Mirki pytanie za 100 punktów nad czym siedze od msc, chodzi o podłączenie - komunikację czegoś jak zaawansowany kalkulator z qwerty (przyład #sharp ) w linku (jeszcze jakby miał macierze i tabele coś jak w excelu ) chodzi o szybkość wporwadzania danych coś przy czytnikach naramiennych kodów kreskowych lub kalkulatorach księgowych

(zalew szybkich danych do obróbki na miejscu na lcd oraz jednocześnie w kompie, smartfonie, smartwatchu)

i teraz czy da takie cudo
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam w robocie aplikację do ewidencji klientów, zamówień itd. Nazywa się subiekt gt. Da się w pythonie jakąś automatyzacje do tego napisać? Chodzi o interakcję z gui i zmianę jednej konkretnej dany. Nie wiem czy są do tego biblioteki. Oczywiście biblioteki do rozpoznawania elementów gui czy coś w tym stylu.
#naukaprogramowania
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mam kilka calkiem sporych #bazydanych jakosci powietrza z jednego roku kalendarzowego i chcialbym zrobic analize zeby te dane porownac. potrafie troche w #powerbi troche w #python mniej w #R baza ma pomiary wykonywane co godzine w kilkuset roznych lokalizacjai w polsce. jakie fajne zestawienia mozna zrobic zeby jak najwiecej rzeczy wykazac? dopiero sie ucze wiec #naukaprogramowania
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rosso_corsa: Zrób zmienność jakości w czasie dla danej lokalizacji, zobacz czy ludzie dzielą to czym palą na wsad dzienny (czystszy) i nocny (brudny). Narzuć na to też dane o temperaturze i siłę wiatru. Postaraj się przewidzieć na podstawie takich danych jaka będzie jakość jutro oraz co ma największy wpływ - godzina, temperatura, wiatr?
  • Odpowiedz
Robię wyzwanie sobie i będę na tym tagu: #rokzpytonem [już 16 osób obserwuje :D, to motywuje] opisywać czego nauczyłem się, wklejał programy moje itd. Zaczynam od początku jeszcze raz, by usystematyzować wiedze, może kogoś też wciągnie :).

JEŚLI NIE MASZ OCHOTY CZYTAĆ O PRACY, DIECIE, O MOICH PRZEMYŚLENIACH TO SZUKAJ WE WPISIE: (
K.....i - Robię wyzwanie sobie i będę na tym tagu: #rokzpytonem [już 16 osób obserwuj...

źródło: comment_1611777291mKW918pGn59CGg3lnawAax.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tomaszs: komentować kod źródłowy i nie tylko. Pisać notatki. Każdy wie, że jak się wejdzie w "zone" po kilkunastu/dziesieciu godzinach wchłonięcia w projekt to po kilku miesiacach przerwy nagle dziwisz sie sobie, że byłeś w stanie coś takiego napisać i musisz poświecic sporo czasu na przypomnienie sobie co po co i dlaczego
  • Odpowiedz
siema mirki, chcę kupić sobie jakąś książkę do nauki c# i znalazłem "C# 7.0 w pigułce". Opinie ma dobre, ale zauważyłem, że za jakieś 3 tygodnie wychodzi kolejne wydanie tylko o C# i nie wiem czy czekać, czy już teraz kupić tą starszą wersję
#csharp #naukaprogramowania #dotnet #pytaniedoeksperta

ksiazka

  • kupić teraz wydanie o C# 7.0 31.3% (5)
  • poczekać i kupić nowsze wydanie o C# 8.0 68.8% (11)

Oddanych głosów: 16

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lol3pdg: Ja mam tą książke w wersi c# 6.0 i jej nigdy tak naprawde nie przeczytałem. To jest dobra encyklopedia ale się zastanów czy ci potrzebna jest właśnie encyklopedia. To może jest dobra książka jak zmieniasz język na c# i już umiesz programować ale dla początkujących to nie jest dobra książka. To taka dokumentacja ale troche przystepniej napisana.
  • Odpowiedz
@lysyzlombardu: Jak to kiedyś powiedział syn króla sedesów - zadaj sobie jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie - co lubisz w życiu robić ? I zacznij to robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
usunąć commitu który był kiedyś, (można tylko reset hard do tamtego momentu)


@clearance: to jest nadpisywanie historii tj. commity nowsze od usuniętego muszą być zmienione. Takie operacje najłatwiej robi się przy pomocy git rebase --interactive --preserve-merges: w edytorze masz commit per linia i możesz robić co chcesz: usuwać, zmieniać kolejność, squashować itd

czy mam wpływ na algorytm porwónujący zmiany (czasem bierze spacje/taby ze złej linijki)


@clearance: to wiedza,
  • Odpowiedz
#programowanie #naukaprogramowania #programista15k

#kurslogo -- obserwuj lub czarnolistuj

Witam was serdecznie w pierwszej części mojego DARMOWEGO kursu języka Logo. Na pierwszej lekcji nauczymy się ruszać żółwiem. Przede wszystkim powinniśmy mieć jakieś IDE, ja polecam to https://www.calormen.com/jslogo/
zwei - #programowanie #naukaprogramowania #programista15k

#kurslogo -- obserwuj lu...

źródło: comment_1611679644YWcte5uHgikYb54hiFNKRc.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siema
Chciałbym zacząć po pracy dorabiać na freelance w #programowanie . Powiedzcie mi proszę, da się zacząć bez działalności gospodarczej? Dodatkowo mam etat na UOP jako sysadmin ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie mam podpisanego żadnego zakazu konkurencji aktualnie. No i jak się do tego zabrać? Szukać po jakiś stronach, czy walnąć posta na linkedinie? Poziom raczej juniorski, dobiorę zadania i wynagrodzenie adekwatnie do umiejętności o ile
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TMBRK: Jak freelance to tylko b2b - bo firmy nie chcą się bawić w umowy o dzieło w przypadku pracy z doskoku. No i jak nie masz znajomości w branży to nie znajdziesz nic sensownego - bo w ten sposób takie "fuchy" się zdobywa.
  • Odpowiedz