Wpis z mikrobloga

#podatki #dzialalnoscgospodarcza
Mirki poratujcie bo zaraz wywale komputra przez okno (°°
Próbuję po raz pierwszy sam rozliczyć PIT nie wiem jak Wy to robicie...
Jestem zatrudniony na normalną umowę o prace. Wcześniej miałem działalnośc gospodarczą , która jest zawieszona już od 2021. Ale wedle mojego rozeznania pprzy zawiesozenj działaności i tak PIT z firmy złożyć muszę.
Wypełniam na gov PIT-36(30)
Sekcja E.1. Podatnik - Dochody i straty
E.1.1. Stosunek służbowy, stosunek pracy, praca nakładcza, spółdzielczy stosunek pracy
Tutaj wpsiałem sobie z pitu-11 od pracodawcy
Następnei mam
E.1.3. Podatnik - Pozarolnicza działalność gospodarcza
I tutaj zaczyna się moja mordęga. Nie mogę nic wpsiać jak wpisuje zera czyści mi komórki. Jak wpisuje jakąkolwiek liczbe dzieje się to samo. Pustych komórek zostawić nie mogę bo też wyskakuje błąd. Jakieś pomysły porady?
  • 7
@erjan: @Scorpio412 Nie, jak ma zawieszoną JDG na zasadach ogólnych to składa PIT-36.
Te na stronie to kiedyś były tylko dla prostych przypadków i ja z 3 lata temu nie mogłem np rozliczyć sie przez tą strone z żoną itp ale może sie zmieniło. Ja zawsze wypełniałem przez e-deklracje
Teraz przez fillup.pl bo z mojej ksiegowosci wszystkie dane odrazu mam wrzucone
@jey-jey: Prawdopodobnie musisz dodać załącznik, w którym szczegółowo wyspowiadasz się z wpłacanych co miesiąc zaliczek i na jego podstawie automatycznie zostaną wypełnione te pola, które teraz próbujesz wpisać ręcznie. W tym roku jeszcze się nie rozliczałem ale zawsze tak to wyglądało do tej pory.