Witam mirki, potrzebuję rady fachowca. Otóż postanowiłem dzisiaj z kolegą porozkręcać nasze rowery, i pojawił się problem, na zdjęciu widać hak bodajże (jestem laikiem), śrubki powinny być wkręcone od środka, a były od zewnątrz. W ramie stępił się gwint, na haku jako tako trzyma. I teraz pytanie, da się coś z tym zrobić ? Może założyć dłuższe, tak aby przechodziły na zewnętrzną stronę, i dać nakrętkę ? Daję zdjęcie #rowery
Armazi - Witam mirki, potrzebuję rady fachowca. Otóż postanowiłem dzisiaj z kolegą po...

źródło: comment_1594148172h52dQVgjMU9lLiKBEnfP2l.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Armazi: kup zestaw do naprawy gwintów. Musisz rozwiercić i wkręcić taką sprężynkę. Poszukaj na necie bardzo łatwe do zrobienia a gwint pewnie będzie jeszcze mocniejszy niż oryginalny.
  • Odpowiedz
Do tej pory jeździłem z przyczepką rowerową dopinaną na szybkozłączu. Teraz chcę ją podpiąć do osi dokręcanej nakrętką. Boję się, że mi przyczepka będzie odkręcać tę śrubę osi. Potrzebuję więc chyba takiego adaptera "przedłużającego" oś. Kojarzy ktoś, czy u nas dostanę tego typu adapter?

A może ktoś jeździ z przyczepką tak zamontowaną i jest OK? Nie odkręca się śruba pod naciskiem dyszla przyczepki?
https://www.fahrradanhaenger-direkt.de/199/kupplungs-adapter-m10-vollachsen?number=F1466

#rower #rowery #przyczepkirowerowe
Cyfranek - Do tej pory jeździłem z przyczepką rowerową dopinaną na szybkozłączu. Tera...

źródło: comment_1594139711ozoRunjkJsf5lfwC0p1wIC.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jaki rower kupic? Tak naprawde do wszystkiego, od jazdy po bulki do sklepu, po 100 kilometrowe trasy przez asfalt na zmiane z polnymi sciezkami (czyli jazda typowo rekreacyjna). Najbardziej zalezy mi na predkosci jazdy, czyli tu by sie nadawal szosowy ze wzgledu na aerodynamiczna pozycje, ale z drugiej strony chyba niezbyt sie nadaje w terenie i nie jest wygodny.
#rower #kolarstwo #rowery #szosa #
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki zastanawiam się nad zakupem GIANT STANCE E+ 2 POWER 25KM/H RED 2020 jest ktoś kto zna się na osprzęcie i może powiedzieć czy warty swojej ceny?
Rama: Aluminium - Aluxx SL, system zawieszenia FlexPoint 120mm
Widelec: SR SUNTOUR XCR 34 Air LO R, 27.5+, skok 130mm, tapered, blokada, 110x15 Quick-Loc
Damper: ROCKSHOX Monarch R, 184x44mm
liczba biegów: 10
Przerzutka tył: Shimano SLX RD-M7000
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej,
Mam stary ok. 10- letni rower trekkingowy w którym chciałbym wymienić tylne koło. Rozmiar rozstawu ramy w miejscu mocowania tylnego koła wewnątrz widełek to niecałe 132mm. Chciałbym koło już z zamontowanym wolnobiegiem. Na allegro jest pasujące koło, ale rozstaw to 135mm. Pytanie brzmi czy mogę rozgiąć widełki i zamontować to koło. Czy nic się nie stanie? Rama jest aluminiowa. Ktoś z was już tak robił? Ewentualnie gdzie można znaleźć koło wraz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#bike, #mtb #rower #rowery #rowerygorskie

Mirki potrzebuje waszej porady. Moj aktualny hardtail padl i zdecydowalem sie na kupno "fully"
Dostalem chyba (???) dobra cene za rower i potrzebuje waszej oceny.
Rower: Cannondale Trigger 3
Cena: 9800zl /
jeanpaul - #bike, #mtb #rower #rowery #rowerygorskie

Mirki potrzebuje waszej porad...

źródło: comment_15940586031KZClo0tZcOA4B2QeOoRVE.jpg

Pobierz

Kupic czy nie kupic?

  • Kupic, fajny rowerek 22.2% (10)
  • Nie kupic, za drogi badziew 68.9% (31)
  • Inne 8.9% (4)

Oddanych głosów: 45

  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@jeanpaul @drzuo To że jest nieśmigany nie znaczy że to nówka sztuka a to że to SLX nie bolało by gdyby to był nowy SLX. Ten rower ma z 7 lat, od tego czasu w mtb zmieniło się wszystko. 3x10, octalink, geo jakby p-------ł w drzewo, na 90% brak miejsca na linkę sztycy albo sensowne opony. Muzeum.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć, niestety napęd alivio który ma z 8l już odmawia posłuszeństwa i trzeba by wymienić, dawno nie interesowałem się rowerkami i nie wiem co teraz jest lepsze do mtb/xc, chociaż bardziej przełajowo jeżdżę.
Rower składany parę lat temu, już trochę wyrosłem bo za gimbusa go robiłem ale chcę jeszcze ta ramę wyjeździć bo mi się podoba.
Rama 16 cali, koła 26.
Ogolem założenia są takie:
- najlepiej do 1500zl za cały zestaw
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DonCebulione: dobra chyba to samo deore bez xt, co chwila zmieniają te nazwy idzie jebla dostać.
Widzę że przerzutka tył + kaseta z 700zl w xt, dodatkowo korba z supportem 600zl więc tak jak mówisz wychodzi
  • Odpowiedz
Mirki nie chce wyjść na debila xD kupiłem sobie kask i moja głowa ma obwód 59 więc jest na pograniczu m/l według producenta. Tak wygląda na mojej głowie xD mam wrażenie, że wyglądam w nim jak kretyn. Ale nie lata mi na głowie tylko wydaje mi się ciężki ale może to normalne, bo w życiu nie nosiłem kasku na głowie (,) #rower #kask #
k.....w - Mirki nie chce wyjść na debila xD kupiłem sobie kask i moja głowa ma obwód ...

źródło: comment_1594046589rD9Zqdo6tft0HbPdwR5EXZ.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki jaki amortyzator mtb w granicach 1000 zł polecacie? Koło 27,5, mazowieckie lasy a nie żadne góry ale dużo korzeni, wąwozów itp. Fajnie jakby był w miarę łatwy w utrzymaniu #mtb #rower #rowery
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaką tanią lampkę rowerową na przód?
Szukam dla rozowego paska alternatywy do #convoy
Nie musi być dawać tyle swiatła co Convoy.

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

P---------m dzisiaj tylną oponę na malutkim szkiełku, do tego bieżnika już prawie nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°) Które opony byście polecili? Jeżdżę i po asfalcie i po lasach, podejrzewam jednak że z przewagą lasów i tym podobnych. Obecnie mam fabryczne IMPAC CROSSPAC 700x38C 28x1.50 na kołach 28 calowych. Budżetowo tak myślę do 70 złotych, chociaż zastanawiam się nad taką:
https://www.centrumrowerowe.pl/opona-schwalbe-marathon-pd5743/?v_Id=30657
#rower #rowery #
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dybligliniaczek: no bo szutrowa droga to no-go dla tej oponki. tylko ulica. na takim malym piasku to i na oponach z duzym bieznikiem lezalem na zakrecie xD wiec nie ma rady

no ale do z-----------a to jest dobra ta schwalbe. wedlug garmina do 41,3 km/h sie na niej rozpedzam ale mysle ze do 42 dobije :)
  • Odpowiedz
Mirki, mam do Was pytanie. Użytkuje mojego krossa evado 4.0 od mniej więcej miesiąca i zauważyłem poniższą rzecz. Łancuch na przełożeniu 2x6 i 3x6-8 trze o zewnętrzną część przedniej przerzutki. Wybaczcie za brak fachowych nazw, ale wciąż się uczę. ( ͡° ʖ̯ ͡°).

Wspomniane tarcie, które emituje wkurzający mnie dzwięk nie jest ciągłe, a po 2-3 obrotach pedałami. Najprawdopodobniej spowodowane jest to, że tylnie zębatki trochę "pływają".

Teraz tak:
-rower złożony w oficjalnym
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@underthinking: A co do śruby w przedniej przerzutce - jak długo kręcisz tą śrubą i łańcuch nie spada poza zębatkę i biegi dobrze wchodzą z przodu to możesz dalej regulować. Tylko uważaj żebyś za bardzo jej nie wykręcił bo może wypaść i zgubisz. Być może trzeba będzie napiąć linkę przerzutki. Jeśli nie ma luzów na korbie, suporcie i kasecie, i jeśli przednia przerzutka jest rzeczywiście dobrze wyregulowana to następną czynnością
  • Odpowiedz
  • 0
Czy jest jakaś mapa interaktywna, na której można by oznaczać trasy jakimś kolorem i z komentarzem? Typu chcę zaznaczyć że jakiś odcinek jest kiepski bo ścieżka rowerowa jest z kostki, albo inny że jest spoko bo asfalt. Chciałbym sobie tak zmapować i opisać swoje okolice żeby później planować jazdy po dobrych drogach.
#rower #rowery #kolarstwo #mapy #kiciochpyta
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@furcio: OSM to bardziej baza danych aniżeli tylko cyfrowa mapa. Należałoby na wszelkich drogach gruntowych czy bocznych tagować tym kluczem wg instrukcji:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Key:surface?uselang=pl
Są jeszcze inne klucze, które wskazują np. na stan takiej drogi. Problemem OSM jest fakt, że tych danych na ogół nie ma, ponieważ są to szczegóły, których bez wizyty na miejscu nie określisz, dużo osób mapuje ze zdjęć satelitarnych, bo ważniejsze jest po prostu w ogóle dodanie
  • Odpowiedz