Wpis z mikrobloga

wydaje się być śmieszne? Nic bardziej mylnego, już niedługo zarobki w branży IT będą w końcu normalne i uczciwe wobec reszty społeczeństwa


@Xolan: jeśli mowa o 5.5k euro brutto to zgadzam się. Zarobki pozostaną na tym poziomie, dopóki konkurencja będzie niska.
@Xolan: nie zgadzam się i być może wypieram swoje wyparcie ale... na 100% "niedługo" nie pasuje. W odległej przyszłości może się zdarzyć cokolwiek i tego nie wiem. Bigtechy zatrudniały jak opętane i teraz to korygują. Społecznie sprawiedliwe było/jest to, że pewna część kaski płynęła/płynie do dziesiątek tysięcy rąk ich pracowników, a nie tylko do akcjonariuszy.
niedługo zarobki w branży IT będą w końcu normalne i uczciwe wobec reszty społeczeństwa.


@Xolan: lol, jednej branży technicznej się w Polsce udało i ma zarobki zbliżone (nie równe) do tych które są w cywilizowanym świecie. Dzięki potężnemu światowemu ssaniu na ich pracę, niskiemu nakładowi na wejście i łatwości w pracy na odległość choć jeden zawód techniczny może żyć jak europejczyk w tym smutnym jak #!$%@? kraju.
Skąd ta zawiść? Czy
@Xolan: przecież te zwolnienia to głownie haery bo te firmy przyjmowały kogo się da. Recesja przychodzi, więcej ludzi nie potrzeba, rekruterzy są zbędni
@Xolan: To zależy jak się uda z AI, ale i tak ktoś musi sprawdzić i ogarnąć. Ale ludzi zastąpią maszyny tak czy siak. A tak na marginesie, klepać kod całymi dniami, to się depresji można nabawić w kilka lat. Co i tak chyba jest faktem, że ludzie się wypalają z czasem.
@Xolan: No tak, bo przecież te firmy to zatrudniają samych programistów i nie mają żadnych pracowników w działach jak księgowość, marketing, business, prawo, HR czy PR.

klepać kod całymi dniami


@MaKaTa: Zależy od firmy. Na YT są setki filmów z dnia pracy programisty w m$ czy google i oglądając co niektóre nie zauważyłem, żeby jakoś oni się strasznie przepracowywali. Sam pracuję w dużym korpo w UK i nad pisaniem kodu