@Hektorrr: niebezpiecznik też dobry, trochę mnie to też w-----a, pouczają innych a sami rozpowszechniają kod, i nawet tego nie zablurują.. W zasadzie nie powinni nawet pokazać materiału co gdzie jak tylko napisać że taki incydent miał miejsce.
  • Odpowiedz
Hej poszukuje managera haseł który będzie bardzo bezpieczny i wspierał klucze yubikey miałem bitwardena ale jednak on nie zbiera tak dobrze haseł i autouzupełnianie u niego leż najbardziej pasuje mi roboform ale niema kluczy yubikey macie jakieś inne opcje #cyberbezpieczenstwo #hasla #it #security
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#cyberbezpieczenstwo #hacking #security

Pytanie do ekspertów od laika. Moja mama dostaje sms-y ze spamem i wiadomości wyglądają jakby były od jej znajomego (z Niemiec gdzie mieszka). To znaczy aplikacja domyślna android i kilka innych które zainstalowałem dla testów pokazują je z jego imieniem (dosyć rzadko spotykanym).

Znajomy mówi, że niczego takiego nie wysyła. Tak normalnie to bym był do tego sceptycznie nastawiony i uznał, że ma jakiegoś wirusa
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@scriptkitty: Każdy może wysłać SMS z dowolnymi danymi nadawcy, wystarczy skorzystać z odpowiedniej usługi.

jak się przyglądam tym wiadomościom to w wątku z nimi nie ma numeru telefonu ani nie da się na nie odpowiedzieć.

Ktoś w nadawcy podaje tekst (imię) zamiast numeru, dlatego nie możesz odpowiedzieć. W aplikacji SMS od Google w wątku kliknij menu > Szczegóły > Zablokuj i zgłoś spam.
  • Odpowiedz
@dean_corso: brave zaszkodziło prywatności jak żadna inna przeglądarka. To raczysko... Niesamowicie zaszkodzili sieci TOR.

Ale wiesz temat prywatności jest trendy. Tak jak są reklamy vpnów namiętnie w-------a w na YT p--------e że zapewnia ludziom prywatność, bezpieczeństwo i ogólnie zrobią lache. Jak widać działa bo naprawdę dużo tego jest. Janusze wierzą.

Wystarczyło że barve reklamowano jako przeglądarkę dbająca o prywatność i janusze atechniczni się rzucili na nią niesamowicie. I każdy ją polecał każdemu,
  • Odpowiedz
Mam dostęp do serwera eset security managment center w ramach pracy mało kto się tym zajmuje, ot leży i tyle.

Jakie umiejętności powinienem się nauczyć by to wpisać w cv (podpięte mam 800 stanowisk).

Aktualnie ogarniam raporty, ustawianie tasków na konkretne maszyny itp, w sensie no proste to jest, a chętnie bym chciał w 100% bym chciał to ogarnąć.

Co
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PiersiowkaPelnaZiol: Może firewall, tam jest dosyć dużo opcji.

Możesz też popróbować puszczać jakieś proste skrypty batchowe/powershellowe.
(obługi natywnej powershella nie ma, ale poszukaj na interencie konwertera na bat :D)

Alertowanie też jest pomocne z grupami dynamicznymi. Myślę że bez problemu możesz to wpisać sobie w cv xD
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: wiesz ogarnianie konsoli to nie jest cos zbyt spektakularnego, to w ogole co macie jest EDR? bardziej bym sie skupił na politykach czyli jak sie kapniesz ze ktos wyłączył antywirusa na serwerze albo ze on nie działa.
Jesli to EDR to pewnie masz logi, mozesz detekcje własne robic itp

albo masz serwer z baza danych zaintalowales te wasze rozwiazanie i serwer ma CPU na 100% podczas skanu i co
  • Odpowiedz
@MReX_: po sobie powiem - 13k brutto + oncalle/nadgodziny prac nocnych i wychodzi po 11-12k netto
Jak rozmawiam ze znajomymi, co pouciekali do innych firm to raczej podobnie, czasami większe podstawy, czasami mniejsze, ale te +10k brutto kazdy ma
  • Odpowiedz
gdzie by tu sobie zapisać seed do głównego walleta by go nie zgubić w razie spalenia całego dobytku z telefonem i dowodem lub nagłego wyrzucenia bez portfela, wypadałoby go ukryć w otwartej sieci bo prędzej szlag trafi mnie z moimi rzeczami niż sieć i serwery pana biznesmena #bitcoin może jakaś steanografia albo pisanie opowiadań z ukrytym tekstem #szyfrowanie nie chce go pamiętać bo wyśpiewam będąc naćpana, a skomplikowanego
KingaM - gdzie by tu sobie zapisać seed do głównego walleta by go nie zgubić w razie ...

źródło: OIG.

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KingaM: kiedys moja koleżanka w szkole zapisywała wiadomości zaszyfrowane po klasie i odczytać mógł tylko ten kto miał klucz (passphrase) użyj bardzo silnego z 50 znaków ect jeśli to ma śmigać po necie. Ja wybiłem w metalu nierdzewnym i wrzuciłem w beton :D Polecam
  • Odpowiedz
Macie konto na Google? Oczywiście, że macie, kto nie ma.

A wiecie, że jeśli ktoś Wam je zhakuje, i szybko usunie Wasz "zapasowy email" i "zapasowy telefon", to funkcja "odzyskaj konto" nie zadziała? No to już wiecie. Google będzie do oporu wysyłać Wam jednorazowe kody potwierdzające albo na adres, wpisany tam teraz przez hakera, albo na ten adres, który właśnie straciliście, co nie ma najmniejszego sensu.

"Ale czekaj, na stronie ustawień bezpieczeństwa konta jest
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@0015: A, przepraszam - kody można z poziomu konta usunąć. Czyli jak mi ktoś konto zhakuje, to kody usunie od ręki i jest po sprawie. Klucza sprzętowego nie mam, ale czy też - przejąwszy konto - nie można klucza po prostu usunąć z konta?
  • Odpowiedz
Przed chwilą miałem telefon od scamera 514567848 +48514567848 514-567-848 (może Google złapie). Gość mówił po polsku, ale ze wschodnim akcentem. Było słychać dźwięki call-center w tle, ale to oczywiście mogło być podłożone. Scenariusz:

dzień dobry dzwonię z banku XYZ

dzwonię aby zweryfikować przelew z pana konta, który został wykonany 5 min temu

miejsce logowania odbiega od normalnego

przelew 2600 zł dla blablabla (podał imię, nazwisko osoby, której nie znałem oczywiście)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czesc, czy ktos z was pracuje w #zendesk ? Mam propozycje pracy jako inzynier na UOP, dzialka security, zespol sklada sie z ludzi z calego swiata, jak na razie manager jest z stanow, mozliwe ze szukaja kogos dedykowanego dla ludzi z Polski lub ogolnie z regionu europy. Bylbym wdzieczny ze jakies opinie.
#it #praca #cybersecurity #security #programista15k
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach