Wykopki, uczę się już trochę czasu frontendu obecnie jestem na poziomie robienia do portfolio rozbudowanej strony sklepu w #react z #bootstrap w oparciu o api stronek typu dummyjson . Do tej pory uczę się sam ale pojawiła się opcja sfinansowania kursu z urzędu pracy. Czy warto się na to porywać, polecacie jakieś kursy ? Z jednej strony opinie o dostępnych kursach są mieszane i mogę stracić czas na
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
@tinum: We frontend to się nawet nie ma już co pchać, zapomnij już po zawodach jest. A kursy odradzam, ale jak za free byś miał to możesz wziąć nic nie tracisz
Korzystaliście z płatnej wersji Flowbite lub TailwindUI?
Jakie są wasze odczucia?
Jeśli nie to czy macie jakiś UI kit godny polecenia?
Jakie są wasze odczucia?
Jeśli nie to czy macie jakiś UI kit godny polecenia?
konto usunięte via Wykop
- 0
konto usunięte via Wykop
- 0
@Potezny_Odyniec: mamy duza apke na tailwind ui i moge polecic, ciagle dodaja nowe komponenty
- 0
Mam taki css, który zrobiłem dlatego, żeby przy najechaniu, nic nie skakało (border), ale teraz jest inny problem (pic rel), chciałbym, żeby bez większych modyfikacji struktury html, podkreślenie było tylko pod tekstem. Jak mogę to poprawić?
Kod: https://pastebin.com/8euYRMrQ
#css #webdev #html #react #programista15k
Kod: https://pastebin.com/8euYRMrQ
#css #webdev #html #react #programista15k
źródło: dlugi tekst
PobierzJakiej technologii użyć do stworzenia portfolio jakiegoś wykonawcy. Taka strona firmy gdzie będzie opis i kilka zdjęć, formularz kontaktowy. Chce żeby wyglądała nowocześnie. Na codzień tego nie robię, więc pytanie w co iść?
- Wordpress + wykupić jakiś theme (patrzyłem na Avada i wygląda spoko, ale opinie ma słabe na reddicie)
- React/Next + TailwindCSS
Drugie pytanie: ile mogę wziąć za przygotowanie takiej strony. To strona dla znajomego (dalszego), więc nie chce
- Wordpress + wykupić jakiś theme (patrzyłem na Avada i wygląda spoko, ale opinie ma słabe na reddicie)
- React/Next + TailwindCSS
Drugie pytanie: ile mogę wziąć za przygotowanie takiej strony. To strona dla znajomego (dalszego), więc nie chce
@Potezny_Odyniec: używam czasami Avada i jest ok, jest problem z szybkością działania, trzeba się napocić żeby lighthouse google był na zielono. Chociaż ostatnio dużo poprawili. Chyba bym wolał w React zrobić przy okazji się czegoś nowego nauczyć bo wordpress to tak lipa troche.
Znajdź albo wrzuć ofertę na jakiś portal z podobnymi założeniami, opisz co ma być i zobacz jak inni liczą, dorzuć do średniej ceny z 30% i masz
Znajdź albo wrzuć ofertę na jakiś portal z podobnymi założeniami, opisz co ma być i zobacz jak inni liczą, dorzuć do średniej ceny z 30% i masz
@Potezny_Odyniec: Jeśli nie umiesz projektować to można użyć gotowego theme, albo podpatrzeć coś u 'konkurencji"
- 0
Cześć,
Budując aplikację w #react poprzez Docker (node i nginx) po zainstalowaniu wszystkich pakietów i po 120-140 sekundach budowania, CPU na serwerze osiąga 100% wykorzystania i zamyka wszystkie inne kontenery w Dockerze. Pojawia się błąd " failed to receive status: rpc error: code = Unavailable desc = error reading from server: EOF". Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu tego problemu, ponieważ uniemożliwia mi to uruchomienie mojej aplikacji na produkcji.
Budując aplikację w #react poprzez Docker (node i nginx) po zainstalowaniu wszystkich pakietów i po 120-140 sekundach budowania, CPU na serwerze osiąga 100% wykorzystania i zamyka wszystkie inne kontenery w Dockerze. Pojawia się błąd " failed to receive status: rpc error: code = Unavailable desc = error reading from server: EOF". Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu tego problemu, ponieważ uniemożliwia mi to uruchomienie mojej aplikacji na produkcji.
- 0
#programowanie #programista15k #react
w jaki sposób najsensowniej można podzielić długi tekst na strony gdzie mamy dany kontener o jakiś wymiarach reprezentujący pojedynczą stronę? zrobiłem sobie funkcję, która wyraz po wyrazie za pomocą refa wypełnia kontener i jeśli jego wymiary przekroczą ten obszar strony to resetuje licznik i zaznaczam, że przechodzimy do kolejnej strony. Wszystko lajtowo ale jak dowaliłem trzy tomowy potop to złapało zadyszkę i widok
w jaki sposób najsensowniej można podzielić długi tekst na strony gdzie mamy dany kontener o jakiś wymiarach reprezentujący pojedynczą stronę? zrobiłem sobie funkcję, która wyraz po wyrazie za pomocą refa wypełnia kontener i jeśli jego wymiary przekroczą ten obszar strony to resetuje licznik i zaznaczam, że przechodzimy do kolejnej strony. Wszystko lajtowo ale jak dowaliłem trzy tomowy potop to złapało zadyszkę i widok
- 1
@IlllI mam już plan musze pamiętać obecny wyraz i pierwszy z aktualnej strony i na bierząco mierzyć aktualna strone a nie indeksy całej książki
konto usunięte via Wykop
- 0
@IlllI: ładuj na pałe pareset znaków na stronę (być moze w zależności od czcionki) i tylko na końcu dodawaj/usuwaj żeby dopełnić kilka wyrazów oraz poprzenoś je żeby nie ucinać w połowie
Potrzebuję zrobić reactowy komponent na wzór tego z obrazka. Czyli koło podzielone na 12 części, coś na wzór zegara. Po naciśnięciu na dane pole musi zwracać wartość 1-12. Chciałbym zrobić to samemu, zamiast korzystać z gotowych rozwiązań, bo ma być to mocno modyfikowane, więc nie chciałbym się ograniczać do jakiejś biblioteki reactowej. Jak najłatwiej to uzyskać? Głównie kształt takiego okręgu podzielonego na 12 obszarów.
#programowanie #javascript #react
#programowanie #javascript #react
źródło: Bez tytułu
Pobierz- 1
@z--x: o, fajne. Czegoś takiego szukałem. Wielkie dzięki!
- 0
Mam aplikację internetową w #react która ma ustawienia użytkownika/preferencje w okropnym panelu, wysuwającym się z boku. O ile to udzie na mobilnych, to na ekranach 1920x1680 wszystkie widżety są okropnie duże. Macie jakieś inspiracje jak mogą wyglądać tego typu elementy?
Na razie inspiruje się allegro, które na dużych ekranach ma po prostu "placek" na środku. Myślę, czy nie dodać jakichś zakładek, bo naprawdę dużo tych opcji.
Potrzebuje inspiracji.
#html
Na razie inspiruje się allegro, które na dużych ekranach ma po prostu "placek" na środku. Myślę, czy nie dodać jakichś zakładek, bo naprawdę dużo tych opcji.
Potrzebuje inspiracji.
#html
- 0
@darekdede1995: a nie ma jakiś gotowych czyichś aplikacji z ustawianiami? Będę się inspirował.
to na ekranach 1920x1680 wszystkie widżety są okropnie duże
@pyroxar: No to je zmniejsz w css dla takiej rozdzielczości? albo nie rozciągaj tego panelu na dużych rozdzielczościach na 100%
#programista15k #rekrutacja Od 2 miesięcy gorąco szukam roboty jako mid frontaś w #react #javascript 3 lata doświadczenia z hakiem, bo zwolnienia z powodu braku hajsu w startupie. I jest ogólnie stypa na rynku w opór. Wysłałem CVałek tyle co junior, był odzew, a i owszem. Doszło do jakichś kilkunastu rozmów, miałem z 12 technicznych rozmów, pare zadanek. Kilka z nich klapa, szukali kogoś lepszego
@lukaszwasyl: też ze dwa razy pamiętam jak dostałem absurdalny feedback. Na wstępie zaznaczyłem, że z wymagań nie miałem doświadczenia z X - powiedzieli że to taki mało istotny dodatek bo i tak mają devopsow. Na pytania odpowiedziałem wszystkie (po prostu nie było nic skomplikowanego), 4 proste zadania na live coding, zrobiłem inaczej niż rekruter ale wytłumaczyłem swoj punkt widzenia (sprawdziłem potem, że moje rozwiazanie było lepsze).
Dostałem feedback, że brali
Dostałem feedback, że brali
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Jak ktoś znajdzie czas, to może zajrzeć na moją bibliotekę do zarządzania state w React.
Chciałem aby była jak najprostsza i chyba mi się udało, bo działa jak zwykłe useState ale globalnie + obsługa dla wtyczki Redux DevTools :)
Tutaj paczka: https://www.npmjs.com/package/react-atomize-store
Kod: https://github.com/skorotkiewicz/react-atomize-store
Po
Chciałem aby była jak najprostsza i chyba mi się udało, bo działa jak zwykłe useState ale globalnie + obsługa dla wtyczki Redux DevTools :)
Tutaj paczka: https://www.npmjs.com/package/react-atomize-store
Kod: https://github.com/skorotkiewicz/react-atomize-store
Po
konto usunięte via Wykop
- 2
@aptitude: a czym to się różni od useContext + useReducer? Troche mniej kodu
- 0
a czym to się różni od useContext + useReducer? Troche mniej kodu
@Pozytywny_gosc: @anghelus Macie rację, mniej kodu, o to mi chodziło :)
A z useContext trzeba tworzyć osobny Provider a u mnie po prostu korzystacie z state jak z zwykłego useState :)
Z zustand też korzystałem przez dłuższą chwile i naprawdę też spoko jest.
Każdy może korzystać z narzędzi jakich woli :)
- 1
Czym się różnią:
onChange={ handleLimitChange }
oraz
onChange={ (e) => { handleLimitChange } }
Oraz (bez nawiasu jest zwracany komponent, a z nawiasem wynik funkcji?):
onChange={ handleLimitChange }
oraz
onChange={ (e) => { handleLimitChange } }
Oraz (bez nawiasu jest zwracany komponent, a z nawiasem wynik funkcji?):
- 0
@uzytkownik_wykop_pl: >(pomijam błąd w drugim)
gdzie błąd? Toż to żywcem z aplikacji mojej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
gdzie błąd? Toż to żywcem z aplikacji mojej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@pyroxar no masz deklarację funkcji anonimowej która po wywołaniu nie wywołuje handleLimitChange tylko ją zwraca.
- 0
Najlepiej abyś użył podejścia SSR(server side rendering) np. Next.js
@pyroxar: jeśli chcesz polepszyć SEO to tak. Tutaj na szybko znalazłem przykład migracji wraz z opisem dlaczego - https://blog.logrocket.com/how-to-adopt-next-js-into-your-existing-application/
- 0
Próbuję uzyskać pozycję scrolla w #nextjs i nic nie działa.
Próbowałem:
Próbowałem:
useEffect(()=>{
const scroll = (event) => {Cześć, nie wiem jak was, ale mnie strasznie wkurzał oficjalny kalendarz F1, który można było subskrybować na ich stronie. Nie dość, że nazwy wydarzeń zaczynają się od emoji i są pisane wielkimi literami to większość nazwy to niepotrzebne informacje jak sponsorzy czy oficjalne nazwy wydarzeń.
Postanowiłem to naprawić i na bazie oficjalnego kalendarza utworzyłem swój własny. Jeśli coś się zmieni tam, to będzie widoczne też u mnie. Moje zmiany obejmują tylko wyczyszczenie
Postanowiłem to naprawić i na bazie oficjalnego kalendarza utworzyłem swój własny. Jeśli coś się zmieni tam, to będzie widoczne też u mnie. Moje zmiany obejmują tylko wyczyszczenie
źródło: details
Pobierz
konto usunięte via Wykop
- 1
@elektryk91: podoba się dla mnie. pozdrawiam serdecznie.
- 0
@placebo_ framework narzuca strukturę i narzędzia. biblioteki możesz użyć w taki sposób jaki ci się podoba
@placebo_: @zwei, przy czym samo narzucenie struktury nie jest złe. Jak ktoś się zna na robocie, to biblioteka będzie dla niego super. Jak się nie zna, odwali taki szit architektoniczny używając biblioteki, ze nikt na to patrzeć i dotykać tego później nie chce. Nie bez powodu największe raki programowania widziałem właśnie w React, bo dużo juniorów się za niego bierze jako pierwsze narzędzie, bo taki Angular ma większy
- 0
Posiadam dwa telefony o tej samej rozdzielczości, lecz różnym rozmiarze ekranu. Napotykam tutaj problem związany z rozmiarem czcionki, gdyż na mniejszym ekranie jest ona mniejsza. Jakie inne parametry/kryteria powinienem uwzględnić w media queries, żeby czcionka lepiej wyglądała na mobilnych, oraz jak dokładnie to sprawdzić, gdy nie mam dostępnego ekranu o takiej samej gęstości?
#webdev #fronted
#css #react #programista15k
#webdev #fronted
#css #react #programista15k
@pyroxar: Normalnie w devtoolsach możesz zdefiniować szerokość, wysokość i device pixel ratio
konto usunięte via Wykop
- 0
hasło to: device pixel ratio i tu https://stackoverflow.com/questions/10529354/media-queries-and-device-pixel-ratio masz wątek o tym
konto usunięte via Wykop
- 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@6poziomprokrastynacji: Maximillian Schwarzmuller na YT i Udemy. Dobra, tradycyjna niemiecka jakość i precyzja (ale po angielsku).
czesc, rozkminiam jak dynamicznie importowac w React, mam 18 obrazkow svg z ktorych chce utworzyc komponenty, ktore beda w tej samej sekcji jako ikony.
Czy ktoś wie jak to zrobić? Gdzie znajdę informacje czy React.lazy() jest wspierane przez przeglądarki? pzdr
#react #programowanie #frontend #javascript
Czy ktoś wie jak to zrobić? Gdzie znajdę informacje czy React.lazy() jest wspierane przez przeglądarki? pzdr
#react #programowanie #frontend #javascript
react lazy jest wspierane przez wszystkie przeglądarki wspierające react 18 https://legacy.reactjs.org/docs/javascript-environment-requirements.html
A co do importu to np. https://ryanhutzley.medium.com/dynamic-svg-imports-in-create-react-app-d6d411f6d6c6
A co do importu to np. https://ryanhutzley.medium.com/dynamic-svg-imports-in-create-react-app-d6d411f6d6c6
- 3
Czy dobrze rozumiem, że #javascript to uniwersalny język, ale ze szczegółową implementacją zależną od silnika? Przy czym, silniki: V8 (Google Chrome), Gecko/SpiderMonkey (Firefox) i one są podobne, przeznaczone do stron www, są także GJS, który ma oprócz standardowej składni, jakies bindy do na przykład menadżera okien w #linux, a czym jest NodeJS? To też jest jakiś silnik?
Jak się ma do tego #react który kompiluje
Jak się ma do tego #react który kompiluje
@pyroxar: Node.js to środowisko uruchomieniowe dla JSa na backendzie. Pod spodem też korzysta z V8 i ma dodatkowe natywne metody m.in. do obsługiwania operacji na plikach
konto usunięte via Wykop
- 1
@pyroxar: o panie, traktuj silnik jako implementację interpretera. Tak samo jak w pythonie możesz mieć cython, jython i inne, albo jak możesz mieć różne interpretery/maszyny wirtualne dla javy.
V8 plus biblioteki i inne
a czym jest NodeJS? To też jest jakiś silnik?
V8 plus biblioteki i inne





























Nie mam żadnych oczekiwań finansowych na starcie, chce jedynie zacząć pracować i zdobywać doświadczenie w programowaniu, potrafie JavaScripta, Reacta, TypeScripta, Rest API, Jesta, chce też się nauczyć Node.js.
Szukam już wszędzie, Linkedin, pracuj, Justjoin ale pozytywnych odpowiedzi brak.
Wiecie gdzie chociaż moge znaleźć
@Pietrzykowski: a Ty myslisz, ze ktos bedzie Cie uczyl i to za darmo jeszcze? przeciez stanowisz tylko obciazenie i dodatkowe koszty, zero korzysci z Ciebie