• 664
@Ca_millo: można sobie pożartować, ale jednym z moich głównych PIERWSZYCH kryteriów przy szukaniu ciuchów jest brak jakichkolwiek logo, napisów, nadruków.
Czasem się nie da to ostatecznie mogę zaakceptować jakieś mikro logo hilfigera, ale jak widzę te wielkie napisy HUGO BOSS i tą miniaturkę lagerferda to mam odruch wymiotny.

Od razu turecki bazar mi się przypomina. Tam biedota śmiga od stóp do głów w takich szmatach.
  • Odpowiedz
@justjoin_it: javascriptowe frameworki xD istnieje np. framework is-odd którego jedynym zastosowaniem jest sprawdzenie czy liczba jest nieparzysta xD no ale ok, w tym to akurat jest kilka linii kodu i jakaś logika która trzyma się kupy, no to spoko. Ale jest też framework is-even który jedyne co robi to importuje is-odd i zwraca negację xDDDDD
  • Odpowiedz
@a5f5c1

w bankach najlepiej liczących zdolność dla ryczałtowców(niekoniecznie bedzie to najtańsza oferta, wrecz przeciwnie) około 28-30k dla singla, bez innych zobowiązań. W bankach które przyjmą ~30% dochodu kwota rośnie do 40-45k. Zakładam klasyczną stawkę dla ryczałtu IT czyli 12%. Przy 8.5% potrzebne wyższe zarobki. Kolejny czynnik typ oprocentowania. Stałe jest niższe aktualnie o 1.5 p.p więc zdolność też jest wyższa. Jeśli potrzebujesz to skonsultować dokładnie odezwij się na priv.
  • Odpowiedz
Siema ziomeczki ,
słuchajcie w dużej polskiej spółce pracuje teraz na stanowisku pomocy technicznej drugiej linii .
Jestem czlowiekiem ponadprzeciętnie inteligentnym i mysle ze ta praca to ponizej mnie i chcialbym poprawic swoja sytuacje finansowa .
Mam nadzieje ze w niedalekiej przyszlosci zostane programista front-end .
Uczestnicze w szkole YouCode i narazie idzie ok ale czasami mi sie odechiewa tego robic i chcialbym juz pracowac . Jak narazie nauczyclem sie technologii:

HTML
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@a5f5c1: Jak to mówią, dobra rada to taka, która nie tylko brzmi mądrze ale też trafia na Ciebie w odpowiednim życiowym momencie. Niektórzy nie zmieniają sposobu bycia i myślenia przez całe życie więc nie bierz tego za bardzo do siebie ( ͡° ͡°)
  • Odpowiedz
Muszę wybrać laptopa do pracy. Do tej pory pracowałem na Windowsie ale muszę zdecydować się na Maca albo Linuxa. Zależy mi głównie na wydajnym treningu modeli na lokalnym GPU, więc na ile brak wsparcia CUDA będzie wadą w Macu? Ale dodam, że chcę aby po prostu przyjemnie się pracowało. Z Applem nie miałem nigdy nic wspólnego, z Linuxem trochę tak. Który z tych laptopów będzie lepszym wyborem?
#programista25k #programista15k

Który lapek?

  • MacBook 16 Pro M2 MAX 64 GB 59.2% (71)
  • Dell Precision 5570 i9 32 GB 40.8% (49)

Oddanych głosów: 120

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bejro MacBook to prostacki sprzęt dla iDiotów do rozrywki, albo pod konkretne profesjonalne zastosowanie, gdzie mamy 101% pewności, że to co chcemy robić da się to robić na maku.
Ty natomiast już masz wątpliwości odnośnie CUDA.
No i klawiatura od Apple to masakra, zwłaszcza skróty.
  • Odpowiedz
Sobota, weekendzik, 22:30. Co porabia Boreas_Linvail?

"Ehh... Jeszcze ten moduł i na dzisiaj kończę się uczyć".

Pozdrawiam z #programista25k, w drodze do programista-dużo-więcej-ka :) Cel na przyszły rok to zacząć zarabiać w dolanach :D Będzie bolało, ale to poświęcenie, na które jestem gotów
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, moze cos polecicie. Pracuje od kilku lat w #programowanie #programista25k, ostatnio udalo sie wywalczyc awans na seniorska pozycje w projekcie z UK, chcialbym piac sie dalej ale wiekszosc ofert na architeka / tech leada wymaga wyksztalcenia wyzszego (a ja zatrzymalem sie z edukacja na liceum).

Szukam jakiejs prywatnej uczelni, ktora ma dostepny kierunek informatyka / computer science. Zalezy mi na tym by forma byla jak najbardziej
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest tutaj kilku #programista25k+ którzy złapali zagraniczny kontrakt i zarabiają stawki amerykańskie mieszkając w Polsce.
Moje pytanie jak do tego doszliście? Ile mieliście expa przy pierwszym kontrakcie? W czym robicie i jaki stack? Jak złapaliście sam kontakt z firmą/firmami? Oraz czy uważacie, że macie lepszego technicznego skilla niż przeciętny polski programista/cokolwiek czy po prostu jesteście bardziej obrotni lub macie lepszy angielski?

W polskich firmach to te 30-40k na B2B
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Poznajcie historię Johna Resiga i stworzonego przez niego #jquery w pierwszym odcinku naszego nowego cyklu Z Archiwum IT :) W serii tej Michał Michalczuk i Bartek Cytrowski sięgną do pokrytych pajęczynami zakątków IT, wspominając dawne dzieje i tłumacząc, czemu “kiedyś to były czasy, teraz to nie ma czasów” ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pierwszy, startowy odcinek serii znajdziecie TUTAJ
Kolejny odcinek - już za tydzień!

#justjoinit
justjoin_it - Poznajcie historię Johna Resiga i stworzonego przez niego #jquery w pie...

źródło: Jquery - Początek

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pracował/ aplikował ktoś może na ogólne stanowisko QA (Automaty/ Manager/ Analityk*) do "top/ top" firm i może powiedzieć jak wygląda rekrutacja/ jak znaleźli ogłoszenie i co ogólnie trzeba potrafić żeby w ogóle do takiej firmy startować? Top firmy mam na myśli powiedzmy ogólnie światowo rozpoznawalne marki takie jak: Amazon, Mastercard, Nike, Audi, Booking, Netflix i podobne w tym klimacie.
Hajs hajsem ale po jakimś czasie człowiek myśli już nie tylko o pieniądzach
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kermii: Pracowałem w Google i Microsofcie i tam w znamienitej większości nie ma czegoś takiego jak osobne QA w sensie testera, bo założenie jest takie, że jak coś tworzysz, to Twoim obowiązkiem jest udowodnić, że Twój kod działa ( a zatem piszesz testy jednostkowe, integracyjne, end to end i tak dalej ).
  • Odpowiedz
Amazon, Mastercard, Nike, Audi,


@Kermii: To nie są topowe firmy

@alex-fortune Tak jak on mówi, masz odpowiedzialność end to end i nie ma rozróżnienia na QA, deva od js, javy, golanga. Jesteś zatrudniony jako software engineer.
  • Odpowiedz
Powoli kończę sobie #studbaza i stwierdziłem, że pora znaleźć pierwszą pracę. Po kilku miesiącach rekrutacji udało się dostać do big-techa jako #programista25k no może bardziej researcher25k. Może jak na dzisiejsze standardy nie robi to już wrażenia ale cieszę się, bo pozycja jest mocno rozwojowa. Szczególnie, że bałem się, że firma w trakcie rekrutacji może obciąć nowe etaty z powodu kryzysu wiszącego w powietrzu i przerwać proces. Czuję jakby
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Volantie: Masz rację bro, sam mam już 8 lat expa i 10k brutto w świetnej firmie Comarch. Musiałem tylko skończyć magisterkę na AGH, żeby dostać umowę o pracę. Pracuje w nowoczesnych technologiach oraz architekturze (monolity, on-premise i java 6), a dodatkowo planują migracje na jave 7. System jest powszechnie używany w bankach i ma tylko 15-20 lat. Te historie o 15-20k to jakieś bajki, nikt z moich znajomych nie zarabia
  • Odpowiedz
#biedanonim
Hej, może już wystarczy tego siania paniki o zabieranie pracy #programista15k przez AI? Z lekkim uśmiechem patrzę na te wpisy Anet z HR, wielce zatroskanych i tworzących ankietki na Linkedin typu "jak w obliczu AI zabezpieczasz swoją przyszłość?" z nadzieją, że przez tworzenie atmosfery strachu w końcu współczynnik odpowiedzi na ich wiadomości lekko wzrośnie.

Tymczasem będąc w branży już dobre ponad 15 lat widzę, że programista to jest

jak w obliczu AI zabezpieczasz swoją przyszłość?

  • to koniec, już nie ma przyszłości 36.4% (55)
  • xD 63.6% (96)

Oddanych głosów: 151

  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @Pozytywny_gosc: potwierdzam, byłem tą zautomatyzowaną pracą.
Co to jest klepacz kodu? To ten co pisze te mityczne crudy? Może mam wyjątkowego pecha (albo szczęście), że zawsze trafiam do projektów, gdzie tego selecta z DB trzeba jakoś zmyślnie przetworzyć, a dane do update'u przygotować, a nie wziąć to, co wpisze user w formatce.
Nie twierdzę, że AI nie wpłynie negatywnie na zapotrzebowanie na bardzo proste prace
  • Odpowiedz