Wpis z mikrobloga

Regularny trening (siłownia, bieganie, rower, trening tylko z ciężarem własnego ciała typu wod) oczywiście bez przeciążania, rekreacyjnie, rozgrzewka, rozciąganie, aktywacja (lekko, nie więcej niż 3-5 razy w tygodniu, tylko gdy mam ochotę).
Zdrowe odżywianie.
Brak nałogów.
Z używek kawa, prawdziwa, ziarnista, z ekspresu, dobry gatunek. Czasem wino.
Badania regularnie robione (nawet kał ostatnio zrobiłem, bo w tym wieku już trzeba :D)
Hipochondryk, na lekarzy, badania, dentystę to w tym roku wydałem z 10k, a generalnie jestem zdrowy, tfu tfu odpukać w niemalowane drewno :D
Na zęby wydałem ponad 5 klocków, ale na dobre krzesło biurowe to mi szkoda 3k i dalej siedzę na markusie po 10-11h dziennie :D
Praca siedząca #programista25k

Wstaję o 7 rano:
- tu kolano boli, lekko utykam aż
- plecy je.bią od siedzenia na fotelu
- coś skóra nadwrażliwa między piersią, a łopatką, jakby jakaś pokrzywka, a zero oznak wizualnych. Google mówi, że może być od stresu, nerwica
- zamulony, zniechęcony

Kvrwa jak na tych memach :D

Bez kitu trzeba powoli iść krok dalej i włączyć jeszcze do swojego życia jakiegoś fizjo + komore kriogeniczną, czy inny chvj żeby czuć się jak człowiek.

#praca #pracait #programista15k #programista30k #zdrowie #heheszki #przegrywpo30tce #przegrywpo30 #wykop30plus #wykop30club #wykop30plusclub
kazieczkowy - Regularny trening (siłownia, bieganie, rower, trening tylko z ciężarem ...

źródło: mememe

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
Bez kitu trzeba powoli iść krok dalej i włączyć jeszcze do swojego życia jakiegoś fizjo + komore kriogeniczną, czy inny chvj żeby czuć się jak człowiek.


@kazieczkowy: Też o tym myślę od dłuższego czasu. U mnie odkąd włączyłem długie spacery i ćwiczenia na kręgosłup jest dużo lepiej. Jednak wiadomo, dźwiganie czegoś ciężkiego czy wnoszenie po schodach odpada. Jedynie umiarkowany sport: zabawa siusiakiem, spacery, czy basen jest możliwy. Cena bycia programistą30k
  • Odpowiedz
@kazieczkowy: jak ja dodałam do swojej codzienności treningi na siłowni to przez miesiąc-półtora myślałam, że umre XD taka połamana chodziłam. Kolana, wszelkie zastałe partie ciała zawyły na raz Xd oczywiście wszystko się unormowało i teraz jest w pyte.

Oprócz fotela przyjrzyj się też swjemy legowisku- materac i poduszka to w wieku starczym też już strategiczne punkty.
  • Odpowiedz
  • 0
@hellyea: :D
1. Ja na siłowni już dobre 15 lat, także ciało jest raczej dostosowane, ale mocno muszę uważać żeby dobrze się dogrzać, aktywować, bo zaraz coś sobie nadwyrężę :D
2. Legowisko jest w pytę. Mamy wielki materac, jakiś super hiper ortopedyczno kosmonautyczny za 7k bodajże. Obracamy zgodnie z zaleceniami co tydzień - dwa mniej więcej tył do przodu, lewo w prawo itd. także tu raczej jest git.

Ale przyznam, że poduszki mamy dosyć przypadkowo zakupione i tu chyba się pochylę nad tym dziś, albo jutro coś poszukamy w internetach
  • Odpowiedz
@kazieczkowy: ja akurat ćwiczę mniejszymi ciężarkami, a więcej powtórzeń, serie łączone i zazwyczaj bez przerw, zawsze przed 10 min. Cardio + rozgrzewka (w sumie wychodzi z 17-19min) więc to połamanie mi już zazwyczaj nie doskowiera. Czasem zakwasy, np. teraz jak poszłam po chorobie XD ale mój Stary ceiczy typowo siłowo, też od chyba szkoły z przerwami i on też co jakiś czas coś „złapie” XD wiek jest wiek, a najgorzej
  • Odpowiedz
Regularny trening (siłownia, bieganie, rower, trening tylko z ciężarem własnego ciała typu wod) oczywiście bez przeciążania


@kazieczkowy: W sensie, trenujesz oporowo z wolną wagą czy nie? Na twoje przypadłości pomogły mi przysiady z dużym obciążeniem. Jak zacząłem przekraczać swoje granice to wszystkie bóle pleców i kolan od krzywego siedzenia poszły w niepamięć.
  • Odpowiedz
@rajdi: mamy z Mężem różne, testowaiśmy stacjonarnie. Twardość materaca wg sprzedawcy też miała znaczenie. Więc sobie testowaliśmy w sklepie na materacu, który uznaliśmy za zbliżony do naszego.

Starego.
hellyea - @rajdi: mamy z Mężem różne, testowaiśmy stacjonarnie. Twardość materaca wg ...

źródło: IMG_2499

Pobierz
  • Odpowiedz
@kazieczkowy po 1 to robisz słaby trening który gówno daje. "oczywiście bez przeciążania się" właśnie o to chodzi. Słaby trening, słabe efekty.

Postaw w treningu na mięśnie core i brzuch to plecy przestaną dokuczać. Możesz też spróbować ciągi, ale na pewnie nie lekko. Lekko możesz zacząć.

Po 2 zimny prysznic z rana. Nie potrzebna kriokomora. Możesz siedziec i lać wodę na łeb ile chcesz. Pomaga.
  • Odpowiedz
Regularny trening (siłownia, bieganie, rower, trening tylko z ciężarem własnego ciała typu wod) oczywiście bez przeciążania, rekreacyjnie, rozgrzewka, rozciąganie, aktywacja (lekko, nie więcej niż 3-5 razy w tygodniu, tylko gdy mam ochotę).

@kazieczkowy: może w tym jest problem, że tego jest po prostu za dużo? U mnie siedzenie cały dzień(zazwyczaj 8-19), z aktywności tylko spacer i czuje się ekstra, nic nie boli również w wieku >30 lat
  • Odpowiedz