• 0
@ssehflodur spokojnie, mój początkowy budżet to było 1500 XD

Mnie właśnie ten napęd odstrasza 2x9, nie wiem, czy najwyższy bieg będzie w stanie dać radę przy jeździe na prostej czy będę machał nogami jak chomik w kółku XD

Mówisz, że Trek ma gorszy osprzęt od którego z nich? Każdego?
  • Odpowiedz
Mircy mam pytanko, napęd mi się skończył (potrzebuję nowej korby, kasety i przerzutki przedniej), uznałem, że nie ma się co z trupem p-------ć i wymienię cały na nieco nowocześniejszy. Pisałem do dwóch sklepów o pomoc w doborze części, ale mnie zlali, więc może Wy mi pomożecie?
Mój rower to dość leciwy już GT Karakoram 2.0 2013r.
Napęd obecnie stoi na kasecie hg400, czy dam radę założyć kasetę 10rz zamiast niej? Czy będę
Stashqo - Mircy mam pytanko, napęd mi się skończył (potrzebuję nowej korby, kasety i ...

źródło: comment_1593612887Al7cINDJruCuoIhq46Zqqa.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wczoraj pojeździłem pożyczonym rowerem trekingowym by potestować Lazaro elitary V (wrzucałem na tag #rower wpis) na ramie L ale według mnie był za duży dla mnie uważam że pod mój wzrost 178 powinienem mieć ramę M czyli 19 cali kumpel co ma ten sam wzrost mówi że jest OK xD To normalne że ma się dosłownie ręce maksymalnie wyciągnięte i zablokowane łokcie na rowerze? Próbowałem regulować siodełko ale nic to

Jakiej wielkości rama do wzrostu 178

  • M - 19 cali 90.6% (29)
  • L - 21 cali 9.4% (3)

Oddanych głosów: 32

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wszystkke kandsy Spartacusy i inne lazaro są przewymiarowane


@Norskee: Te lazaro zresztą są nie do kupienia modeli co mnie interesują nie ma na ich stronce na necie ani na allegro ( ͡° ʖ̯ ͡°) Myślę że bym kupił tego spartacusa co piszesz jak dobry. Bo na pewno w lazaro rama 21 dla mnie odpada.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pepe_Boomer: M powinno być odpowiednie. Chyba że jesteś nie proporcjonalny niż standardowa osoba 178cm, znaczy krótkie nóżki lub odwrotnie
  • Odpowiedz
Mirki, potrzebuje kupić rower MTB. Jazda 50/50 asfalt/las/inne nierówności. Jeżdżę z dzieciakiem w foteliku z tylu. Kwota 2000-2500. Miło widziany osprzęt altus/deore. Hamulce hydrauliczne. #rowery #sport #turystyka #rower
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mietkomietko: Nie mam jakiegoś przywiązania do marki. Ten jakby No Name chociaż piszą ze na licencji krossa. Czy firma ma znaczenie ? Giant , kross, cube , merida oferują w tej cenie zazwyczaj altus/acera i alivio i oczywiście brak ht. On jest ogólnie dostępny w większości marketów. Czy to ze z marketu dyskwalifikuje ?
  • Odpowiedz
#motoryzacja #samochody #rowery #rower

Kto z Was, szanowne Mireczki, używa bagażnika rowerowego na hak firmy AMOS, Tytan Plus 3, o takiego: http://sklep.cubik.pl/sklep/p-3867-AMOS_Tytan_Plus_3_(13_pin)_-_na_3_rowery ?

Potrzebuję czegoś solidnego, ale nie w cenie Thule, bo bagażnik będzie używany może ze 3-4 razy w roku, więc bez sensu ładować 2 tysiące. Jakieś opinie na temat użytkowania, jakości wykonania?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema, chcę kupić rower, będzie to mój drugi rower po tym który dostałem 15 lat temu na komunię, mam zamiar jeździć głównie po drogach asfaltowych i może czasem utwardzonej drodze polnej. Z tego co widzę rowery crossowe różnią się głównie marka osprzętu (tu kieruje się zasadą im więcej shimano tym lepiej xD), a poza tym dwoma rzeczami: hamulce tarcza / vbrake i możliwość blokowanie amortyzatora lub jej brak (tutaj czasem blokada na
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@diabe: dobry v-brake będzie lepszy od słabych tarcz. Allegro nie jest dobrym miejscem na kupno roweru. Lepszy byłby sklep rowerowy, żebyś mógł się przymierzyć do roweru czy będziesz się na nim dobrze czuł. Blokowanie amora przy takim jeżdzeniu jak planujesz to zbędny piard.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Przejechałem dziś 14km rowerem, nie czuje dupska i nóg. Gdzie można zapisać się do tego waszego klubu miłośników pedałów??
#rower #rowery
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeżeli w PL są janusze z olx to we Francji najbardziej popularni są pierre z leboncoin. Są to jednak osobniki zupełnie innego typu niż janusze. Najprawdopodobniej stawiają oni na handel maksymalnie lokalny ponieważ jakość ich ofert jest tak tragiczna, że tylko osoby zdesperowane lub mieszkające po sąsiedzku się nimi zainteresują ze względu na totalny brak istotnych informacji. Albo podejdziesz obejrzeć w ciemno albo będziesz zmuszony do niemal dziennikarskiego wywiadu. W załączeniu przykładowa
piwuch - Jeżeli w PL są janusze z olx to we Francji najbardziej popularni są pierre z...

źródło: comment_1593501129vX46voXLzVUCYp7Yt0G4NA.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piwuch: zdjecie z leboncoin ( ͡° ͜ʖ ͡°) sam z niego korzystam tylko do zakupow informatycznych, wlasnie ten brak opisu jest zwykle kompensowany tym ze wiekszosc rzeczy jest zalatawiana przez telefon bo ludziom nie chce sie opisywac wszystkiego.
  • Odpowiedz
Bry. Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej szosy endursnce /gravela. Jest ktoś obeznany w temacie i mi doradzi bo materiałów jest tyle że głowa mała i ciężko się odnaleźć. Chce wydać 4000-5000 max za nowego. Chciałbym coś w miarę uniwersalnego do trasy po ścierkach rowerowych, do miasta i poza. Może szosa z szerszym kapciem i tarczowymi hamulcami? Pomożecie?!

Trza zrzucić bębenek po koronowirusie i to chyba opcja dobra. Teraz jeżdżę na rowerze crossowym
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@fiolek21 uuu 5k to ci nawet na dobre koło nie starczy, a l carbonowej ramie nie wspominając.

Imo powinieneś poczekać i dołożyć z jakieś 20k, wtedy będzie jakiś sens tego kupna.

Pozdrawiam
  • Odpowiedz
Mirki, warto zainwestować w rower z dynamo w piaście, czy lepsze będą zwykłe lampki na akumulator?

#rower #rowery
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sargento: A lampki obciążają mózg - trzeba pamiętać żeby zabierać ze sobą i ładować ( ͡º ͜ʖ͡º)
Wpływ dynama jest znikomy przy rekreacyjnej jeździe, jeśli ktoś nie potrzebuje mocnego światła to i tych maks 10W nie odczuje.
  • Odpowiedz
Czołem rowerowe Mirki !

Jakiś czas temu kupiłem swój pierwszy #gravel - Kross Esker 2.0.

Mam założone fabryczne opony - WTB RIDDLER 700x37 COMP TAN.
Moje trasy to niemal sam asfalt i utwardzany szuter, myślałem aby w związku z tym założyć coś bardziej jak #szosa
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam bagażnik rowerowy na dach. No i po montażu, nie przewidziałem jednej rzeczy. Mocowanie do ramy rowerowej jest na rurkę, ja mam profil... Jest możliwość dokupienia jakiegoś adaptera do takiego mocowania...? Niby jest to w miarę stabilne, ale boję się jednak, że podczas podmuchów rower się z tego wyśliźnie.
#rower #rowery
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pepe_czarodziej: Pełne Deore w napędzie, sensowne hamulce. Do jeżdżenia po ścieżkach o wszelakiej kondycji na 99,9% więcej potrzebować nie będziesz (a skoro nie kupujesz MTB to raczej na bezdroża się nie wybierasz ( ͡° ͜ʖ ͡°))
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Witam wszystkich.
Doradźcie mi proszę sensowne oponki (cena/jakość) do roweru MTB o przeznaczeniu 85% drogi rowerowe/asfalt i 15% las. Obecnie mam takie decathlonowe 26x2.00 all terrain i marna to przyjemność w dojeżdżaniu do pracy. Wyczaiłem continental double fighter III, no ale jestem zdania, że osoby siedzące mocno w rowerach lepiej mi podpowiedzą, niż sprzedawcy w sklepach.
Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi!
#rowery #mtb #opony
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@1918: kolekcje z ubiegłych sezonów, a także aktualne, zarówno w I jak i II gatunku, występujące często w niepełnych rozmiarach, lub zastępczych opakowaniach. Towar outletowy może również nie posiadać kompletnych metek oryginalnych (części lub wszystkich).
  • Odpowiedz
Mirki rowerowe, kupiłem sakwy z haczykami na bagażnik, ale okazało się (czyt. nie sprawdziłem tego), że to solidny germański gruborurkowy bagażnik i te haczyki nie wskoczą. Czy jest jakiś gotowy patent/ adapter, żeby dało się je jednak założyć tak, jak producent se wymyślił?

Mocowanie sakw mniej więcej takie

Na razie tylko na taką nakładkę trafiłem
https://www.rowertour.com/p/177987/xlc-ba-x15-adapter-z-uchwytem-na-sakwy-carry-more?gclid=CjwKCAjw_-D3BRBIEiwAjVMy7FOKUtpY5p16YENC3AkEk1IX9kpj0l_aVx2YMjSnWryKCeg89Tu_5xoCwsgQAvD_BwE
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mieszkam obecnie w holandii, musze jak najszybciej kupić sobie jakiś rower, poniewaz mój szofer wyjeżdża :/ dziennie będę pokonywać jakieś 8 do max 30 kilometrów co drugi dzień ( dojazdy na siłownię), a więc zależy mi na tym, aby jak najmniej sie zajechać przed treningiem i dojechać po, będę nim też jeździć na zakupy z plecakiem. Mam budżet do 400€, lub z bólem serca 450€ i tutaj mam do was dwa pytania,
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tuff: No nie powiem, ciekawa opcja. Zalezy mi na tym, aby sie nie męczyć, po treningu nóg ciezko bedzie przejechać na miejskim 10km, skoro jest toporny. Na pewno wezmę go pod uwage albo może i go wezmę + dokupie blotniki i torby jesli da radę. Dzięki :)
  • Odpowiedz
@LukasQuark: Ten ostatni z decathlona to nie jest typowo miejski, bardzo możliwe, że właśnie o taki rower Ci chodzi, ja mam niestety coś bardziej topornego i ważącego chyba z 20kg (gazelle eclipse). Marzy mi się cannondale Bad Boy ale to może w przyszłym roku :)
  • Odpowiedz