#ksiegowosc #finanse #ikze #pit
Mirki, mam wątpliwość odnośnie odliczenia przelewów na IKZE od dochodu. Będę rozliczał pit z działalności gospodarczej PIT-36L oraz klasyczny z umowy o pracę PIT-37.
W roku nie wpadłem w wyższy próg podatkowy, a więc z DG zapłacę 19% a z UOP 17%. Bardziej opłaci mi się odliczyć IKZE od DG.
Natomiast w przyszłym roku na pewno wpadnę w drugi próg
Mirki, mam wątpliwość odnośnie odliczenia przelewów na IKZE od dochodu. Będę rozliczał pit z działalności gospodarczej PIT-36L oraz klasyczny z umowy o pracę PIT-37.
W roku nie wpadłem w wyższy próg podatkowy, a więc z DG zapłacę 19% a z UOP 17%. Bardziej opłaci mi się odliczyć IKZE od DG.
Natomiast w przyszłym roku na pewno wpadnę w drugi próg
















oraz #belgia #holandia dla zasiegu.( Was tez to dotyczy :D )
Pytanie do osob bedacych na emigracji, jak wiadomo - ulga abolicyjna zostala zniesiona.
Postanowilem na wlasna reke obliczyc, czy dotknie mnie to w jakikolwiek sposob.