Ktoś drukuje karne za ...brak ustawionych haseł do podpiętych do internetu drukarkek 3D
https://www.wykop.pl/link/5234875/ktos-wydrukowal-mu-karnego-k-na-jego-drukarce-3d/
Ale problem jest poważniejszy, bo sporo drukarek 3D pracuje z kamerkami przez które czasem podglądać można wiecęj niż tylko pole wydruku... Plus można je przegrzać (ryzyko pożaru). Oto historia Andrzeja.

#security #bezpieczenstwo #niebezpiecznik #hacking #druk3d #drukarki3d #heheszki
niebezpiecznik-pl - Ktoś drukuje karne za ...brak ustawionych haseł do podpiętych do ...

źródło: comment_616S4bF8lw1iPjUjYYqWa0ufcbEA9dqO.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ruszajcie do Waszych działów HR/kadr po zgody! ♂️♂️♂️Takiej promki na nasze szkolenia jeszcze nie było. I na pewno się nie powtórzy! https://niebezpiecznik.pl/post/black-friday-i-cyber-week-na-niebezpieczniku-zgarnij-szkolenia-taniej-nawet-o-polowe-lub-calkiem-za-darmo/
⚠️ Szkolenie z OSINT za 50% do szkolenia dla administratorów i devopsów z Bezpieczeństwa Sieci Komputerowych (testów penetracyjnych)
⚠️Wykład "Jak nie dać się zhackować?" za DARMO do szkolenia dla programistów "Atak i Ochrona Webaplikacji"

#security #bezpieczenstwo #niebezpiecznik #hacking #osint #
niebezpiecznik-pl - Ruszajcie do Waszych działów HR/kadr po zgody! ♂️♂️♂️Takiej promk...

źródło: comment_gow5gDb2Y297eWOzjFoEnSq9K616MbBS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pod tagiem #devopsiarz (obserwuj lub czarnolistuj) publikuję od czasu do czasu informacje o ciekawych programach, bibliotekach z działki #devops i nie tylko - najczęściej #golang i #python. Ponadto jakieś ciekawe linki z tego gatunku do takiego zestawienia.

1) SLE Interview Prep Guide czyli kolejne repozytorium z gatunku przygotowania do rozmów o pracę na stanowiska #sysadmin czy #devops - warto rzucić okiem
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1) SLE Interview Prep Guide czyli kolejne repozytorium z gatunku przygotowania do rozmów o pracę na stanowiska #sysadmin czy #devops - warto rzucić okiem


@devopsiarz: miałem kiedyś rekrutacje i koleś leciał tymi pytaniami. Normalnie prawie jedno po drugim. Nie zatrudnili mnie :P
  • Odpowiedz
@Nixon52: ciężko powiedzieć, bo w feedbaku od nich nie było informacji :) Na część pytań odpowiadałem swoimi słowami i bez takich szczegółów jak w tym repo. Na przykład odpowiedz na pytanie co się dzieje jak wpisujesz google.com w przeglądarke.
  • Odpowiedz
Jeżeli jesteś #programista15k i używasz #aws to wiesz jak wiele usług jest tam dostępnych. #od0dopentestera
Gdy serwer EC2 musi mieć dostęp do S3 - gdzieś należy przechowywać klucze API.
Zamiast wpisywać je na sztywno do kodu aplikacji - stosuje się EC2 Instance Metadata Service.
Problem pojawia się, gdy użytkownik może podać adres domeny, z której pobieramy i wyświetlamy treść.
W taki sposób może pobrać dane z Metadata Service.
Taki
KacperSzurek - Jeżeli jesteś #programista15k i używasz #AWS to wiesz jak wiele usług ...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

⚠️ Od kilku dni Polacy są atakowani fałszywymi wiadomościami przez pewnego złodziejaszka, który niestety z dnia na dzień robi to coraz lepiej :( Wektor doskonale znany, ale ten pretekst jest nowy.
https://niebezpiecznik.pl/post/posiadacze-kont-google-uwaga-na-nowy-atak-zaleglosc-google-play/

Ostrzeżcie mniej technicznych znajomych z kontami Google i telefonami z Androidem ❗️

#security #bezpieczenstwo #niebezpiecznik #hacking #google #smartfon #android
niebezpiecznik-pl - ⚠️ Od kilku dni Polacy są atakowani fałszywymi wiadomościami prze...

źródło: comment_1ijaIHtg7qMcrkhZ8b6K1ZhLAF72QNYk.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

⚠️ 3 lata, 270 dni i 8 godzin. Tylko tyle będą pracowały niektóre dyski SSD od HP❗️Potem zgon i brak możliwości odzyskania danych

https://niebezpiecznik.pl/post/masz-dysk-ssd-od-hp-szybko-go-zaktualizuj-bo-umrze/

Awarii można uniknąć aktualizując firmware. Zróbcie to jak najszybciej.

#security #bezpieczenstwo #niebezpiecznik #hacking #hpe #hp #hewlettpackard #sysadmin #devops
niebezpiecznik-pl - ⚠️ 3 lata, 270 dni i 8 godzin. Tylko tyle będą pracowały niektóre...

źródło: comment_ZUwMfn6cIlne9DWXUV6zYXXZECrppjX6.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Jak banowac graczy po MAC?

Mamy ze znajomymi serwer gry. Gra na nim sporo osób, ale część z nich dostaje bana ze względu na cheaty. Oczywiście banujemy ich po IP, ale oni zakładają nowe konta na nowym ip i harxuja dalej.

Myślałem, żeby zrobić coś na zasadzie shadowbana wpisującego do rejestru - ale to pewnie szybko ogarną.

Jak
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zombie bot coraz zaczął już generować prawdziwe logi, nawet go sobie koloruję po odszyfrowaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Przy okazji odkryłem niezły kwas w gnugp. Gnome-keyring-daemon, cache-uje hasło przez jakiś czas po wprowadzeniu. Gpg w tym czasie, nawet jak się wprowadzi złe hasło, to ignoruje je i bierze te z pamięci , wtf

Żeby mu zczyscić
O.....I - Zombie bot coraz zaczął już generować prawdziwe logi, nawet go sobie koloru...

źródło: comment_SdfKptoG2c9clVzH1nggE5AdugZPRkTh.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cześć, zbliża się czarny piątek i zamiast kupować jakieś bzdury, pomyślałem sobie, że dobrze byłoby kupić coś co ma jakiś sens. od dłuższego czasu przymierzam się do kupna klucza #2fa do prywatnego użytku.

moje wymagania:
- logowanie się do serwisów (gmail + kilka innych) i w sumie nic poza tym
- wielkość nie ma znaczenia (nie musi być to mikro na USB, może być wielkości standardowej pamięci USB
- cena: < $20
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Po jakies 2/3 miesiacach przestalem z niego korzystac bo poprostu jest to strasznie problematyczne i nie praktyczne. Bo w praktyce on caly czas siedzi w usb porcie.

Czy ktos z tego korzysta na 'serio'?


@pkh: A co jest złego w tym, że zawsze siedzi w porcie USB? Przecież są nawet specjalne modele kluczy 2FA do zamontowania "na stałe". To jest przede wszystkim po to żeby ruski hacker w Irkucku Ci
  • Odpowiedz