Wpis z mikrobloga

@Bellie: Przy zmianie dowodu nie zmienia Ci się adres, bo na dowodach go nie ma. PIT rozliczasz zgodnie z miejscem pobytu i wcześniejszych rozliczeń (ja jestem zameldowany w dzielnicy X, mieszkam w dzielnicy Y, a PIT rozliczam w dzielnicy Z). Niemniej, zostań Krakowianinem (bo do Krakusa długa droga;).
@SystemFound: no tak, ale jest też obowiązek meldunkowy. Nie wiem jak się ma jedno do drugiego. @tangerine_: no ale to chyba muszę się tu zameldować? Tylko wolałabym się tu nie meldować (z tego co widzę strasznie dużo załatwiania).

@ms93: wydaje mi się, że w moim jest, a wymieniałam niedawno. Ale sprawdzę...

@Aeli: czyli PIT mogę rozliczyć gdziekolwiek? Mieszkam powiedzmy w Gdańsku, zameldowana jestem w Gdyni, a rozliczać się
@Bellie: Jeśli wymieniałaś po 2015, to adresu nie ma. Jest organ wydający, ale on nie ma związku z miejscem zamieszkania - o dowód można wnioskować gdzie się chce, a przy zmianie adresu nie trzeba robić z dowodem nic.
@Bellie: Nie meldujesz się, tylko raz do roku lecisz z pierwszą stroną pita do punktu mpk i tam wbijają okejke że możesz na rok przedłużyć KK, w przypadku kiedy masz meldunek dzieje się to z automatu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bellie:
Meldować się nie trzeba - ja już od paru lat rozliczam w krakowskim US. Za pierwszym razem nawet nie zgłaszałem pracodawcy zmiany adresu tylko poprawiłem składając pit. Teraz mam zgłoszony adres zamieszkania w kadrach więc od razu jest to uwzględnione (albo zostało zapisane na podatki.gov z poprzedniego roku).
@vateras131: ale nie zmieniałeś miejsca zameldowania? Bo ja podaje adres do PITu firmie i oni wypełniają i wysyłają do US. No i teraz nie wiem czy państwo się nie doczepi czemu rozliczam się tutaj, a zameldowana jestem tutaj i czemu się nie przemeldowałam.
@Bellie: Mieszkałem w Tarnowie, a PIT rozliczałem wraz z żoną ze świętokrzyskiego (zameldowany będąc w Krk). Pracodawcy nic nie zgłaszałem. Od lat zgłaszam do jednego US (mam też inne zajęcia którymi się interesują( ͡° ͜ʖ ͡°)) i nigdy problemów nie było.
@Aeli: no tak, tylko Ty masz odwrotną sytuację, tak to bym też nic nie zgłaszała. Ale nie jestem z KRK nie jestem tu zameldowana i nie wiem czy wynajmujący płaci podatki xD więc nie chce się meldować na tym mieszkaniu za bardzo...
alee to znowu do PITu będę musiała podać krakowski adres. I to przecież oznacza, że powinnam się przemeldować na Kraków.


@Bellie: Nie musisz. W moim przypadku wyglądało to tak że:
- dałem księgowej znać że potrzebuję mieć Krakowski US żeby kartę wyrobić więc zmieniła mi tylko adres zamieszkania na Krakowski żebym podlegał pod miejscowy US
- przy wypełnianiu pita musisz mieć krakowski adres na 1 stronie + do tego krakowski US
@Bellie: O ile wiem to jakby do każdej ulicy przypisany jest odgórnie jeden US na dany rejon. Jak podasz u pracodawcy swój adres zamieszkania w Krakowie to on dopiszę od razu (albo z automatu przy drukowaniu pitu, nie wiem w sumie) poprawny US.
Przy wypełnianiu pitu będziesz miała wtedy i krakowski adres na pierwszej stronie (chociaż tego nie jestem pewny, ja musiałem poprawiać) i krakowski US odpowiedni do tego adresu.