Wpis z mikrobloga

@towerme: Zwyczajnie ale przeliczasz wartosc wg kursu NBP z dnia kolejnego. Tak powstaje z osobna raportowany zysk/strata finansowa. VAT naliczasz zależnie od tego jaka FV dostałeś, przeważnie trzeba go w deklaracji wykazać przez naliczanie i równoczesne zniesienie.
@towerme mogę ja odpowiedzieć? To wszystko zależy oczywiście od rodzaju działalności, ale zgaduję, że potrzebne Ci to do jej prowadzenia, albo masz jakieś super wytlumaczenie. Wrzucasz to normalnie w koszty jako usługi obce, czy coś podobnego, przeliczone po kursie z dnia poprzedniego, bo większość pewnie jest w walucie obcej. Pomniejsza to Twój dochód i dzięki temu zapłacisz mniejszy podatek dochodowy. Vat, tak jak zostało powiedziane wyżej.
@ixie: no to się domyślam, chodzi mi o to jak to wrzucić w koszty bo z tego co się dowiedziałem to dostajesz tylko maile, w jednym jest podsumowanie płatności a w drugim potwierdzenie płatności z systemu tranzakcyjnego
chodzi mi o to jak to wrzucić w koszty bo z tego co się dowiedziałem to dostajesz tylko maile, w jednym jest podsumowanie płatności a w drugim potwierdzenie płatności z systemu tranzakcyjnego


@towerme: @ixie: To jest niestety coś co wydaje sie nam Polakom dziwne bo u nas wymogi co do faktur i rachunków są ultra restrykcyjne. W praktyce w Europie czy USA faktury często nie mają połowy informacji które są