Wpis z mikrobloga

@Lenac w sumie trochę tak ale to dlatego, że jeśli masz duże zdolności i jesteś w 1% najlepszych ludzi w branży to wpadasz do worka 'IT'. Dobry chemik? IT, dobry mikrobiolog ? IT, dobry filolog? IT. Każdy patrzy zazdrośnie na ten górny centyl i sam chciałby tam trafić.
Ale fakt, że w IT spoko zarabia większość tam pracujących, w innych branżach pewnie mniej niż połowa.

@depish: O to chodzi. Jasne, że znajdzie się prawnik co ma swoją kancelarię i zarabia nawet 100k siedząc po 14h w biurze, jasne że znajdzie się doradca podatkowy co ma swoją firmę i zarobi 40k, ale to są ułamki procent ludzi z tych branży.
Większość prawników z kilkoma latami doświadczenia ma wypłaty rzędu 5-6
@Lenac: Opowiem jak to wygląda z mojej perspektywy - pracuje w IT od 6 lat, zaczynałem od sprzątania piwnicy. Nie mam studiów, a moja ogolna wiedza z IT jest mocno średnia w mojej opinii i są ludzie którzy biją mnie na głowę. W sumie to nawet nie mam do tego smykałki. Załapałem się tylko dlatego, bo zrobilem 6 lat wcześniej jakieś szkolenie z sieci chcąc lepiej zarabiać i coś zmienić w
warto wogóle zaczynać się tego uczyć? pewnie zarobki spadną w #!$%@? jak ai sie rozwinie w 5-10 lat


@PrzegrywToTwojaWina: W ogóle korzystałeś z ChatGPT? Widziałeś na jakim to jest poziomie? Ja nadal nie wiem, gdzie ludzie doszukują sie w tym rewolucji.
Ale załóżmy czarny scenariusz - AI może pisać kod. Przecież nikt nie pusci tego na produkcję, tylko muszą być ludzie go testujący, sprawdzający i biorący za to odpowiedzialność - a