Wpis z mikrobloga

@Amazing_High94: ja mam kawalerkę za 1200 plus prąd (~40 zł miesięcznie) w fajnej lokalizacji w spoko standardzie, ale szukałem tego ok. 3 miesiące, trudno znaleźć by wszystko pasowało, jak nie zależy ci na lokalizacji to może udać ci sie znaleźć do 1100-1200 ze wszystkim, tylko trzeba czatować :) ale teraz masz dobry okres na szukanie mieszkania. gl
  • Odpowiedz
@Amazing_High94: Kaucja za jakiś okres (miesiąc lub trzy), tylko z czymś takim się spotkałem. A tak to płacisz za miesiąc z góry i uzupełniasz opłaty jak czegoś za mało zapłaciłeś.
  • Odpowiedz
@Amazing_High94: zależy, zawsze możesz trafić na spoko ludzi i będzie dobrze :) Sam tak zaczynałem, że potem znajomi się wykruszyli to wynajmowałem pokój i było w porządku, a cena ( ~600) kusi :) zwłaszcza na początku by coś odłożyć
  • Odpowiedz
@ddaroo: W sumie może się to wydawać głupie ale mam kilka rozterek dotyczących takiej opcji. Np. jak to wygląda w kuchni? Każdy sam sobie gotuję? :D Wiadomo, dobrzy ludzie dobrzy klimat, jednak prywatność trochę po dupie dostaje. Każdy ma też swoje przyzwyczajenia/zachowania, a z doswiadczenia wiem że ciężko czasami niektórę połączyć przez co też pojawiają się konflikty z dupy.
  • Odpowiedz
@Amazing_High94: tak, chyba że wpadniesz w super relacje z ludźmi :) ja miałem tak że mało co ich widziałem, jeden pracował w innych godzinach co ja, więc praktycznie go nie widziałem, jedynie z drugą osoba się przecinaliśmy, ale raczej głębszych relacji nie mieliśmy, w kuchni jak się spotkaliśmy to sobie pogadaliśmy ale to tyle. Akurat u mnie wygladało w obu przypadkach, że mało co korzystałem z kuchni, bo jadałem na
  • Odpowiedz
@Amazing_High94: Jak nie znajdziesz fajnego mieszkania, to możesz na początku wynająć pokój i szukać czegoś na spokojnie :-) W mieszkaniach z innymi różnie bywa, wszystko zależy od towarzystwa i ustalonych zasad (lub ich braku). Także nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie.
Jak będziesz chciał mieszkanie we Wrocławiu, to mam nadzieję żę uda mi się moje zwolnić jesienią, to możesz się przypomnieć - 1400-1500zł/miesiąc.
  • Odpowiedz
@Amazing_High94 w Warszawie zawsze możesz poszukać w miastach satelitarnych typu Pruszków itp. pod warunkiem że są dobrze skomunikowane i nie boisz się dłuższych dojazdów. Wtedy będziesz mieć trochę taniej.
  • Odpowiedz