Ubezpieczyciel odpisał mi, że proponują ugodę w wysokości 1100zl (babeczka wycofała we mnie na parkingu) i że mam czas na odpisanie do 03.03. To jest normalne, że dają tak krótki czas na zastanowienie się? Ogólnie sytuacja wygląda tak, że prawdopodobnie zderzak wykonał swoją robotę bo żadnych uszkodzeń nie widać (poza odznaczonymi śrubami w tablicy rejestracyjnej). Chłodnica wydaje się nieruszona, ale nie mam pewności jak to tam wygląda gdzieś głębiej - bo uderzenie
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@ChudyByk21 za 30 złoty zderzaka nie kupisz nawet do seicento, pisz ze chcesz 1500 i nara. Jakie auto?
@ChudyByk21: napraw w ASO. Tam wszystko znajdą. Teraz pójdziesz na ugodę i w razie co nic nie dopłacą jak będzie uszkodzone. Ugoda to najgorsza opcja dla klienta.
- 0
Czy macie jakąś sprawdzoną platformę w której mógłbym zarządzać ubezpieczeniami wszystkich pojazdów? Mam kilka aut prywatnych, kilka firmowych i mam serdecznie dość z każdą sprawą zgłaszać się do agenta. Wiecznie albo muszę się przypominać albo nie wygłosi mi starego oc. Potrzebuję miejsca gdzie będę mógł ogarnąć wszystkie pojazdy naraz, wyszuka mi najtańsze oc, będe mógł je opłacić, wygłosi mi stare ubezpieczenie jak zmienię firmę ubezpieczającą. Istnieje coś takiego?
#ubezpieczenia #
#ubezpieczenia #
@Markness tak, nazywa się to: inny agent. Żadne z dostępnych dla konsumenta narzędzi na ten moment nie oferuje wszystkiego czego potrzebujesz
konto usunięte via iOS
- 1
@Markness albo inny agent bo ten ewidentnie ma cie w dupie albo przeniesienie wszystkich aut do jednego TU. wtedy na portalu tego TU po zalogowaniu sie masz wszystkie auta, tylko to nie wyjdzie korzystnie
Ile #pzu ma czasu na odpowiedź w sprawie potwierdzenia odpowiedzialności szkody do ASO? 17stego wiadomosc zostala wyslana i dalej nie odpowiedzieli. Jedynie co to kwote bezsporną przelali, mimo ze nie chcialem żadnych pieniędzy.
#mubi #ubezpieczenia #oc #motoryzacja
#mubi #ubezpieczenia #oc #motoryzacja
@MaxiuBaxiu: To jak przelali kwotę bezsporną to znaczy, że odpowiedzialność przyjęta
- 0
@niemam_cza_su: tylko nie odpisują do ASO o potwierdzeniu przyjęcia odpowiedzialności
- 0
Potrzebny mi ktoś, kto zrobi magię i da propozycje OC na mojego gruza poniżej 1000 zł, biorę po 300 zł od każdej drużyny i słucham Państwa. Na priv podeślę dane
#ubezpieczenia #motoryzacja #samochody #oc
#ubezpieczenia #motoryzacja #samochody #oc
@Mowi: Tutaj niema żadnej magii do robienia, albo masz tanio albo drogo :) nikt nie będzie ryzykował licencji żeby sprzedać 1 polisę poniżej ceny, kombinując z danymi :)
Ale jak chcesz to odezwij się na priv, mogę sprawdzić w firmach których niema na tych internetowych kalkulatorach (np Warta), może akurat tam trafisz taniej.
Ale jak chcesz to odezwij się na priv, mogę sprawdzić w firmach których niema na tych internetowych kalkulatorach (np Warta), może akurat tam trafisz taniej.
@Mowi: Możesz sprawdzić, ile wyniesie Cię polisa u nas. Szybko ustalisz to samodzielnie poprzez serwis moje.pzu.pl
Jeśli oferta spełni Twoje oczekiwania, od razu możesz kupić ubezpieczenie online ;)
Jeśli oferta spełni Twoje oczekiwania, od razu możesz kupić ubezpieczenie online ;)
Ubezpieczalnia proponuje 3 tysiące na naprawę. Obawiam się jednak, że na prostowanym błotniku zacznie się pojawiać rdza za kilka lat, zaś samochód straci na wartości ponieważ do tej pory miał oryginalny lakier. Jak oceniacie?
Błotnik jest pogięty, choć to mało widoczne to trochę się pozwijał, uwypuklił zamiast wgiąc.
Zderzak porysowany jak widać.
Wyłamana osłonka od spryskiwacza lampy, sam spryskiwacz pewnie też uszkodzony
Maska minimalnie przesunięta co widać też na spasowaniu z drugiej strony
Błotnik jest pogięty, choć to mało widoczne to trochę się pozwijał, uwypuklił zamiast wgiąc.
Zderzak porysowany jak widać.
Wyłamana osłonka od spryskiwacza lampy, sam spryskiwacz pewnie też uszkodzony
Maska minimalnie przesunięta co widać też na spasowaniu z drugiej strony
źródło: f69aa64e-8481-41f9-a9d6-76e1e029262c
Pobierz
konto usunięte via Wykop
- 2
@danielbr3: daj to do ASO na naprawę bezgotówkową. Potem będzie następna szkoda, szpachla odpadnie i ci dadzą 20% wartości błotnika, a tak będzie zrobione jak powinno.
- 2
@LATR: tak samo autoryzowane serwisy oszukują ubezpieczalnie na zawyżaniu napraw, bo ceny naprawdę są są absurdalne gdy ASO wycenia naprawę na 16000 a w zwykłym warsztacie wychodzi 5000. I tak to się potem wzajemnie napędza ale co zrobić, ciężko znaleźć na to rozwiązanie
- 21
Mam na wsi gościa, który jeździ swoim gruzem z kamerką, szuka i wykorzystuje okazji by ktoś mu wymusił, podjeżdża do cofających aut, podstawia się, ogólnie szuka stłuczek by dostawać kasę z ubezpieczenia. Do tego na lokalnych grupach FB wcale się z tym nie kryje, jest wiele postów o tym że robi to umyślnie i celowo.
Jakiś pomysł jak gościa zgłosić? Potem przez takich cwaniaków ceny OC są jakie są...
Ostatni filmik gościa,
Jakiś pomysł jak gościa zgłosić? Potem przez takich cwaniaków ceny OC są jakie są...
Ostatni filmik gościa,
@1964 znaleźć tablice, sprawdzić gdzie ziomeczek ma ubezpieczenie i napisać uprzejmy donos o możliwości wyłudzenia pieniędzy z ubezpieczenia i dodać parę filmików. A ich dział prawny już sobie tam zweryfikuje co trzeba
@1964: Słyszałem, że opony po kontakcie z czymś ostrym czasami nie nadają się do dalszej jazdy.
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy ma ktoś doświadczenia z egzekwowaniem jak najwyższej kwoty od ubezpieczyciela? W skrócie miałem wypadek 2 lata temu. Ubezpieczalnia wypłaciła kwotę X, ale uważam że jest to zdecydowanie za mało i finalnie powinni wypłacić 2-3 razy tyle. Na nic zdają się logiczne argumenty, przedstawianie dokumentacji medycznej itd. Potrafią odpisywać jednym zdaniem na moją całą stronę argumentacji.
Poszukuję kogoś kto mógłby poprowadzić taką sprawę w moim imieniu. Lepiej wybrać radcę
Czy ma ktoś doświadczenia z egzekwowaniem jak najwyższej kwoty od ubezpieczyciela? W skrócie miałem wypadek 2 lata temu. Ubezpieczalnia wypłaciła kwotę X, ale uważam że jest to zdecydowanie za mało i finalnie powinni wypłacić 2-3 razy tyle. Na nic zdają się logiczne argumenty, przedstawianie dokumentacji medycznej itd. Potrafią odpisywać jednym zdaniem na moją całą stronę argumentacji.
Poszukuję kogoś kto mógłby poprowadzić taką sprawę w moim imieniu. Lepiej wybrać radcę
@mirko_anonim kancelaria tylko i wyłącznie. Dogadajcie się ile procent wezmą. Finalnie otrzymasz kwotę dużo większą. Szczegółów nie podałeś.
@mirko_anonim
Niestety, firmy ubezpieczeniowe bez opamiętania korzystając z zasady
,, Per FAS et nefas", im więcej napiszesz tym wieksza szansa że znajdą powód do odnowy :)
Na nic zdają się logiczne argumenty, przedstawianie dokumentacji medycznej itd. Potrafią odpisywać jednym zdaniem na moją całą stronę argumentacji.
Niestety, firmy ubezpieczeniowe bez opamiętania korzystając z zasady
,, Per FAS et nefas", im więcej napiszesz tym wieksza szansa że znajdą powód do odnowy :)
#link4 #oc #ac #ubezpieczenia
Matko, po co ja ubezpieczalem samochod w ramach ac w link4, tylko sie czlowiek stresu naje... W zeszłym roku dwa razy lekko zarysowalem boki w krzakach - raz w polsce na parkingu o zywoplot a drugi raz w bulgarii gps mnie poprowadzil przez waska droge i krzaki po obu bokach mnie porysowaly. Stwierdzilem ze to zglosze, ot zwykle rysy, da
Matko, po co ja ubezpieczalem samochod w ramach ac w link4, tylko sie czlowiek stresu naje... W zeszłym roku dwa razy lekko zarysowalem boki w krzakach - raz w polsce na parkingu o zywoplot a drugi raz w bulgarii gps mnie poprowadzil przez waska droge i krzaki po obu bokach mnie porysowaly. Stwierdzilem ze to zglosze, ot zwykle rysy, da
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
dla uproszczenia wpisalem tylko zdarzenie w pl.
@ukradlimikontokurde: Nie dla uproszczenia, tylko dla kombinowania, 2 zdarzenia to 2 szkody w UFG, jedno zdarzenie to jedna szkoda w historii :)
Ale upraszczając ten przydługi wpis, LINK4 jest gówniane, bo ich nieumiejętnie okłamałeś i Tobie nie wypłacili odszkodowania XD
PS. a teraz im wskoczy jako duplikat szkody, i potraktują to jako próba wyłudzenia odszkodowania 2 razy na to samo i jeszcze skończysz
Czesc, partnerce konczy sie ubezpieczenie OC/AC 28 lutego. Rozgladam sie juz za ubezpieczeniem, bo ostatnio cos tam leasingodawca mowil, ze chce dwa tygodnie wczesniej wypowiedzenie.
Czy na wykopie jest jakis agent ubezpieczeniowy :)?
Samochod: Jeep Renegade 2021, automat, benzyna 110KM
Obecne Suma ubezpieczenia
Czy na wykopie jest jakis agent ubezpieczeniowy :)?
Samochod: Jeep Renegade 2021, automat, benzyna 110KM
Obecne Suma ubezpieczenia
@Njeworski: Pewnie, zapraszam na pw.
@Njeworski: oczywiście, że są agenci https://safeto.pl
ubezpieczysz firme, auto, dom i żone - najlepiej na dużą wartość ╭☞σ ͜ʖσ)╭☞
ubezpieczysz firme, auto, dom i żone - najlepiej na dużą wartość ╭☞σ ͜ʖσ)╭☞
28
Ujawniamy. Zaniżone polisy, nagrania z ukrycia i państwowy gigant. PZU

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi postępowanie dotyczące potencjalnego doprowadzenia do niekorzystnego rozporząd
z- 9
- #
- #
- #
- #
- 0
Mirki jak najlepiej naprawić szkodę z OC sprawcy? Gotówkowo czy bezgotówkowo? Wolałbym chyba nie szukać warsztatu na własną rękę.
#motoryzacja #oc
#motoryzacja #oc
@Klimbert pamiętaj, że przysługuje Ci na czas naprawy auto zastępcze z jego polisy :) Chyba, że już masz uruchomiony pojazd to się do nich dobijaj i niech Ci dają :)
@Normalny_czyli_dla_wi3lu_inny w tym przypadku Ci nie przysługuje. Zobacz czy nie masz assitance i jakie warunki musisz spełnić aby mieć auto zastępcze z Twojej polisy :)
- 1
Obsługuje ktoś z was tanie ubezpieczenia na samochód?
Przyszło prawie 1300pln( ͡° ʖ̯ ͡°)
#oc #ubezpieczenia #samochody
Przyszło prawie 1300pln( ͡° ʖ̯ ͡°)
#oc #ubezpieczenia #samochody
@CH3j: Od razu polisa na mailu i spokój na kolejny rok :)
Zobacz może twój bank kręci z jakimiś ubezpieczeniami i będą mieli coś ciekawego.
mBank zawsze miał lepszą ofertę niż te porównywarki, jedynie bonus jakoś zachęcał do mubi, z drugiej strony mubi ostro handluje danymi. Co kupiłem polisę to zaczynał się spam, blokada antyspamowa w telefonie czasem musiała blokować 10 połączeń dziennie :)
Zobacz może twój bank kręci z jakimiś ubezpieczeniami i będą mieli coś ciekawego.
mBank zawsze miał lepszą ofertę niż te porównywarki, jedynie bonus jakoś zachęcał do mubi, z drugiej strony mubi ostro handluje danymi. Co kupiłem polisę to zaczynał się spam, blokada antyspamowa w telefonie czasem musiała blokować 10 połączeń dziennie :)
źródło: unnamed
Pobierz552
Motoprawda wygarnia ministrowi. Kierowcy zapłacą za cudze błędy

OkoNa sejmowej Komisji Infrastruktury minister Stanisław Bukowiec zapowiedział zmiany w badaniach technicznych pojazdów. Wraca zakopany projekt kar dla spóźnialskich. Wyjaśniam Panu Ministrowi DLACZEGO NIE JEŻDŻĘ NA BADANIA TECHNICZNE W TERMINIE PARTNER ODCINKA MUBI.PL: https://bonus.mubi.pl/id-moto
z- 126
- #
- #
- #
- #
- #
#ubezpieczenie #oc #samochody #ubezpieczenia
W czerwcu 2024 sprzedałem samochód. Ubezpieczenie ważne było do listopada. Kupiłem nowe auto, ubezpieczyłem je. Niestety nie wypowiedziałem umowy tego starego OC na auto które sprzedałem i z tych informacji co wysyła mi ubezpieczyciel odnowiło mi się automatycznie i muszę zapłacić za cały rok. Jest to możliwe abym mógł mieć ubezpieczenie auta którego nie jestem właścicielem? Nawet jeśli zapłacę, to
W czerwcu 2024 sprzedałem samochód. Ubezpieczenie ważne było do listopada. Kupiłem nowe auto, ubezpieczyłem je. Niestety nie wypowiedziałem umowy tego starego OC na auto które sprzedałem i z tych informacji co wysyła mi ubezpieczyciel odnowiło mi się automatycznie i muszę zapłacić za cały rok. Jest to możliwe abym mógł mieć ubezpieczenie auta którego nie jestem właścicielem? Nawet jeśli zapłacę, to
@Vukosky123: powinieneś zgłosić że sprzedałeś, wyślij im kopię umowy i nie powinni się czepiać dalej
Niestety nie wypowiedziałem umowy tego starego OC na auto które sprzedałem
@Vukosky123: bo nie masz takiego prawa.
Powinieneś zgłosić zmianę własności do 14 dni od daty sprzedaży auta do ubezpieczyciela. Skontaktuj się z nimi.
- 0
#oc Gdzie najtaniej zakupić OC silnik 1.4 hdi auto z 2006 roku w warcie chcą 3000 zł za samo oc w uniqa 1400 na mubi 800-900 da się gdzieś jeszcze taniej bo dziwna ta rozbieżność cen ja mam historię OC bezszkodową 4 lata i wspolwlasciciel 15 lat bezszkodowej jazdy
konto usunięte via Wykop
- 1
@kubenqq: ja szukam agentów różnych ubezpieczalni w sieci i dzwonię osobiście. Tak mam zawsze taniej niż przez wyszukiwarkę
konto usunięte via Wykop
- 1
@kubenqq: nie mam pojęcia. Ja za Zafirę C z 2015r. silnik 2.0 i 10 lat prawka mam 400 zł w HDI, plus assistance do 1500km za 200zlb
Ostatnio znajomy miał wypadek skoda fabia. Jakis beciarz w niego wleciał. Wybrał wstępnie kosztorys, bo chciał zrobić sam, przyoszczędzić. Lewa przód był do zrobienia, głównie blacharka. Ubezpieczyciel zaproponował 2000zł xD, on chciał 5000zł. Nie zgodzili się. Dał w takim razie do ASO na bezgotowkowo - wyszło okolo 11k brutto. XD Naprawdę te korporacje od ubezpieczeń to żart. Morał taki, ze nie ma sensu brać kosztorysu i robić samemu żeby wyszło taniej i
źródło: l_200445030885b64zawsze_mialem_leb_do
Pobierz
konto usunięte via Wykop
- 0
@prostymysliciel: pytanie czy zapłacą tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°) To że warsztat sobie coś tam wystawił to nie znaczy nic.
- 0
@korpo_king: no to najwyżej będą sie sądzić xd
Auto naprawione. Czyli jakas zgoda chyba była.
Auto naprawione. Czyli jakas zgoda chyba była.
- 3
#ubezpieczenia #ubezpieczenie #oc #euroins
https://uwaga.tvn.pl/reportaze/ubezpieczyli-samochody-ale-musza-walczyc-o-odszkodowania-st8280092
Oho, zaczyna się :D Kilka lat temu od takich reportaży do ogłoszenia upadłości przez Gefion było już z górki :)
Szkoda tylko że nie zagłębili się bardziej w ten temat i pokazali tylko szkody, zamiast powiedzieć że poszkodowany nie musi się sądzić z firmą ubezpieczeniową, a może iść bezpośrednio do sprawcy :) Ludzie bardzo szybko by się nauczyli żeby
https://uwaga.tvn.pl/reportaze/ubezpieczyli-samochody-ale-musza-walczyc-o-odszkodowania-st8280092
Oho, zaczyna się :D Kilka lat temu od takich reportaży do ogłoszenia upadłości przez Gefion było już z górki :)
Szkoda tylko że nie zagłębili się bardziej w ten temat i pokazali tylko szkody, zamiast powiedzieć że poszkodowany nie musi się sądzić z firmą ubezpieczeniową, a może iść bezpośrednio do sprawcy :) Ludzie bardzo szybko by się nauczyli żeby
konto usunięte via Wykop
- 0
@sayanek: to wszytko przez te regulacje.
Zaniżona kwota odszkodowania po stłuczce.
Poleci ktoś dobrego niezależnego rzeczoznawce samochodowego z Krakowa?
W samochodzie przy małej prędkości prawie cały lewy bok przerysowany i wgniecenia których się nie wyciągnie:
-drzwi
-tylny błotnik (wgniecenia na elemencie zamontowanym na stałe, nie da się go wymienić)
Poleci ktoś dobrego niezależnego rzeczoznawce samochodowego z Krakowa?
W samochodzie przy małej prędkości prawie cały lewy bok przerysowany i wgniecenia których się nie wyciągnie:
-drzwi
-tylny błotnik (wgniecenia na elemencie zamontowanym na stałe, nie da się go wymienić)
@Normalny_czyli_dla_wi3lu_inny wstawić do ASO i wciąć rozliczenia bezgotówkowe
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@sayanek heh faktycznie!






















#badanietechniczne #skp #
Mały update: Zadzwoniłem do wydziału komunikacji, babka mówi że dowód nie jest zatrzymany elektronicznie, ale ona nie wie czy muszę robić przegląd i żebym dzwonił do SKP sie spytać. Dzwonie do SKP i oni że muszę mieć dowód zatrzymany albo kwity z policji, a jak nie mam tego ani tego to pan przyjedzie i zobaczymy. Bądź tu mądry ku***