabel i czy nie da się go wykorzystać, on sprawdzi.
  • Odpowiedz
Ale jaja, właśnie zostałem hakerem :D
Taka sytuacja: zostałem poproszony o pomoc przy konfiguracji komputera gdzieś "po znajomości". W trakcie wpadła sąsiadka i usłyszawszy, że ja "się znam", wyjechała z tekstem, że może bym zajrzał i do niej, bo mąż coś popodłączał i teraz na jednym komputerze drukarka nie działa, a oni "mają firmę" i to jest duży problem. Tak, wiem, że w tym momencie należało grzecznie odmówić, ale powiedzmy, że mało asertywny
  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Byki, dlaczego po uruchomieniu netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=[yourvirtualnetworkname] key=[yournetwork_password] i zakończeniu takiej sesji wszystkie name i password wracają do domyślnych?
Jak to można zmienić permanentnie?
#sieci #router #komputery #siecikomputerowe
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kurde, żaden vpn mi nie działa. Potrzebuję tylko prostego #vpn do zmiany lokalizacji, ale coś mi się z-----o na komputerze, bo właśnie pobrałem czwarty vpn - Betternet i też nei działa. Poprzednio próbowałem urbanvpn, protonvpn i jeszcze jakiś, ale zaden nie chce działać. Co może blokować połącznie z vpn w #windows10?

#windows #komputery #informatyka #siecikomputerowe #sieci
Spofity - Kurde, żaden vpn mi nie działa. Potrzebuję tylko prostego #vpn do zmiany lo...

źródło: comment_1630621422eeOuLfjxYSPIRN9mvO8onq.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@victordeleco2:
1.Wybierz lokalnego operatora bo jak coś się zesra to się na technika z UPC czy Vectry nie doczekasz.
2. Światłowód to tylko medium. Prędkość i opóźnienia zależą od tego gdzie ten światłowód jest dopięty i jak potem wygląda trasa.
  • Odpowiedz
Udało się, sukces. Funbox i Archer C6 w pełni zastępione jednym MikroTikiem, działa i Internet i IPTV. Jak się okaże że jego moc WiFi jest wystarczająca to nie trzeba będzie bawić się Archerem, a ruterek na biurku będzie tylko jeden, malutki ( ͡ ͜ʖ ͡)
#komputery #pcmasterrace #siecikomputerowe #chwalesie
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@supra107: No ja prócz tych priorytetów nie miałem większych problemów. Chociaż to mój pierwszy raz z mikrotikiem. Zauważyłem, ze teraz dekoder samsung Orange działa jakieś 100 razy szybciej. Aaaa, jedyne co mnie zdziwiło to ilość botów które skanują po telnecie router mikrotika. Póki tego nie zablokowałem to dopytywały nonstop.
  • Odpowiedz
konto usunięte via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 2
@jsiemins: teraz tej opcji w ogóle nie ma jeżeli ma się włączone ipv6, trzeba zadzwonić na infolinię żeby zmienili na ipv4 i dopiero można samemu przestawić w tryb modemu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki co znają się na #siecikomputerowe
Mam w domu #router z niego do tej pory korzystamy tylko przez wifi.
Chcę do pokoi pociągnąć neta przez kabel. Czy jak pod posiadany router podepnę switch sieciowy i od niego dalej kable do pokoi to będzie dobrze? Max ile będzie urządzeń pod nim to 3 może 4.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Showroute_pl: @jakuba94: @szpak_mateusz:
Btw czy odległość od switcha do urządzenia ma wielkie znaczenie? Max to będzie jakieś 12 może 13 metrów kabla. Reszta krótsza. Jest jakiś paratetr przy doborze odpowiedniego sprzętu na który warto zwrócić uwagę?
  • Odpowiedz
@622732: przy 12 metrach nie - przy okolicach 100 metrów już trochę bardziej. Bardziej bym patrzył na kategorie kabla żeby była minimum te 5e a najlepiej już się zaopatrzyć w cat 6. + na switchu spojrzeć czy ma porty 100 Mbps czy 1000 Mbps
  • Odpowiedz
Hej, z góry przepraszam, ale zupełnie nie wiem jak otagować.

Mam sobie szafę rackową w którem mam trochę urządzeń sieciowych (switche, serwery, routery, patchpanele) i pokaźną ilość kabli.

Chciałbym w niej pooznaczać kable, tak, żeby wiedzieć co jest od czego. Do tej pory stosowałem tylko color-code kabli - stosowałem kable o różnych kolorach w zależności od podsieci. Chciałbym mieć na każdym kablu etykietę, z jakimś moim własnym oznaczeniem, najlepiej drukowanym (nie chcę moich
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jgruszka93: etykiety drukowane na drukarce klej nie na kabel, a wokół kabla i z końcami sklejonymi razem, tworząc taką jakby chorągiewkę - to się nie powinno odklejać.
Na zarabiane kable u mnie najlepiej się spisują takie nasuwane oznaczniki, na których pisakiem robię oznaczenia i to jest chyba najbardziej uniwersalne. Ale można tez kupić takie krótsze z już naniesionymi literkami, cyferkami i sobie sam zestawisz na przewodzie potrzebny opis.
Albo... jak
Jarek_P - @jgruszka93: etykiety drukowane na drukarce klej nie na kabel, a wokół kabl...

źródło: comment_1630481763nCVICPMJvGx8pZLEafqdrl.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@jgruszka93: ja akurat lecę na oryginałach brothera https://strefadrukarek.pl/brother-etykiety-dk-uniwersalne

Ale o wiele bardziej polecam dokumentację tego co tam masz nawet w excelu i poglądowy schemat w visio.
Jak oznaczysz kabel to potem ciężko to zdejmować. I o ile patchcord zwykły jeszcze wyrzucisz, tak twinaxa będzie ciężko.
Zrób excela trzy kolumny: port na switchu / patchpanel / nr gniazdka w ścianie. A w przypadku urządzeń w szafie możesz oprzeć się tylko na
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Dzień dobry. Jestem tu incognito, co by mnie nie szukała policja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak drogie mirki aktualnie się bawią w pobieranie filmów? Kupowałem rodzinnie #netflix, ale po obejrzeniu kilku rzeczy niczego ciekawego już tam nie ma..
Czy #torrenty dalej są na topie? Szukałem informacji pod tagiem #torrent, dzięki czemu dowiedziałem się, że można bez obaw pobierać torrenty, byle nie polskie superprodukcje.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mireczki, polećcie jakiś solidniejszy router do 300 zł (czy wszystko w tym przedziale to takie same chińczyki?) do firmy: 5 komputerów, 100m2. mam obecnie Huawei B315s, ale upadł mi z biurka i coraz częściej zrywa mi połaczenie w sieci lokalnej i internet. komputery mam połączone adapterami usb tp-link wn725n. Wiem, że to raczej budżetowe rozwiązanie, ale dotychczas poza kilkoma fakapami działa. Czy może polecacie jakieś inne (droższe) rozwiązanie, które jest jak najmniej
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy warto zakupić Mikrotik hAP ac2 jako zamiennik do FunBoxa 3.0 do obsługi Internetu i IPTV? Jakby co mam ONT, i chciałbym po prostu pozbyć się FunBoxa jako głównego routera i zamienić go czymś bardziej zaawansowanym, no i nieco mniejszym. Zamiar jest taki aby ONT podhaczyć do Mikrotika, a do Mikrotika podhaczyć router TP-Link jako access point.

#pytanie #komputery #informatyka #siecikomputerowe #mikrotik
supra107 - Czy warto zakupić Mikrotik hAP ac2 jako zamiennik do FunBoxa 3.0 do obsług...

źródło: comment_16304169432YD17RlpIPigGo11TqQa4A.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@supra107 mikrotik jest o wiele trudniejszy w konfiguracji. Nie wiem czy Ci się uda wywalić funboxa wiem że kiedyś mocne problemy były żeby coś innego skonfigurować bo są jakieś vlany dla iptv i ogólnie robią pod górkę. Więc tu bym się najpierw upewnił
  • Odpowiedz
#komputery #siecikomputerowe #wifi #technologia

Mireczki, do budynku obok domu podciągam UTP. W środku potrzebuję mieć WiFi, ale potrzebuję też jednej anteny na zewnątrz. W środku jest tylko 1 pomieszczenie , bez żadnych przeszkód, ścian itp.

Widziałem, że są specjalne kable przedłużające do anten WiFi. Pytanie jak szukać routera z odkręcanymi antenami, tak, aby minimum jedna była w środku, a jedną mógłbym dać na zewnątrz?
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wyrelworelowany: tak by było najlepiej. Zresztą może najpierw sprawdź, jeśli ten budynek jest typu stodoła (jedno duże pomieszczenie, dach w lekkiej konstrukcji), może wystarczy jeden AP powieszony gdzieś pod dachem i da ci pokrycie zarówno wewnątrz, jak i wokół tego budynku. Jeśli nie - zawsze zdążysz dołożyć jeszcze jeden AP typowo zewnętrzny.
  • Odpowiedz
Sieć
Modem -> router SOHO -> antena ubnt -> fale radiowe -> antena ubnt 2 -> router -> serwer monitoringu

Potrzebuję mieć dostęp do serwera ze świata, jak to najlepiej zrobić?
Modem - adres IP routera SOHO do DMZ
router SOHO - ustawienie DMZ na antene ubi
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wypokowy_expert: antena (nadajnik) jest w bridge(a więc w sumie tutaj dmz nie trzeba)
ustawienie 2 anteny na router + obecnosc kolejnego routera jest konieczna.
Pytanie tylko czy, jeżeli router SOHO widzi ostatnią antenę (odbiornik) to czy mogę bezpośrednio dmz wrzucić na tamtą antenę
  • Odpowiedz