Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie. jakiś czas temu parkując auto przed placem zabaw dzieciak chwycił za klamkę i lekko otworzył drzwi ale że silny powiew wiatru otworzył je na oścież uderzając auto obok co spowodowało małe wgniecenie. Znalazłem właściciela i spisaliśmy oświadczenie i teraz moje pytanie , czy moje OC może odmówić wypłaty jeśli otwierało dziecko a nie Ja czyli kierowca czy to mimo wszystko jako opiekun prawny jest jednoznaczne z tym jakbym to zrobił ja sam. #prawo #prawojazdy #samochody #ubezpieczenia
  • 10
zy moje OC może odmówić wypłaty jeśli otwierało dziecko a nie Ja czyli kierowca czy to mimo wszystko jako opiekun prawny jest jednoznaczne z tym jakbym to zrobił ja sam. #prawo #prawojazdy #samochody #ubezpieczenia


@Zuberbuber: Art. 9. 1. Umowa ubezpieczenia obowiązkowego odpowiedzialności cywilnej
obejmuje odpowiedzialność cywilną podmiotu objętego obowiązkiem ubezpieczenia
za szkody wyrządzone czynem niedozwolonym oraz wynikłe z niewykonania lub
nienależytego wykonania zobowiązania, o ile nie sprzeciwia się to ustawie lub
@Zuberbuber: tak jak @Kaizen_: nakreślił, o ile dane dziecko było pod Twoja opieką to firma powinna pokryć szkodę.

Ale znam też kilka podobnych przypadków gdy klient taksówkarza uszkodził drzwiami auto obok lub otworzył drzwi i jadące auto uderzyło i w tamtych przypadkach były odmowy, ze względu na, a jakże, kawałek pogrubiony przez @Kaizen_:
@Zuberbuber: kiedys wychodzilismy i wchodzilismy do auta od strony pasazera. Kto nie domknal drzwi nie wiadomo. Drzwi otworzyly sie od podmuchu wiateu i uderzyly nadjezdzajacy samochod. Kolega chcial wziac to na siebie i ubezpieczalnia robila problem, bo dochodzila tego kto otworzyl drzwi.
@radziol88: pfff zachowujesz się tak jakby obecna władza przejmowała się co mówi UE ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W starym testamencie masz ,,oko za oko" więc za kilka lat takie będą prawa ulicy XD