Wpis z mikrobloga

Hej Mirony spod tagu #koleje #pkp i #pociagi
2 tygodnie temu (15 lipca) jadąc do Świnoujścia mój pociąg miał opóźnienie o prawie 3h (dokładnie 2h 40 minut), stał w polu, nie było klimy, a gdzieś po 2 godzinach przyjechał ktoś chyba z PKP/Polregio i rzucał nam wody żebyśmy mieli co pić bo się gotowaliśmy w tej metalowej puszce jak zwierzęta xD ktoś tam prawie zemdlał, jakaś Pani miała astmę i ledwo dyszała, ogólnie trochę drama, ale przetrwaliśmy (w sumie nie było innego wyboru xD). Najlepszy był facet co wysiadał na następnym przystanku, który był... 200 metrów od miejsca gdzie stanął pociąg xD musiał czekać te 3h by wyjść z pociągu. Okey, to taki background sytuacji, napisałem zażalenie do Polregio o odszkodowanie za te 3h przestoju bo w sumie zrypało mi to cały dzień wyjazdu do Świnoujścia. I taka oto odpowiedź przyszła od nich, zastanawiam się czy odwoływać się czy pogodzić z zaistniałą sytuacją? Ktoś miał takie doświadczenie i próbował uzyskać rekompensatę? #polregio #kiciochpyta #odszkodowanie
fan_comy - Hej Mirony spod tagu #koleje #pkp i #pociagi
2 tygodnie temu (15 lipca) ja...

źródło: comment_15960207555p2FhbLn44duZ0FlcILjov.jpg

Pobierz
  • 3
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fan_comy:
Chyba chodzi o pociąg kategorii Regio, więc rekompensata nie przysługuje

https://utk.gov.pl/pl/pasazerowie/kolejowe-faq/opoznienieodwolanie-poc/13651,Opozniony-pociag-Sprawdz-kiedy-przysluguje-Ci-rekompensata.html

Należy jednak pamiętać, że przepis ten obowiązuje w Polsce obecnie wyłącznie w odniesieniu do opóźnień krajowych pociągów dalekobieżnych kategorii Express Intercity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC), Twoje Linie Kolejowe (TLK), interREGIO (IR) oraz wszystkich międzynarodowych w przejazdach pomiędzy krajami UE.
@fan_comy: Przepisów rozporządzenia WE nr 1371/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 23 października 2007 r. dotyczącego praw i obowiązków pasażerów w ruchu kolejowym (Dz. Urz. UE L 315 z 03.12.2007, str. 14), zwanego dalej "rozporządzeniem nr 1371/2007/WE" z paroma wyjątkami z tego rozporządzenia, nie stosuje się do miejskich, podmiejskich i regionalnych kolejowych przewozów osób.


Wynika z tego dość jasno, że pociągi Regio są zwolnione z wypłaty odszkodowania z powodu opóźnień.
@fan_comy: Wygląda, że gówno zrobisz przez to 3a...
https://utk.gov.pl/pl/pasazerowie/kolejowe-faq/opoznienieodwolanie-poc/13651,Opozniony-pociag-Sprawdz-kiedy-przysluguje-Ci-rekompensata.html
"Ponadto na podstawie art. 2 ust. 5 unijnego rozporządzenia Polska bezterminowo wyłączyła stosowanie opisywanych rekompensat dla pociągów miejskich, podmiejskich i regionalnych (art. 3a ustawy o transporcie kolejowym). Wyłączenie to dotyczy zatem pociągów osobowych wszystkich przewoźników samorządowych (Koleje Mazowieckie, Koleje Dolnośląskie, Koleje Śląskie, Koleje Małopolskie, Koleje Wielkopolskie, Arriva RP, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Szybka Kolej Miejska w Warszawie, PKP SKM w Trójmieście, pociągi REGIO