• 1
Jak banowac graczy po MAC?

Mamy ze znajomymi serwer gry. Gra na nim sporo osób, ale część z nich dostaje bana ze względu na cheaty. Oczywiście banujemy ich po IP, ale oni zakładają nowe konta na nowym ip i harxuja dalej.

Myślałem, żeby zrobić coś na zasadzie shadowbana wpisującego do rejestru - ale to pewnie szybko ogarną.

Jak
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zombie bot coraz zaczął już generować prawdziwe logi, nawet go sobie koloruję po odszyfrowaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Przy okazji odkryłem niezły kwas w gnugp. Gnome-keyring-daemon, cache-uje hasło przez jakiś czas po wprowadzeniu. Gpg w tym czasie, nawet jak się wprowadzi złe hasło, to ignoruje je i bierze te z pamięci , wtf

Żeby mu zczyscić
O.....I - Zombie bot coraz zaczął już generować prawdziwe logi, nawet go sobie koloru...

źródło: comment_SdfKptoG2c9clVzH1nggE5AdugZPRkTh.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cześć, zbliża się czarny piątek i zamiast kupować jakieś bzdury, pomyślałem sobie, że dobrze byłoby kupić coś co ma jakiś sens. od dłuższego czasu przymierzam się do kupna klucza #2fa do prywatnego użytku.

moje wymagania:
- logowanie się do serwisów (gmail + kilka innych) i w sumie nic poza tym
- wielkość nie ma znaczenia (nie musi być to mikro na USB, może być wielkości standardowej pamięci USB
- cena: < $20
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Po jakies 2/3 miesiacach przestalem z niego korzystac bo poprostu jest to strasznie problematyczne i nie praktyczne. Bo w praktyce on caly czas siedzi w usb porcie.

Czy ktos z tego korzysta na 'serio'?


@pkh: A co jest złego w tym, że zawsze siedzi w porcie USB? Przecież są nawet specjalne modele kluczy 2FA do zamontowania "na stałe". To jest przede wszystkim po to żeby ruski hacker w Irkucku Ci
  • Odpowiedz
Zła wiadomość dla przeglądarek opartych na Chromium: Pojawiają się nieblokowalne trackery internetowe.

Dobra jest taka że Firefox z uBlock Origin może je zatrzymać. Developerzy pracujący nad Ublock Origin odkryli mechanizm śledzenia który omija dzisiejsze techniki blokowania. Opracowali też metodę na blokowanie tego trackera, ale działa ona tylko na Firefoxie pozostawiając inne przeglądarki podatne...
https://www.wykop.pl/link/5227099/zla-wiadomosc-pojawiaja-sie-nieblokowalne-trackery-internetowe/

#prywatnosc #security #chrome #opera #google #firefox
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@LongWayHome spokojnie, poszukaj na stronie tego profa, wyd 3 wychodzi na początku 2020, publikuje na swojej stronie póki co większość rozdziałów za darmo do czasu publikacji
  • Odpowiedz
@Oo-oO: Problem mam jednak z tym, że będę chciał wykorzystać tę książkę do pracy licencjackiej, więc jeśli teksty są wstawione do czasu recenzji to nie mogę ich zawrzeć w literaturze :(
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Przecież żadnych danych nie podałem . Samo klikniecie w link nie zabija ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

@War_Machine: Zabija, exploity i ataki drive-by-download
  • Odpowiedz
@niebezpiecznik-pl: Fajnie że nagłaśniacie. Przecież to jest takie złe z wielu różnych powodów.

Czy jakaś różowa wytłumaczy mi co fajnego jest w pokazywaniu wszystkim zawartości torebki, w której mogą być (jak widać) dokumenty, albo widoczny telefon, wiec defacto umożliwia bezproblemowy rekonesans złodziejowi, czy taka osoba jest warta "zrobienia"?
  • Odpowiedz