Pracuje w firmie 2 lata jako dev, jak zobaczyłem ostatnie listę pytań, etapy jakie są robione kandydatom w mojej firmie, to ja bym to u--------ł na drugim etapie xD ale wg firmy jestem zajebistym programista i sprzedają mnie do projektów jako "senior". Ten rynek pracy, etapy rekrutacji są tak rozjechane i rozjechane że współczuję wszystkim
@kondor_20_zglos_sie: Gdyby rynek nie był zalany Kamilkami po bootcampach oraz gdyby nie powszechna patologia kłamstwa w CV co do umiejętności, lat doświadczenia, wykształcenia kierunkowego czy projektów to rekruterzy nie musieliby organizować pięcioetapowych procesów rekrutacyjnych z zadaniami domowymi, live codingiem i trzema rundami rozmów tylko po to, żeby odsiać ludzi, którzy nie znają podstaw. Za to możemy podziękować ostatnim kilku latom, kiedy brali wszystkich bo parcie na zatrudnienie było ogromne. Teraz
@peoplearestrange: Dużo zależy od projektu. Jeśli liczy się głównie dowiezienie wartości biznesowej tu i teraz, bez patrzenia co będzie za 2-3 lata, to pewnie każdy sobie poradzi. Gorzej gdy ten projekt trzeba potem latami utrzymywać i rozwijać, albo gdy to coś więcej niż generyczny CRUD.
@peoplearestrange: Chyba się minęliśmy, ja nie twierdziłem, że każdy developer musi znać się na wartości biznesowej. Mówiłem o czymś innym, że nawet gdy PO wie czego chce, a architekt zaplanował system,to słaba implementacja potrafi to wszystko zepsuć. Jeśli kod to typowy spaghetti code, który jest nieczytelny, nietestowalny i nieudokumentowany to za rok nikt nie będzie w stanie go rozwinąć bez ponoszenia ogromnego kosztu. Jakość kodu jest istotna, to inwestycja, która
Śmiech na sali, fryzjera brak na dziś prawie wszędzie, a do tego ceny z kosmosu? 200zł za combo? Tyle nie powącha nawet kuc senior architekt w typowej przeciętnej polskiej firmie. Kogo na to stać? Przecież to ceny jak u wizyty za rzymianina w kitlu, ale ten przynajmniej miał 10 lat nauki na studiach. Jak nauczyć się strzyc samemu na głowie? Bo broda to łatwa sprawa #programista15k #programowanie #
@ByczekRozplodowy: z jednej strony sporo, z innej ma większe koszta prowadzenia działalności (m. in. koszta dzierżawy lokalu) niż programista będący pseudo przedsiębiorcą na B2B
Typ mi kupił stim decka ale jakieś konto założone w listopadzie tamtego roku zero ocen nic i trochę się cykam patrząc co się ostatnio na OLC odwala. #olx #steamdeck #oszukujo #olx
@ggs-hg: a przesyłkę masz z olx? Kojarzę, że jest jakiś scam na te przesyłki, tj. wysyłasz komuś sprzęt za pośrednictwem OLX, ktoś po drugiej stronie zgłasza do OLX, że sprzęt nie działa a tamci rozpatrują sprawę pozytywnie na rzecz oszusta i ostatecznie dostajesz przy zwrocie jakiś podmieniony przedmiot
@ggs-hg: ktoś opisywał dokładnie taki sam przypadek czy też być może było to jakieś znalezisko tutaj na wykopie. Z tego co pamiętam to facet też miał nagrania jak laptop się uruchamia i jak go pakował do wysyłki. Nic to nie pomogło, kupujący przesłał zdjęcie czarnego ekranu (de facto wyłączonego laptopa) twierdząc, że ten nie działa i OLX pomimo dowodów od sprzedającego się na niego wypiął.
@ggs-hg: Rozumiem, no nic, życzę Tobie abyś trafił na kogoś uczciwego i jako że sam niebawem będę w podobnej sytuacji (jako sprzedający na OLX) to kieruję życzenia również do własnej osoby ( ͡°͜ʖ͡°)
@robert-kuzba: tak, głównie do generowania danych testowych, jakiś test fixture, czy też samych testów. Generalnie wszystkiego czego nie chce mi się klepać ręcznie
#programista15k #gruparatowaniapoziomu Jak wystawiacie endpointy w Springu, to kładziecie nacisk na to żeby były zgodne z REST? Abstrahując od typowego CRUD, np macie dość złożoną encję / resource i chcecie wystawić endpoint na zmianę nazwy (pola „name” w tej dużej strukturze). Jak byście to zaprojektowali?
Opłaca się iść na bootcamp: Podstawy Pythona w tworzeniu oprogramowania? Jest promka z okazji nowego roku i kurs 20h materiałów wideo + zeszyt zadań za 11 999 PLN. Niby dużo kasy ale w opiniach są wpisy, że ktoś faktycznie załapał się na staż w dziale IT itp więc niby jest jakaś tam gwarancja zatrudnienia a poza tym jest to inwestycja w swoją przyszłość. Z tego co wiem Python jest nawet używany przez
#programista15k #programowanie #pracait #pracbaza