Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
2
Czy można uczyć się jazdy na rowerze na ścieżce rowerowej?

Otóż nie jest to takie proste.
z- 6
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
@ssehflodur spokojnie, mój początkowy budżet to było 1500 XD
Mnie właśnie ten napęd odstrasza 2x9, nie wiem, czy najwyższy bieg będzie w stanie dać radę przy jeździe na prostej czy będę machał nogami jak chomik w kółku XD
Mówisz, że Trek ma gorszy osprzęt od którego z nich? Każdego?
Mnie właśnie ten napęd odstrasza 2x9, nie wiem, czy najwyższy bieg będzie w stanie dać radę przy jeździe na prostej czy będę machał nogami jak chomik w kółku XD
Mówisz, że Trek ma gorszy osprzęt od którego z nich? Każdego?
Komentarz usunięty przez autora
- 0
Mircy mam pytanko, napęd mi się skończył (potrzebuję nowej korby, kasety i przerzutki przedniej), uznałem, że nie ma się co z trupem p-------ć i wymienię cały na nieco nowocześniejszy. Pisałem do dwóch sklepów o pomoc w doborze części, ale mnie zlali, więc może Wy mi pomożecie?
Mój rower to dość leciwy już GT Karakoram 2.0 2013r.
Napęd obecnie stoi na kasecie hg400, czy dam radę założyć kasetę 10rz zamiast niej? Czy będę
Mój rower to dość leciwy już GT Karakoram 2.0 2013r.
Napęd obecnie stoi na kasecie hg400, czy dam radę założyć kasetę 10rz zamiast niej? Czy będę
źródło: comment_1593612887Al7cINDJruCuoIhq46Zqqa.jpg
PobierzWczoraj pojeździłem pożyczonym rowerem trekingowym by potestować Lazaro elitary V (wrzucałem na tag #rower wpis) na ramie L ale według mnie był za duży dla mnie uważam że pod mój wzrost 178 powinienem mieć ramę M czyli 19 cali kumpel co ma ten sam wzrost mówi że jest OK xD To normalne że ma się dosłownie ręce maksymalnie wyciągnięte i zablokowane łokcie na rowerze? Próbowałem regulować siodełko ale nic to
Jakiej wielkości rama do wzrostu 178
- M - 19 cali 90.6% (29)
- L - 21 cali 9.4% (3)
- 0
Wszystkke kandsy Spartacusy i inne lazaro są przewymiarowane
@Norskee: Te lazaro zresztą są nie do kupienia modeli co mnie interesują nie ma na ich stronce na necie ani na allegro ( ͡° ʖ̯ ͡°) Myślę że bym kupił tego spartacusa co piszesz jak dobry. Bo na pewno w lazaro rama 21 dla mnie odpada.
@Pepe_Boomer: M powinno być odpowiednie. Chyba że jesteś nie proporcjonalny niż standardowa osoba 178cm, znaczy krótkie nóżki lub odwrotnie
- 2
- 0
@mietkomietko: Nie mam jakiegoś przywiązania do marki. Ten jakby No Name chociaż piszą ze na licencji krossa. Czy firma ma znaczenie ? Giant , kross, cube , merida oferują w tej cenie zazwyczaj altus/acera i alivio i oczywiście brak ht. On jest ogólnie dostępny w większości marketów. Czy to ze z marketu dyskwalifikuje ?
#motoryzacja #samochody #rowery #rower
Kto z Was, szanowne Mireczki, używa bagażnika rowerowego na hak firmy AMOS, Tytan Plus 3, o takiego: http://sklep.cubik.pl/sklep/p-3867-AMOS_Tytan_Plus_3_(13_pin)_-_na_3_rowery ?
Potrzebuję czegoś solidnego, ale nie w cenie Thule, bo bagażnik będzie używany może ze 3-4 razy w roku, więc bez sensu ładować 2 tysiące. Jakieś opinie na temat użytkowania, jakości wykonania?
Kto z Was, szanowne Mireczki, używa bagażnika rowerowego na hak firmy AMOS, Tytan Plus 3, o takiego: http://sklep.cubik.pl/sklep/p-3867-AMOS_Tytan_Plus_3_(13_pin)_-_na_3_rowery ?
Potrzebuję czegoś solidnego, ale nie w cenie Thule, bo bagażnik będzie używany może ze 3-4 razy w roku, więc bez sensu ładować 2 tysiące. Jakieś opinie na temat użytkowania, jakości wykonania?
Siema, chcę kupić rower, będzie to mój drugi rower po tym który dostałem 15 lat temu na komunię, mam zamiar jeździć głównie po drogach asfaltowych i może czasem utwardzonej drodze polnej. Z tego co widzę rowery crossowe różnią się głównie marka osprzętu (tu kieruje się zasadą im więcej shimano tym lepiej xD), a poza tym dwoma rzeczami: hamulce tarcza / vbrake i możliwość blokowanie amortyzatora lub jej brak (tutaj czasem blokada na
@diabe: dobry v-brake będzie lepszy od słabych tarcz. Allegro nie jest dobrym miejscem na kupno roweru. Lepszy byłby sklep rowerowy, żebyś mógł się przymierzyć do roweru czy będziesz się na nim dobrze czuł. Blokowanie amora przy takim jeżdzeniu jak planujesz to zbędny piard.
@diabe idź do Decathlon
- 6
Jeżeli w PL są janusze z olx to we Francji najbardziej popularni są pierre z leboncoin. Są to jednak osobniki zupełnie innego typu niż janusze. Najprawdopodobniej stawiają oni na handel maksymalnie lokalny ponieważ jakość ich ofert jest tak tragiczna, że tylko osoby zdesperowane lub mieszkające po sąsiedzku się nimi zainteresują ze względu na totalny brak istotnych informacji. Albo podejdziesz obejrzeć w ciemno albo będziesz zmuszony do niemal dziennikarskiego wywiadu. W załączeniu przykładowa
źródło: comment_1593501129vX46voXLzVUCYp7Yt0G4NA.jpg
Pobierz@piwuch ej, ale to przecież jest VVT cannondale 26" SL4!
Rozmiar ramy 20".
Jakby zszedł do 220 ojro i nie miał do niego daleko to nie tak źle.
Rozmiar ramy 20".
Jakby zszedł do 220 ojro i nie miał do niego daleko to nie tak źle.
@piwuch: zdjecie z leboncoin ( ͡° ͜ʖ ͡°) sam z niego korzystam tylko do zakupow informatycznych, wlasnie ten brak opisu jest zwykle kompensowany tym ze wiekszosc rzeczy jest zalatawiana przez telefon bo ludziom nie chce sie opisywac wszystkiego.
Bry. Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej szosy endursnce /gravela. Jest ktoś obeznany w temacie i mi doradzi bo materiałów jest tyle że głowa mała i ciężko się odnaleźć. Chce wydać 4000-5000 max za nowego. Chciałbym coś w miarę uniwersalnego do trasy po ścierkach rowerowych, do miasta i poza. Może szosa z szerszym kapciem i tarczowymi hamulcami? Pomożecie?!
Trza zrzucić bębenek po koronowirusie i to chyba opcja dobra. Teraz jeżdżę na rowerze crossowym
Trza zrzucić bębenek po koronowirusie i to chyba opcja dobra. Teraz jeżdżę na rowerze crossowym
@fiolek21 uuu 5k to ci nawet na dobre koło nie starczy, a l carbonowej ramie nie wspominając.
Imo powinieneś poczekać i dołożyć z jakieś 20k, wtedy będzie jakiś sens tego kupna.
Pozdrawiam
Imo powinieneś poczekać i dołożyć z jakieś 20k, wtedy będzie jakiś sens tego kupna.
Pozdrawiam
@fiolek21 za 5kola to już możesz wybierać co Ci się podoba. Ja mam cube attain sl disc na 105 i jestem zadowolony.
- 0
@lacksDescription SPD, obecne opony napompuj na full
konto usunięte via Android
- 3
@lacksDescription SPD daje większe możliwości jeśli chodzi o technikę jazdy i lepszy przepływ energii. Jak wyżej, najpierw SPD + większe ciśnienia, potem opony, a najlepiej opony + koła.
Mam bagażnik rowerowy na dach. No i po montażu, nie przewidziałem jednej rzeczy. Mocowanie do ramy rowerowej jest na rurkę, ja mam profil... Jest możliwość dokupienia jakiegoś adaptera do takiego mocowania...? Niby jest to w miarę stabilne, ale boję się jednak, że podczas podmuchów rower się z tego wyśliźnie.
#rower #rowery
#rower #rowery
@Zielony34: ja zaciskalem alu ramy przez szmatki czy tam mikrofibry, dociagniete mocno ale bez przesady i bylo ok nawet przy 130kmh
- 0
@trace_error: @kierownik123: wczoraj się po mocnych wybojach przejechałem i jak rower mocno pokiwa się na boki, to śruba mocująca delikatnie popuszcza... Muszę jakiś kawałek gumy wsadzić, bo na fibrze będzie większy poślizg przy ruchu.
@pepe_czarodziej: Pełne Deore w napędzie, sensowne hamulce. Do jeżdżenia po ścieżkach o wszelakiej kondycji na 99,9% więcej potrzebować nie będziesz (a skoro nie kupujesz MTB to raczej na bezdroża się nie wybierasz ( ͡° ͜ʖ ͡°))
@pepe_czarodziej: ja mam 5.0 2016, tez pelne deore i bardzo sobie chwale.
Potem niestety deore jest tylko w wyzszych
Potem niestety deore jest tylko w wyzszych
Witam wszystkich.
Doradźcie mi proszę sensowne oponki (cena/jakość) do roweru MTB o przeznaczeniu 85% drogi rowerowe/asfalt i 15% las. Obecnie mam takie decathlonowe 26x2.00 all terrain i marna to przyjemność w dojeżdżaniu do pracy. Wyczaiłem continental double fighter III, no ale jestem zdania, że osoby siedzące mocno w rowerach lepiej mi podpowiedzą, niż sprzedawcy w sklepach.
Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi!
#rowery #mtb #opony
Doradźcie mi proszę sensowne oponki (cena/jakość) do roweru MTB o przeznaczeniu 85% drogi rowerowe/asfalt i 15% las. Obecnie mam takie decathlonowe 26x2.00 all terrain i marna to przyjemność w dojeżdżaniu do pracy. Wyczaiłem continental double fighter III, no ale jestem zdania, że osoby siedzące mocno w rowerach lepiej mi podpowiedzą, niż sprzedawcy w sklepach.
Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi!
#rowery #mtb #opony
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 1
@kozak1920: Ja właśnie mam te conti, mniej więcej też tak jeżdżę, za tą cenę dają radę. Też szukałem, pytałem, wiem jedno, ile ludzi tyle opinii.
- 1
@kozak1920: Wygląda spoko, obczaj jeszcze Schwalbe Marathon i Land Crusier ale to podobny poziom.
- 0
@1918: kolekcje z ubiegłych sezonów, a także aktualne, zarówno w I jak i II gatunku, występujące często w niepełnych rozmiarach, lub zastępczych opakowaniach. Towar outletowy może również nie posiadać kompletnych metek oryginalnych (części lub wszystkich).
@1918: https://pl.wikipedia.org/wiki/Outlet
W teorii to jedno, a to jak traktuje to słowo właściciel outletu to drugie. W teorii powinny być tam rowery ze zwrotów, starsze roczniki, testowe, powystawowe etc.
W teorii to jedno, a to jak traktuje to słowo właściciel outletu to drugie. W teorii powinny być tam rowery ze zwrotów, starsze roczniki, testowe, powystawowe etc.
Mirki rowerowe, kupiłem sakwy z haczykami na bagażnik, ale okazało się (czyt. nie sprawdziłem tego), że to solidny germański gruborurkowy bagażnik i te haczyki nie wskoczą. Czy jest jakiś gotowy patent/ adapter, żeby dało się je jednak założyć tak, jak producent se wymyślił?
Mocowanie sakw mniej więcej takie
Na razie tylko na taką nakładkę trafiłem
https://www.rowertour.com/p/177987/xlc-ba-x15-adapter-z-uchwytem-na-sakwy-carry-more?gclid=CjwKCAjw_-D3BRBIEiwAjVMy7FOKUtpY5p16YENC3AkEk1IX9kpj0l_aVx2YMjSnWryKCeg89Tu_5xoCwsgQAvD_BwE
Mocowanie sakw mniej więcej takie
Na razie tylko na taką nakładkę trafiłem
https://www.rowertour.com/p/177987/xlc-ba-x15-adapter-z-uchwytem-na-sakwy-carry-more?gclid=CjwKCAjw_-D3BRBIEiwAjVMy7FOKUtpY5p16YENC3AkEk1IX9kpj0l_aVx2YMjSnWryKCeg89Tu_5xoCwsgQAvD_BwE
@elmo141: jeśli możesz to nie taguj #rowerowyrownik bez dodawania kilometrów przejechanych na rowerze
@elmo141: pod crosso jest adapter pod dolny hak. Pod to coś, wątpię czy będzie w miarę eleganckie rozwiązanie.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@zigu007: Kupiłam własnie na alledrogo ONGUARD Revolver 8133 120cm, długi, elastyczny, powinien dać radę
- 0
Mieszkam obecnie w holandii, musze jak najszybciej kupić sobie jakiś rower, poniewaz mój szofer wyjeżdża :/ dziennie będę pokonywać jakieś 8 do max 30 kilometrów co drugi dzień ( dojazdy na siłownię), a więc zależy mi na tym, aby jak najmniej sie zajechać przed treningiem i dojechać po, będę nim też jeździć na zakupy z plecakiem. Mam budżet do 400€, lub z bólem serca 450€ i tutaj mam do was dwa pytania,
- 1
@Tuff: No nie powiem, ciekawa opcja. Zalezy mi na tym, aby sie nie męczyć, po treningu nóg ciezko bedzie przejechać na miejskim 10km, skoro jest toporny. Na pewno wezmę go pod uwage albo może i go wezmę + dokupie blotniki i torby jesli da radę. Dzięki :)
@LukasQuark: Ten ostatni z decathlona to nie jest typowo miejski, bardzo możliwe, że właśnie o taki rower Ci chodzi, ja mam niestety coś bardziej topornego i ważącego chyba z 20kg (gazelle eclipse). Marzy mi się cannondale Bad Boy ale to może w przyszłym roku :)





























https://www.cube.eu/pl/2020/bikes/road/cyclocross-gravel/nuroad/cube-nuroad-pro-blacknsharpgreen-2020/
lub
https://katalog.bikeworld.pl/2019/web/produkt/rowery_szosowe/endurance/specialized/62726/meski_diverge_e5_comp