@Logytaze: ogólnie nic specjalnego, taki rower na dojazdy z A do B. Jeśli chcesz coś szybszego, dalej do miasta, to poszukaj czegoś bez tego amortyzatora z przodu, wtedy rower będzie lżejszy. Opony niech ma te 32-40 mm. Przerzutki takie jak tutaj wystarczą, jeśli ma być czyściej to szukaj przerzutek w piaście np. Nexus, są w zasadzie bezobsługowe i wystarczą do spokojnej jazdy. Nexus będzie gorszy jeśli chcesz mieć duże przełożenie
  • Odpowiedz
Mam zagwostkę zastanawiam się czy warto mi zmienić rower crossowy na szosę lub gravel.

Widział ktoś takie porównanie szosa/gravel/cross na takim samym odcinku żeby ktoś przejechał i to nagrał albo opisał? Chętnie zobaczyłbym taki filmik na youtube.

#rower #szosa #gravel #rowery
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szybciej i wygodniej długie trasy


@LegoCiemnyLas: To polecam jakąś szosę z możliwością założenia szerszych opon, czyli coś z segmentu road+. Gravel też będzie spoko wyborem.

A gravel/road+ to kwestia bardzo umowna i wzajemnie się przenikająca. W każdym razie, oba typy będą o niebo lepsze niż rower crossowy w takim przeznaczeniu. I już nawet nie chodzi o sam przyrost prędkości (a taki na pewno będzie), ale o pozycję na rowerze i możliwość zmiany
  • Odpowiedz
Facet zszedł z chodnika na drogę dla rowerów nie patrząc do tyłu. Poleciałem. Bolą oba nadgarstki, łokieć, kolano. Od 1630 na SOR. Wiem że conajmniej łokieć złamany. Czekam na ortopedę.

Powiedział ' no co mogę panu powiedzieć... Przepraszam. ' i poszedł. Nawet szybko nie jechałem.

#zalesie #sor #rowery #rower #krakow #wawel
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gregor40: to sie dzwoni po policje i pogotowie a nie przepraszam i poszedl. Nieudzielenie pomocym ucieczka z miejska wypadku, uszkodzenia ciala powyzej 7 dni i heja
  • Odpowiedz
Ci przeklęci pedalarze, gdzie mają kamizelki? Gdzie mają OC? Gdzie testy ze znajomości kodeksu drogowego?
Przez nich człowiek w spokoju po drodze nie może jeździć bo się jeszcze rozwalają na całej szerokości w tych swoich ciasnych ciuszkach.

Grrrrrr

Na drogach powinno być przyzwolenie jazdy tylko po zdaniu wcześniej prawa jazdy, bo bez tego takie właśnie kwiatki wychodzą i człowiek życiem ryzykuje jazdę!!!!!oneoneoneone!
Wyrewolwerowanyrewolwer - Ci przeklęci pedalarze, gdzie mają kamizelki? Gdzie mają OC...

źródło: comment_1594900501Ehg9aD36yt3yQH2Tj7FqwP.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, możecie polecić jakiś rower crossowy do 3000 zł? Szukam czegoś do codziennej i raczej rekreacyjnej jazdy po mieście i poza miastem oraz jest dostępne na rynku. Zależy mi na tym, żeby mieć możliwość montażu bagażnika. Podoba mi się Trek Marlin 6 Niestety w Warszawie jest niedostępny i usłyszałem, że nie ma co liczyć na to, że się jeszcze pojawi.
#rowery #rower
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@selamort: Ten Trek, to chyba tak średnio crossowy jest. Jak więcej asfaltu niż wertepów to jednak bym szedł w coś bardziej cross niż cross country.
  • Odpowiedz
Może mi ktoś powiedzieć czy odczuję dużą różnicę w jeździe rowerami (na korzyść jednego, albo drugiego) z geometriami ze zdjęcia? De facto model roweru jest ten sam, tylko na ten rok zmienili geometrię i zastanawiam się czy jest sens dopłacać 3 tysiące do obecnego modelu za delikatnie (1,3 stopnia różniący się kąt główki ramy i większa średnica sztycy). Rower miałby być ujeżdżany codziennie po mniej więcej 60 do 90 kilometrów po każdym
krabozwierz - Może mi ktoś powiedzieć czy odczuję dużą różnicę w jeździe rowerami (na...

źródło: comment_1594819917vYTjhZm8c4oe5xZkfNgUdX.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krabozwierz: Nie żebym był fanboyem ale jeszcze się nie zawiodłem na accencie. Nie brałeś pod uwagę?

https://velo.pl/gorskie/gorskie-sztywne/maraton-xc-29/accent/peak-boost-xt

Mój SLX z przerzutką i manetką XT ważył 11.4kg ze starym ciężkim siodełkiem, koszykiem, kołami DT, które chyba są cięższe od tych accenta. Dam sobie uciąć rękę, że ta super piękna rama z super ciężkim NXem będzie i tak cięższa od ameliniowego.
  • Odpowiedz
@5MinutWolnosci: miałem takie cykanie cykliczne ostatnio, sprawdź czy wszystkie ogniwa łańcucha ruszają się względem siebie jak trzeba :) u mnie na jednym łączeniu coś się blokowało i to było przyczyną
  • Odpowiedz
Mirki drogie pomóżcie w poszukiwaniach. Marketowy rower zdechł (wreszcie!) i czas zakupić coś nowego (używanego). Budżet ~ 3-4k, dojazdy do pracy, miasto, cały czas po ścieżkach, ale sporo świateł, 14km w jedną stronę. Myślałem o napędzie paskowym (gates) bo jakoś nie mam serca do smarowania łańcucha, a namawia mnie też możliwość zmiany biegów na postoju (czego mi brakuje). Są jakieś istotne wady tego systemu (oprócz utrudnionej zmiany dętki z tyłu i wyższej
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dosyć awaryjny


@chosenon3: chyba sobie kpisz, jest wprost odwrotnie - jeżeli wymienia się raz w roku olej (albo i nie, czego wiele osób nie robi) to te rowery robią tysiące kilometrów bez żadnych awarii. Jeszcze zależy od klasy samej piasty, ale wiele osób uprawia na tym nawet touring.

nie każdy to przeserwisuje a i części do tego są bardzo
  • Odpowiedz
@Kamokamo: Mój kolejny rower na dłuższe wycieczki to będzie właśnie jakiś gravel.

Zaletą tego Cube Hyde Race na pasku jest jego bezobsługowość: nic nie trzeba czyścić, smarować, regulować etc. wsiadasz i jedziesz. Wadą jest cena: raczej poniżej 4 tys. zł nie znajdziesz takiego, a pewnie bez paska i Alfine na tym samym sprzęcie rower by kosztował połowę ale potem dochodzi trochę wydatków i czasu na bieżącą konserwację, czego nie ma
dybligliniaczek - @Kamokamo: Mój kolejny rower na dłuższe wycieczki to będzie właśnie...

źródło: comment_15948169725n7iFLwxlnUHJtxbCNnFJP.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Pawelczi

Trzy przewody fazowe przy symetrycznym zasilaniu i obciążeniu nie potrzebują żadnego przewodu neutralnego czy plusa, ponieważ(przy połączeniu w gwiazdę) punkt neutralny tworzy się przez to, że suma kątów się równa zero
  • Odpowiedz
  • 1
Dobra mirk byłem w trzech sklepach i mam do wyboru póki co Giant contend are 3 2020 I trek Domane ar 3 z 2021. Jak zdążę to jeszcze do 15 myślę gdzieś podjechać obejrzeć coś innego

Co byście polecili z tych brać?
#rowery #rower #szosa
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach