Mózg to jest jednak ciekawe urządzenie. Spotykasz nieznajomą osobę, przyglądasz się jej, analizujesz twarz i stwierdzasz: "o, wygląda jak młodsza i mniej naburmuszona wersja znajomego z gimbazy" albo "o nie, wygląda jak ta laska z czwartej grupy"...

#oswiadczenie #mozg #rozkminy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Piter128: jeśli linkuje do escaperooms.pl to zgaduję, że w Gdańsku ;) Zajebista sprawa, polecam.

My z @okraska wydostaliśmy się w ostatniej sekundzie niemalże. Zagadki kapitalne. Niektóre trudne, niektóre łatwiejsze, ale te 60 minut to mało czasu i napięcie z każda minutą rośnie.

Planujemy się wybrać do kolejnych pokoi, bo to kapitalna zabawa :)
  • Odpowiedz
Neuroscience: technologia i myszy. Ile zadziwiających kroków eksperymentalnych muszą poczynić neuronaukowcy, by móc ogłosić, że jakiś region lub struktura mózgu odpowiada za jakąś funkcję? Więcej niż ktoś nieobeznany z tą dziedziną mógłby sobie wyobrazić. Pozostaje pytanie, czy po drodze nie zbaczają na manowce nauki...

#nauka #technologia #medycyna #mozg #liganauki #neurologia #mirkoreklama
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mikroblogerzy znacie Wy może jakieś dobre ćwiczenia na poprawienie wydajności mózgu, odrestaurowanie nieużywanych od dawna połączeń, tudzież utworzenie nowych?

Od dwóch dni uczę się żonglować skarpetami i cholernie cieszą mnie efekty, choć są powolne. No a to pomaga wypracować sobie synchronizację między półkulami mózgu. Myślę też o zabranie się za jakieś sudoku, albo łamigłówki, żeby popracować nad logicznym myśleniem. Oczywiście do tego dojdzie sporo książek do przeczytania..

Znacie może jeszcze jakieś metody
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CommanderStrax: to ja Ci postaram się odpowiedzieć w miarę mądrze. :P

Wydajność mózgu oprócz nauki zależy od jego kondycji. Mózg podobnie jak silnik, aby efektywnie działał potrzebuję tlenu jak i paliwa w postaci… jedzenia. Dobre dotlenienie mózgu oczywiście następuje przy treningu fizycznym, dlatego często ludzie zalecają bieganie. Zalecane jest też mieć otwarte okno podczas nauki z wiadomych powodów. ;)

Jeszcze dodałbym od siebie, że warto do swojej diety dorzucić buraki (gotowane
  • Odpowiedz