Ile wam wychodzą opłaty eksploatacyjne za mieszkanie srednio za miesiąc przy nowym budownictwie (czyli powiedzmy bloki 2005 r. +) Czyli czynsz (woda, C.O., fundusz remontowy, utrzymanie części wspólnej itd.) + prąd? Bez oczywiście takich dodatków jak kablowka czy Internet? Bo ja mieszkam sam,42m2, wspolnota mieszkaniowa blok 2007 r. i mieszcze sie w 250zł i w tego co czytam na necie to dosyć tanio. #mieszkanie #oplaty #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ale podam jeszcze jeden ciekawy przykład. Za mieszkanie 39m2 w bloku z okolic 1930 na osiedlu Mireckiego w Lodzi będącym pod kuratela konserwatora zabytków opłaty wynosza 240 + prad. Jak na ironie fundusz remontowy jest bardzo niski, a zaliczki na ogrzewanie rowniesz śmieszne, ponieważ sa to mieszkania z cegły, bardzo cieple.
  • Odpowiedz
@BaPGdragon: Przy wyjeździe masz budki, podjeżdzasz i płacisz. Ew możesz zapłacić z tego co pamiętam w takim parkomacie na lotnisku i wtedy nie podjeżdżasz do budki tylko do samoobsługi :> Ja zawsze korzystałem z człowieka w budce :P
  • Odpowiedz
Coraz częściej myślę o zmianie małego miasta na większe, orientujecie się mireczki od ilu zł można wynajać w miarę przyzwoite mieszkanie/kawalerkę, na obrzeżach #poznan #wroclaw #warszawa #mieszkanie?

Są tu mireczki które mieszkają w czymś takim same? Ile wychodzi wam mniejwięcej za opłaty (prąd,gaz,wodaitp) w skali rocznej? #rachunki #oplaty
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Amazing_High94 w Warszawie zawsze możesz poszukać w miastach satelitarnych typu Pruszków itp. pod warunkiem że są dobrze skomunikowane i nie boisz się dłuższych dojazdów. Wtedy będziesz mieć trochę taniej.
  • Odpowiedz
@Kajakiem_przez_Tybet:
Dziwne... Znaczy, nie chcę mi się gadać nawet na ten temat xD.
̶N̶o̶ ̶a̶l̶e̶.̶.̶.̶ ̶d̶z̶i̶w̶n̶e̶,̶ ̶ż̶e̶ ̶w̶ł̶a̶ś̶n̶i̶e̶ ̶n̶i̶e̶ ̶n̶a̶p̶i̶s̶a̶l̶i̶ ̶j̶a̶k̶o̶ ̶o̶p̶ł̶a̶t̶a̶ ̶'̶z̶a̶ ̶c̶z̶a̶s̶'̶ ̶c̶h̶o̶ć̶ ̶n̶i̶e̶ ̶d̶z̶i̶w̶n̶e̶,̶ ̶b̶o̶ ̶w̶t̶e̶d̶y̶ ̶l̶u̶d̶z̶i̶e̶ ̶b̶y̶ ̶s̶i̶ę̶ ̶w̶k̶u̶r̶z̶y̶l̶i̶,̶ ̶ż̶e̶ ̶m̶u̶s̶z̶ą̶ ̶c̶z̶e̶k̶a̶ć̶ ̶w̶ ̶k̶o̶l̶e̶j̶c̶e̶ ̶j̶a̶k̶ ̶n̶i̶e̶ ̶c̶h̶c̶ą̶ ̶p̶ł̶a̶c̶i̶ć̶ ̶w̶i̶ę̶c̶e̶j̶.̶ ̶C̶z̶a̶s̶y̶ ̶i̶n̶t̶e̶r̶n̶e̶t̶u̶ ̶a̶ ̶p̶ł̶a̶c̶i̶s̶z̶ ̶z̶a̶ ̶p̶r̶z̶e̶l̶e̶w̶.̶ ̶

Ale podobna sytuacja z UPC. Chcesz zapłacić przez ich stronę za internet, to płacisz 1zł więcej bo 'payu' pobiera opłatę.
A wpiszesz nr konta i przelejesz ze swojego banku (ja akurat mam darmowe przelewy) to nie płacę tej złotówki.
dobra, dobranoc ;p
  • Odpowiedz
Ej, Mireczki, może się orientujecie. Mieli u mnie zakładać wodomierz w mieszkaniu do jakiegoś tam terminu. Za pierwszym razem mnie nie było w domu, potem wyjazd. Jak wróciłem to zadzwoniłem do tej firmy i już drugi raz nie udało mi się umówić na montaż. Zakładany termin montażu już minął jakiś czas temu, wspólnota rozlicza stan liczników.
Jak to teraz będzie wyglądało? Oszacują moje zużycie wody i rozliczą według tego, tak?

#spoldzielniamieszkaniowa
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#motoryzacja #garaz #wynajem #prad #oplaty

Ile płacicie za prąd w garażu jeżeli wynajmujcie ?
Ja wynajmuje w kompleksie i płacąc dziś za 2016r załamałem się..
2,50zł za kWh ! To się w głowie nie mieści.. za 2015 było po 1,50zł
A dla kontrastu w mieszkaniu jedna taryfa 90gr, druga 30gr brutto za kWh.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pozwolę sobie skopiować swój post, bo dodałem go w południe gdzie ruch był znikomy. Może teraz ktoś się zainteresuje...

Mirki mam sporą zagwostkę dotyczącą rozliczenia za wodę. Przede mną perspektywa zapłaty 1200zł za 2015, i w tym roku szykuje się znów dopłata + kolejna podwyżka czynszu... od początku:

Generalnie, prowadzę sobie w excelu odczyty zużycia gazu, wody i energii. Spisuję stany co miesiąc lub rzadziej i prognozuje sobie jakie będą przyszłe faktury-prognozy. Wszystko się
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niggerinthebox: Jakieś 38 m3 zimnej i 27 m3 ciepłej na dwie osoby.
Trochę dziwne, że równo ciepłą i zimną zużywasz, ja mam zawsze miesięcznie około 1-1,5 m3 mniej wody ciepłej bo naprawdę jest gorąca. Ja co miesiąc daję rozliczenie wg. licznika i nie ma żadnych dopłat, bo czemu miałyby być, skoro rozliczam się z liczników.
Wnioskuj wymiany liczników, jeśli są nieczytelne.

Wprowadziłem się z różowym do kawalerki 09.2015. Za 2015
  • Odpowiedz
@niggerinthebox: ups. to ja nawet tyle za prąd nie płacę... Wiesz co, u mnie jest tak, że jest to wliczone w czynsz. A do tego jeszcze zwsze płacę więcej, by właśnie w takich sytuacjach było co sobie odjąć lub dodać (taki pro tip). Czy może to zabrzmi głupio, ale czy nie lepiej hydraulika wezwać? Zobaczy, czy ktoś się nie doczepił...
  • Odpowiedz
@mroz3: lodówka zawsze (choćby energo-oszczędna), ale nic z tym nie zrobisz jeśli masz nową.
Gdzieś kiedyś czytałem że lodówka 30-50% prądu w domu zużywa.

Potem pralka, zmywarka, komp, światła, czajnik itd. - to już są koszta relatywnie niewielkie, które się po prostu zbierają do kupy. Tam się zapłaci 3zł więcej bo komp chodzi 2h a nie musi, tu się światła nie wyłączy, albo dwa tv na raz grają, itp.
  • Odpowiedz
Przedstawię Wam dane ile płaciłem za OC na przestrzeni ostatnich 4 lat (swoją drogą dowiedziałem się, że #mbank ma historię tylko do 4 lat wstecz, dale nie przechowują :( )
Jazda bezszkodowa przez cały okres. samochód też ten sam cały czas.

W 2012 862zł, auto miałem wtedy 4 lata już, i miałem wtedy 23 lata.
2013 645zł spadek o 25%
2014 540zł spadek o 16%
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach