Potrzebuje assistance na 750/1000km za granicą. Auto uległo awarii, cos ze skrzynia biegow. Jest to mercedes R klasa 2006R. Mam wykupiony assistance na 200km, wiecej nie chcieli dac, bo auto powyzej 17lat. Ale moze ktos sie orientuje czy ktos daje assistance krotkoterminowe na 1000km bez wzgledu na wiek. #pytanie #samochody #laweta #oc #assistance #mechanikasamochodowa
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jaszczomboski aha, auto się posypało to szukasz frajerów co tobie je odwiozą za grosze xd Przez takich ludzi my wszyscy więcej płacimy za assistance...

Po prostu ponieś konsekwencję swoich wyborów i sam pokryj koszta, choćby tak jak @Saeglopur polecił.
  • Odpowiedz
@ArtBB: Chcesz to mam kod zniżkowy na mubi, jakis tam cashback 100 czy 150zł to PW :) A same składki OC poszły do góry w towarzystwach średnio o 30% do góry w ciągu pół roku w 2024 więc może być drożej :) Spróbuj sobie policzyć też nie tylko w porównywarkach ale bezpośrednio w towarzystwie na infolinii na przykład bo nieraz wychodzi taniej
  • Odpowiedz
Cześć, miałem jakiś czas temu niewielką stłuczkę z mojej winy. Czy jeśli ja stracę zniżki to czy straci je też żona? Żona od wielu lat ma swoje auto i jeźdżi bezszkodowo. Czy jeśli stracę zniżki i chciałbym kupić nowe auto z OC i AC to bardziej opłaca się kupić auto na żonę czy nie ma to znaczenia? #motoryzacja #ubezpieczenia #oc #ac
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakim cudem mój wujas który nie ma ubezpieczenia od ponad 3 lat dalej nie dostał kary od #ufg? Oni nie mają jakiegoś automatu do sprawdzania? Po prostu mnie to dziwi, bo widziałem sporo wpisów w necie, że ludzie jeden dzień się spóźniali i mieli karę, a ktoś nie ma od 3 lat #oc i nic się nie dzieje XD Najlepsze że jak powiedziałem mu o tej karze
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanko, kupiłem auto ostatniego grudnia 2024 z ubezpieczeniem do 5 lutego, kupiłem nowe OC na siebie od 6 lutego. Dzisiaj byłem rejestrować i kazali mi zmienić blachy bo urzędnik stwierdził że są zniszczone (ja tam nie widziałem jakichś uszkodzeń, czytelną, 4 auto i gorsze przechodziły-mniejsza o powody) ale na obu OC mam stare numery- do nowego na pewno muszę zgłosić a do starego które notabene nie jest na mnie tylko jeszcze
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@euklides tak nr VIN służy jako identyfikacja, jest to raportowane przez TU do UFG razem z nr rej i danymi klienta. Jeżeli masz już nowe blachy to zgłoś się do tego towarzystwa gdzie masz polisę i aneks zmiany nr rej dostaniesz. Jak również online to musisz szukać o pisać na kontakt do towarzystwa, jak u agenta to do niego uderzasz
  • Odpowiedz
@SkromnyNick: od strony prawnej nie ma przeszkody abyś sprzedał motor komuś z rodziny, a następnie to ta osoba może zrobić Ci darowiznę 50% czy nawet 10% tego motoru. Uzyskujesz to co chcesz, czyli masz dopisanego współwłaściciela, a sprzedaż daje też podstawę do rozwiązania obecnej polisy AC.

oczywiście można dokupić AC do OC w dowolnym momencie jak pisze @jadalny_kasztan ale faktycznie kupienie oc i ac w pakiecie jest tańsze i
  • Odpowiedz
@buchowo: ustawa, KC oraz ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, wyraźnie wskazują, że ubezpieczenie sprawcy pokrywa wszelkie utracone korzyści w skutek wypadku. W pierwszym etapie trzeba zgłosić roszczenie, dokładnie opisać sytuację, przestawić dowody (przedawnienie 3 lata od wypadku) a następnie jeśli odmówią to droga sądowa. I drogi sądowej nie trzeba się bać. Trochę to trwa, ale na rozprawę najczęściej firma ubezpieczeniowa w ogóle nie przysyła swojego prawnika. Nie pamiętam dokładnie statystyki, ale
  • Odpowiedz
OC mi podrożało o 400 zł, skąd ja takie pieniądze mam wziąć i czemu podrożało, podobno z czasem coraz tańsze za bezszkodową, a mi droższe dlaczego życie tak niesprawiedliwe 10% pensji podwyżki eh.

#oc #zalesie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pytanie #motoryzacja #ubezpieczenia #oc

czesc, jak to jest z ubezpieczeniami, bo konczy mi sie za miesiac, i czy powinienm dostac jakas wycene od ubezpieczalni i samo sie przedluza czy musze cos szukac? Mam w mbanku (uniqa) i dostalem sms ze niebawem sie konczy i mam sie skontaktowac, nie powinienm dostac jakiegos listu z wycena albo emaila?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki mam pytanie, może ktoś będzie znał odpowiedź

9 stycznia skończyło mi się OC na samochód który nabyłem w tamtym roku, kupiłem go od osoby prywatnej i przedłużyłem jego OC robiąć rekalkulację. Przez co nie przedłużyło mi się OC z automatu..

Wczoraj skapnąłem się że miałem OC do 9 stycznia i byłem w dupie bo od 1-3 dni jest kara 1870zł. Postanowiłem wykupić OC od dzisiaj, żeby zmieścić się w 3 dniach braku OC
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@finchharold: to jest okres obowiązywania aneksu, a nie polisy. Auto jest ubezpieczone od 12.

Czyli moje ubezpiecznie na ten nr rejestracyjne od 12 stycznia było nie ważne?


było ważne. Spokojnie. Mi jako agentowi takie sytuacje się zdarzały, że zrobiłem literówkę w nr rej. wszystko było poprawiane takim aneksem.
A na koniec. Jak kupujesz auto z polisą i przerejestrujesz auto a zapomnisz zgłosić przerejestrowanie do firmy ubezpieczeniowej, to polisę też masz
  • Odpowiedz
no hejka, dlaczego składka mojego oc za auto wzrasta z kolejnym rokiem pomimy braku szkód? cały czas jeżdzę tym samym samochodem podobną ilość km, żadnych kolizji, a roczna składka OC od zakupu samochodu wyglada w przyblizeniu tak: 1000pln, 900pln (wtedy zmieniłem ubezpieczyciela, bo też wzrosła), 1100 pln i w tym roku dostalem propozycje na 1.3k pln xD #oc „prawo #prawojazdy #samochody
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

który ma najwyższe możliwe znizki


@Chojrack: nie ma już czegoś takiego.
Zniżki/zwyżki są ustalane indywidualnie w każdym TU za pierdyliard różnych rzeczy, łącznie z tym czy spóźniłeś się kiedyś z przeglądem, czy dostałeś jakiś mandat itd.
Dobrze jest zmieniać TU jak można taniej, ale zakres też się liczy, bo oprócz OC dobrze mieć BLS, ochronę zniżki (hehe), NNW i Assistance.
  • Odpowiedz
@Bunch: To znaczy, że była używana, zepsuła się i została naprawiona. Jakby było napisane "odnowiona przez producenta" to bym brał, ale jak przez sprzedawcę to dziekuję. Mogła służyć komuś w koparce bitcoina, paść a później ją podgrzali i luty znów załapały na czas nieokreślony. Nie kupiłbym.
  • Odpowiedz
siema mam takie pytanie. aktualnie troche mi sie kwit nie zgadza i nie jestem w stanie zaplacic drugiej raty za ubezpieczenie jakos do konca nastepnego tygodnia, ogolnie mialem do zaplacenia termin dwudziestego grudnia ale tez mi cos wypadlo i nie bylem w stanie i tak se to stoi do teraz i w tym moja zagwozdka czy jesli do tego 20 kiedy mija miesiac jest MUS to zaplacic? jesli sie jeszcze spoznie po
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vegetainfiltrator no to tak, w teorii za spóźnienie w zapłacie 2 raty w OC nic Tobie nie grozi, w praktyce zależy od firmy, niektóre po ok miesiącu już przysyłają wezwania do zapłaty a od tego już krótka droga do komornika :) dodatkowo jeśli jej nie zapłacisz do końca okresu OC to to nie wznowi się na rok kolejny (czyli ryzyko przerwy w OC za pół roku) oraz jest opcja że więcej
  • Odpowiedz
Wytłumaczy mi ktoś, czego mam wysokie OC? na to samo auto poprzedni własciciel płacil ~300zł a ja około 550-600. Prawko od 2013, w życiu nie miałem żadnej stłuczki ani nikt nie miał moim autem. Nawet z nie swojej winy. Auto już na siebie pierwsze miałem w 2015,drugie w 2017 (te dwa z tatą, to z 2017 ciągle widnieje na mnie) w 2021 już tylko na mnie i ostatnie z zeszłego roku też
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@euklides na cenę ubezpieczenia wpływa kilkaset czynników, każde TU ma swoje parametry a te najpopularniejsze jak pojemność, staż czy kod pocztowy mają różną wagę, zmieniającą się w czasie.

Porównywanie cen OC między sobą nie ma żadnego sensu w takich warunkach, stawki są indywidualnie wyliczone dla Ciebie konkretny pojazd na dzień kalkulacji
  • Odpowiedz