Wiedzieliście, że eksploatowane w Niemczech popularne wagony które u nas potocznie nazywane są bipa miały wagony sterownicze i mogły pracować w systemie push pull? Niestety PKP nie wykorzystywało tego rozwiązania, a szkoda( ͡° ʖ̯ ͡°) Wtedy gagar mógłby nie tylko ciągnąć bipę, ale i pchać( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
#
rozdartapyta - Wiedzieliście, że eksploatowane w Niemczech popularne wagony które u n...

źródło: comment_1593445056HM3rklKFMBIcnF44yfMluo.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kto kupował bilet PKP ten w cyrku się nie śmieje :D

1. Chcesz usiąść obok Żony? Nic prostszego! Wystarczy, że znajdziesz opis składu z listy PDFów na stronie https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/kup-bilet/pociagi-i-stacje/zestawienia-pociagow.html, bo oczywiście jeśli jedziesz czymś innym niż Pendolino, to nie można pokazać miejsc podczas zakupu. Ale nie możesz tak po prostu kupić sobie dwóch miejsc obok siebie, bo musisz najpierw dodać jeden bilet do koszyka, a następnie wyszukać od nowa to samo połączenie i
B.....n - Kto kupował bilet PKP ten w cyrku się nie śmieje :D

1. Chcesz usiąść obo...

źródło: comment_15934384293LpFRGGR2JjALiwNGpFAdO.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kotbehemoth: a no. Ja też nie lubię #gorzkiezale. Raczej mnie to śmieszy, że na zakup biletu w XXI wieku musiałem poświęcić więcej niż 5 minut. ;D To samo jest na Poczcie Polskiej. Zarządzają tym po prostu jakieś dinozaury komunistyczne, które nic nie potrafią zmodernizować
  • Odpowiedz
Upadające państwowe PKSy mogą stać się częścią PKP <<< znalezisko
W Ministerstwie Aktywów powstała koncepcja ratowania państwowych PKS-ów. Przewoźnicy utworzyliby dywizję autobusową w ramach grupy PKP.

(...) Autorzy koncepcji liczą na synergię państwowych spółek w obszarze transportu. Autobusy pełniłyby m.in. funkcję dowozową do dworców PKP w poszczególnych miastach. Dla pasażerów atrakcyjny miałby być m.in. wspólny bilet na pociągi i autobusy.


#polska #pks #pkp #komunikacjamiejska
BaronAlvon_PuciPusia - Upadające państwowe PKSy mogą stać się częścią PKP <<< znalezi...

źródło: comment_1593436166H0ofn3UIoPAnB6bNqzQ9Dr.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam pytanie jak pociąg jedzie przez pół Polski to oni sprawdzają bilety dwa razy?
Bo co sprawdzają zawsze jak wsiadam a potem się dopytują kto się dosiadł to można walić ścieme jechać na tańszym bilecie do końca

#pkp
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@brzytew: ja pytam tylko po to by ktoś kogo nie pamiętam powiedział że miał sprawdzany ( ͡° ͜ʖ ͡°) i wtedy mowie "to proszę pokazać" i cyk jak nie ma to 130 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@sas1906: trzeba mój drogi to kontrolę robić co stacje jak Pan Bóg przykazał, a każdy robi jak może po swojemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Taka sytuacja: stoję w koluszkach, mój pociąg opóźniony bo opóźniony jest inny, pospieszny, który jechał z innej stacji, ale w tym samym kierunku. Musimy czekać, aż przyjedzie, żeby go przepuścić (zwykle najwidodoczniej odjeżdżał stąd przed naszym). Najchętniej przesiadłbym się do niego, bo dałoby to szanse na mój przyjazd o planowej godzinie (może nawet trochę wczesniej), ale nie mam kasy na kolejny bilet. Istnieje jakiś przepis, zgodnie z którym w takiej sytuacji mógłbym
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Szyszka922: jak z polregio chcesz się przesiadać na intercity to można pod warunkiem że tego twojego pociągu nie ma a planowane opóźnienie jest ponad 40 minut. Warunkiem jest że musisz to zgłosić konduktorowi Intercity na peronie zanim wejdziesz. Jest wzajemna umowa o honorowaniu biletów w przypadku opóźnień, ale część konduktorów jest niedouczona i możesz zostać spławiony.
  • Odpowiedz
Babka właśnie się szarpała z drzwiami do kabiny maszynisty w pendolino xD
Chyba nawet ona twierdzi, że zbyt szeroko łuki bierze ( ͡º ͜ʖ͡º)
#pkp
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy na dworcu kolejowym #lodz Widzew jest jakiś sklepik żeby kupić choćby wodę? jadę #pkp, wars zamkniety, jeszcze 6h przede mną, a nie wzięłam nic ze sobą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
#pkp #polska Polska wstaje z kolan! 60km przewoznikiem pkp a opoznienie 1h30min :D nie ma to jak stanie w polu
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jElitaInternetu: wiem ale ostatnio jak jechałem to była informacja ze za kilka dni ma byc juz normalnie wiec pewnie konczyli remont. Wiem że nie bede na 100% wiedzial, chce wiedziec jaki byl stan faktyczny zalozmy 2-3 dni temu
  • Odpowiedz