sie ma
chce zacząć trenować k1 lub muay thai ale nie wiem co byłoby lepsze dla osoby która ze tego typu sportami nie miałal nigdy do czyniania.
+ nie wiem też gdzie więc prosiłbym też o polecenie jakiegoś miejsca w Łodzi, i kiedy zacząć bo zgaduje że są zapisy dla nowych co jakiś czas
#sztukiwalki #kickboxing #muaythai
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@YKR23: Ja spotkałem się z cyklicznie rozpoczynającą się grupą początkującą, ale też w małym klubie grupą mieszaną. Polecam początkującą bo nauczysz się dobrych podstaw, poruszanie się, garda, proste. A później to juz sam ogarniesz która grupa, klub jest dla Ciebie.
  • Odpowiedz
@YKR23: MT od K1 różni się głównie tym, że w K1 nie masz łokci i są inne zasady walki w klinczu. Reszta jest zbliżona, bo K1 to tak naprawdę formuła walki, a nie osobny sport. W K1 na początku walczyli ludzie którzy wywodzili się z kick-boxingu, karate, tajskiego boksu itp.. Teraz po prostu na K1 uczą wszystkich rzeczy pod zasady K1, ale też ludzie startują w różnych formułach kick-boxingu.

Co
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@JudaszowyBudyn: a to chodzi. Buty do boksu powinny być jak najbardziej przyległe, nie możesz mieć tam luzu bo po prostu stopa Ci będzie w środku latać. Z drugiej strony nie mogą powodować bólu. Co do kopania to nie robił bym tego w butach.
  • Odpowiedz
  • 5
@kamilek98PL ja bym uznał że to nie dla mnie i se strzelił piwko podczas oglądania profesjonalnych fighterów na necie ale ja się nie znam ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
Cześć Mireczki, mam takie pytanie - chcę kupić ochraniacze na piszczele i stopy. Zastanawiam się nad rozmiarówką ponieważ prawie wszędzie jest następująca: L(171-188), XL(powyżej 188). Problem w tym, ze ja mam 188 () i nie wiem który rozmiar lepiej wziąć? Doradzacie coś?
Poza tym zastanawiałem się nad takim modelem jak pic rel - macie jakieś opinie?
#kickboxing #muaythai #mma
zustdodupy - Cześć Mireczki, mam takie pytanie - chcę kupić ochraniacze na piszczele ...

źródło: comment_5UY9jE7xS9WbUc7dPKMrKHc7tAl77HmO.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zustdodupy: Też zależy jaką masz nogę. Jak jest gruuba łyda, to bierz XL, a jak normalna/szczupła to L powinna dać radę. Ja też byłem na granicy rozmiarów, wziąłem mniejszy i jest w porządku. Ten model co wrzuciłeś, to sporo ludzi używa i sobie chwalą. Z niższej półki cenowej też Dragon jest OK. Skoro chcesz kupić ochraniacz na piszczele to nie oszczędzaj za bardzo i przy okazji kup ochraniacz na jaja
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki, mirabelki od #muaythai #boks #sportywalki polećcie jakieś rękawice na start dla #rozowypasek do treningów muay tahi na start.

Moja #rozowypasek się wkręciła strasznie i siedzi już drugi dzień i szuka rękawic , jakieś drogie wyszukuje bo niby takie polecają bo cos tam...

Ja się tym nie znam ale wolał bym żeby coś wybrała bo nie ma ochoty na inne rzeczy (
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@paniczhrabi: Kontuzji to się może nabawić gdy nie będzie miała owijek/rękawiczek usztywniających kostki pod rękawicami. One dodatkowo utrzymują rękę żeby się nie rozjeżdżała. Z tańszych fajnych to może jakieś Bushido za 200zł kupisz skórzane. Dragony za 250 już kupisz fajne i te można polecić spokojnie.

Na początek na pewno najlepsze rękawice które mają "zszyty" duży palec z resztą rękawicy. Poniżej jakiś przykład:
https://dobrekimona.pl/pl/c/Rekawiczki-pod-Rekawice/172
https://dobrekimona.pl/pl/c/Rekawice-Bokserskie/31/1/default/3/f_at_7_3/1
  • Odpowiedz
@neib1: To nie, ja miałem teraz musiałem odpuścić parę tyg z powodu obowiązków, ale ta przerwa w SW i copacabana mi się z kimś skojarzyła z kim ćwiczyłem jak przyszedłem na intro jakiś czas temu, bo na wcześniejszy trening nie zdążyłem.
Najlepiej skoro tyle ćwiczyłeś tyle to z 2-3 tygodnie pochodź z 2-3 razy w tygodniu żeby złapać na nowo kondycję i spadaj na grupę dla początkujących. To za jakiś
  • Odpowiedz
Potrzebuję nowego suspensora do #muaythai
Do tej pory uzywałem tego szmaciaka LINK, nie przeszkadzał mi podczas treningów, ale po 2-3 miesiącach juz się sypie. A szukam co starczy mi na dłużej. Jakieś polecenia? Warto się szarpnąć np na coś takiego? LINK

#sztukiwalki #sportywalki #mma
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WiktorekS: tak ale za ochronę dłoni odpowiadają owijki i to jak owiniesz dłonie wpływa w głównej mierze na kontuzję dłoni - chodzi głównie o to by kości się nie przemieszczały, a pięść była sztywna, a nadgarstek miał jak najbardziej ograniczony ruch. Oczywiście rękawice też ci dłoń ochronią, ale prędzej zobaczysz gościa bijącego worek w samych owijkach niż w rękawicach bez owijek :) Nie bez powodu masz rękawice 1-2 oz tylko
  • Odpowiedz